Aukční den na Žofíně nabídne k dražbě přes 450 uměleckých děl

Komerční sdělení   7:05aktualizováno  7:05
Již tradiční jarní Aukční den se uskuteční v neděli 24. května 2015 od 13:00 hod. na pražském Žofíně. Galerie Kodl a Aukční síň Vltavín zde nabídnou sběratelům přes 450 uměleckých děl s celkovou vyvolávací cenou téměř 80 milionů korun.

Bohumil Kubišta: Žena s kočárkem | foto: Galerie Kodl

Na top nejvýše vydražené české obrazy letošního roku může zaútočit naprosto unikátní, sugestivní, vysoce sofistikovaná a mnohokrát vystavovaná reprodukovaná práce Bohumila Kubišty Žena s kočárkem, která se může postarat o největší překvapení aukce. Toto dílo uzavírá autorovy expresionistické záměry a působení ve skupině Osma. Vyvolávací cena začíná na 9 milionech korun.

Dále se v aukci můžete těšit na zcela raritní, ojediněle se vyskytující Fillovo rané dílo Kytarista, které reprezentuje počátky světového analytického kubismu. Mimořádnými artefakty a reprezentanty vrcholného českého surrealismu je obraz malířky Toyen Larva II za 4,5 milionů korun nebo pastorálně surrealistická kompozice od výrazného solitéra Františka Janouška, který začíná na 1,7 milionu korun.

Emil Filla: Kytarista

Emil Filla: Kytarista

Toyen (Marie Čermínová): Larva II

František Janoušek: Kráva II

František Janoušek: Kráva II

Aukční den nabídne také díla z české moderny

Českou modernu zastupuje trojice kvalitních Špálových olejomaleb, excelentní malba Zajíček od Josefa Čapka, dvojice zátiší částečně doceňovaného autora Jiřího Karse nebo poetistické dílo z 2. poloviny 20. let Spící dívka od Františka Muziky.

Jakub Schikaneder: Pod vyšehradskou skálou

České devatenácté století zastupuje excelentní znovuobjevená pražská veduta s pohledem na Vltavu a vyšehradskou skálu v pozadí od Jakuba Schikanedera s vyvolávací cenou 1,7 milionu korun. V aukci můžete také získat trojici Brožíkových obrazů, mezi kterými je zcela mimořádná momentka dovezená z Ameriky - U studně, která je poprvé představena v České republice, dále Stojící šlechtic v červeném šatě a Portrét dámy, který se řadí k vrcholům tehdejší figurální malby.

Aukční den nabídne také unikátní práci Joži Úprky, který dokumentárně zachycuje slavnou Jízdu králů ve Vlčnově. Opominout nemůžeme ani dílo Augusta Bedřicha Piepenhagena Kluziště, naprosto galerijní ukázku českého romantismu, která bude začínat na 1 milionu korun, nebo velkoformátovou krajinomalbu z nejlepšího francouzského období Antonína Chittussiho.

Václav Špála: Červené a růžové pivoňky v tečkovaném džbánku

Georges (Jiří) Kars: Zátiší s konvicí

František Muzika: Spící dívka

František Muzika: Spící dívka

Václav Brožík: U studně

Václav Brožík: U studně

August Bedřich Piepenhagen: Kluzistě

Antonín Chittussi: Při západu

Antonín Chittussi: Při západu

Dřevoryty od Josefa Váchala a poválečná tvorba

Nejen sběratele a investory, ale také širší veřejnost jistě zaujme Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel, jeden z nejrozsáhlejších knižních projektů Josefa Váchala v prvním vydání, který obsahuje 67 barevných a 147 monochromních dřevorytů. Tento mistrný artefakt vytvořený po vzoru barokních démonologií je znamenitou ukázkou Váchalovy komplexní práce a zcela jistě také samostatným uměleckým objektem s ryzím puncem jedinečnosti.

Poválečné umění zastupuje spirituální mnohoobsažný galerijní Obraz, stěžejní dílo Roberta Piesena s vyvolávací cenou 750 000 korun, velkoformátové dílo Theodora Rotrekla Quo Vadis, dva vynikající obrazy od Václava Boštíka, stěžejní práce Bedřicha Dlouhého Variace Caravaggia a velkoformátové slavné dílo Údolí z roku 1968 od Jiřího Balcara.

Robert Piesen: Obraz

Robert Piesen: Obraz

Václav Boštík: Bez názvu

Václav Boštík: Bez názvu

Více informací o Aukčním dni najdete na internetových stránkách Galerie Kodl www.galeriekodl.cz.

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!