Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Audity, inspekce, certifikace a školení v režii DOM–ZO 13

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Certifikace, inspekce, zkoušení a školení, takový je výčet služeb společnosti DOM – ZO 13, která pomáhá klientům splnit požadavky legislativy, technických norem či předpisů a zajišťuje tak firmám uplatnění na domácím i zahraničním trhu. Působí v České Třebové, Ostravě a Praze.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Audity, inspekce, certifikace a školení v režii DOM – ZO 13 | foto: Dom - zo 13, s.r.o.

V oblasti certifikace firem se DOM – ZO 13 s. r. o. soustředí na certifikace výrobců ocelových a hliníkových konstrukcí, certifikaci výrobců při svařování železničních kolejových vozidel a na evropské certifikace procesu svařování v systému České svářečské společnosti podle schématu Evropské svářečské federace. Dále společnost posuzuje a certifikuje systémy managementu kvality, enviromentálního managementu a managementu BOZP.

Inspekční služby

Inspekční služby DOM – ZO 13 jako třetí nezávislé strany se týkají kvalifikace postupů svařování pro kovové, nekovové (např. plastové) materiály a procesů, které se svařováním souvisejí, či udělování souhlasu k postupům svařování pro tlaková zařízení. Pokud jde o svařování ve výrobě, zabývá se společnost inspekcí a nezávislým dozorem při výrobě svařovaných konstrukcí či produktů, otázkou dokumentace a procesy související se svařováním ve výrobní praxi.

Kvalifikace, školení a kurzy

Při zkoušení se DOM – ZO 13 zaměřuje na kurzy, školení a certifikaci svářečského personálu. Kvalifikační kurzy směřují ke svářečským praktikům, instruktorům a učitelům svářečských škol, týkají se však rovněž svářečů kovů a plastů, svářečských operátorů, seřizovačů a páječů i svářečů betonářských ocelí. Samostatnou kapitolou je odsouhlasení pracovníků, kteří zhotovují nerozebíratelné spoje tlakových zařízení, odpovídající požadavkům legislativy ČR (NV 26/2003) a EU (97/23/EC).

Vzdělávání personálu NDT

Novinkou společnosti je školení, kvalifikace a certifikace personálu v oblasti NDT, ke kterému získala DOM – ZO 13 akreditaci díky úspěšnému absolvování auditu ze strany Českého institutu pro akreditaci. Oprávnění k činnosti se zaměřuje na certifikaci osob, které provádějí nedestruktivní zkoušení výrobků. V rámci své akreditace vydává DOM – ZO 13 mezinárodně uznávané akreditované certifikáty v souladu s kvalifikační normou EN ISO 9712 (dříve EN 473) pro certifikaci NDT personálu.

Autorizace pro odsouhlasování pracovníků NDT pro tlaková zařízení

Od dubna 2014 se DOM – ZO 13 může pochlubit rovněž autorizací k odsouhlasení kvalifikovaných pracovníků pro provádění nedestruktivních zkoušek nerozebíratelných spojů tlakových zařízení. V praxi to znamená, že společnost úspěšně absolvovala posouzení ze strany Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví, a může proto schvalovat pracovníky pro kontrolu tlakových zařízení kategorií III a IV. Jako nezávislá organizace získala rovněž uznání od členských států Evropské unie a jako taková byla oznámena v mezinárodní databázi NANDO. Školením, kvalifikací a certifikací personálu, který provádí nedestruktivní zkoušení, se firma zabývá intenzivně od roku 2012.

Ostatní služby

Firma DOM – ZO 13 dále pořádá odborné semináře a kurzy, zpracovává české technické normy, posudky či dokumentaci, na zakázku připraví softwarové projekty či informační systémy. Komplexní nabídku služeb naleznete na www.domzo13.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Abyste se mohli přihlásit ke studiu vysoké školy, nemusíte čekat na začátek akademického roku. Jako jedna z mála...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Najdete na iDNES.cz