Klávesové zkratky na tomto webu - základní­

Aukce European Arts nabídne kolekci vzácných obrazů Zdeňka Buriana

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
V neděli 24. září 2017 se v aukci European Arts bude nabízet mimořádná kolekce vzácných obrazů Zdeňka Buriana.

Zdeněk Burian - Křováci (1975) | foto: European Arts

V ojedinělé kolekci najdete mnohokrát vystavované a publikované obrazy. Patří mezi ně ikonické Burianovo dílo Křováci (1975), které bylo na titulní straně autorovy monografie z roku 2005 a zdobilo výstavu v Jízdárně Pražského hradu. Vyvolávací cena startuje v nedělní aukci na částce 400 000 Kč. Příklepová cena se ovšem vzhledem k významu tohoto obrazu odhaduje na částku kolem 1 milionu korun.

Josef Šíma - Podobizna ženy (1926)

S vyvolávací cenou 800 000 Kč jde do aukce velmi půvabná kresba Josefa Šímy - Podobizna ženy (1926), která je skvělou ukázkou Šímova intuitivního vhledu, podpořeného mimořádným výtvarným talentem. Z kresby je patrné, že žena Šímu velmi zaujala, nechal vyznít její tělo, které jako by se rodilo z prázdna plochy. Kresba přesně vystihuje Šímův styl poloviny dvacátých let, kdy dokázal skloubit prchavost a pomíjivost zážitku s vnitřním tvarem.

Zastoupena bude i karikaturní tvorba a impresionismus

Všechny znaky vrcholné karikaturní tvorby nese velmi živá a bezprostřední práce Františka Kupky - La Bande internationale des capitalistes, ve které Kupka reagoval na aktuální politickou událost, týkající se britské invaze do búrského státu, podnícené zejména objevením ložisek zlata. Tuš a akvarel na papíře o rozměrech 25 x 31,5 cm začne hledat nového majitele v Grégrově sále s příznivou vyvolávací cenou 150 000korun.

František Kupka - La Bande internationale des capitalistes

Impresionisticky laděná Lesnatá krajina s potokem Antonína Chittussiho datovaná do roku 1884 je krásnou ukázkou Chittussiho uvolněného velmi moderního malířského přednesu. Olej na plátně o rozměru 62 x 73,5 cm bude nabízen za vyvolávací cenu 740 000 korun.

Antonín Chittussi - Lesnatá krajina s potokem

Sběratelsky velmi zajímavý publikovaný a mnohokrát vystavený olej od „malujícího šašoura“ Josefa Hlinomaze – Festival kouzelníků a vědců (1965), ve kterém nás vtahuje do svého světa, docela osvobozeného od nějakého mudrování nebo řešení hlubších výtvarných problémů. Objevujeme zde tvorbu neakademickou a zcela nepřijatelnou pro výtvarné estetiky, ale plnou jiskřivého života, tedy toho, co udělá lidem „dobře u srdce“. Vyvolávací cena je 380 000 korun.

Josef Hlinomaz – Festival kouzelníků a vědců

European Arts nabízí české i světové umění

Tentokrát bude v aukci mimo jiné působivá krajina od vůdčí osobnosti barbizonské malířské školy Jean Baptiste Camille Corota s názvem Crécy- en Brie Clocher Du Village, která je publikovaná v Cataloque raisonné. Zájemce o tento zajímavý olej s výbornou proveniencí může začít svůj boj na částce 1, 5 milionu korun.

Síň European Arts, jako jediná tuzemská aukční firma, systematicky nabízí nejen české, ale také světové umění s doloženou proveniencí.

Jean Baptiste Camille Corot - Crécy- en Brie Clocher Du Village

Termín aukce:

Obrazy si můžete prohlédnout na předaukční výstavě, která se koná v prostorách aukčního domu European Arts, Praha 1, Senovážné náměstí 8 ve dnech 11. 9. 2017 – 23. 9. 2017 od 10:00 do 18:00 hodin a v neděli 24. 9. od 10:00 do 12:00 hodin.

Aukce se uskuteční v neděli 24. září 2017 od 13:00 hodin – Grégrův sál Obecního domu, Praha 1, Náměstí republiky 5.

Aukční katalog v elektronické podobě s možností online limitování naleznete ZDE

Aukční katalog ve formátu PDF ke stažení naleznete ZDE

Aukční katalog na ISSUE.COM k prolistování naleznete ZDE.

Více informací najdete na www.europeanarts.cz.

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

Modernizace elektrických zařízení z rukou společnosti ADS Technologies.
Modernizace elektrických zařízení z rukou společnosti ADS Technologies

Česká společnost ADS Technologies patří díky desítkám spokojených tuzemských i zahraničních klientů a mnoha letům zkušeností ke špičce ve svém oboru. Jednou z...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!