Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Audity, inspekce, certifikace a školení v režii DOM–ZO 13

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Certifikace, inspekce, zkoušení a školení, takový je výčet služeb společnosti DOM – ZO 13, která pomáhá klientům splnit požadavky legislativy, technických norem či předpisů a zajišťuje tak firmám uplatnění na domácím i zahraničním trhu. Působí v České Třebové, Ostravě a Praze.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Audity, inspekce, certifikace a školení v režii DOM – ZO 13 | foto: Dom - zo 13, s.r.o.

V oblasti certifikace firem se DOM – ZO 13 s. r. o. soustředí na certifikace výrobců ocelových a hliníkových konstrukcí, certifikaci výrobců při svařování železničních kolejových vozidel a na evropské certifikace procesu svařování v systému České svářečské společnosti podle schématu Evropské svářečské federace. Dále společnost posuzuje a certifikuje systémy managementu kvality, enviromentálního managementu a managementu BOZP.

Inspekční služby

Inspekční služby DOM – ZO 13 jako třetí nezávislé strany se týkají kvalifikace postupů svařování pro kovové, nekovové (např. plastové) materiály a procesů, které se svařováním souvisejí, či udělování souhlasu k postupům svařování pro tlaková zařízení. Pokud jde o svařování ve výrobě, zabývá se společnost inspekcí a nezávislým dozorem při výrobě svařovaných konstrukcí či produktů, otázkou dokumentace a procesy související se svařováním ve výrobní praxi.

Kvalifikace, školení a kurzy

Při zkoušení se DOM – ZO 13 zaměřuje na kurzy, školení a certifikaci svářečského personálu. Kvalifikační kurzy směřují ke svářečským praktikům, instruktorům a učitelům svářečských škol, týkají se však rovněž svářečů kovů a plastů, svářečských operátorů, seřizovačů a páječů i svářečů betonářských ocelí. Samostatnou kapitolou je odsouhlasení pracovníků, kteří zhotovují nerozebíratelné spoje tlakových zařízení, odpovídající požadavkům legislativy ČR (NV 26/2003) a EU (97/23/EC).

Vzdělávání personálu NDT

Novinkou společnosti je školení, kvalifikace a certifikace personálu v oblasti NDT, ke kterému získala DOM – ZO 13 akreditaci díky úspěšnému absolvování auditu ze strany Českého institutu pro akreditaci. Oprávnění k činnosti se zaměřuje na certifikaci osob, které provádějí nedestruktivní zkoušení výrobků. V rámci své akreditace vydává DOM – ZO 13 mezinárodně uznávané akreditované certifikáty v souladu s kvalifikační normou EN ISO 9712 (dříve EN 473) pro certifikaci NDT personálu.

Autorizace pro odsouhlasování pracovníků NDT pro tlaková zařízení

Od dubna 2014 se DOM – ZO 13 může pochlubit rovněž autorizací k odsouhlasení kvalifikovaných pracovníků pro provádění nedestruktivních zkoušek nerozebíratelných spojů tlakových zařízení. V praxi to znamená, že společnost úspěšně absolvovala posouzení ze strany Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví, a může proto schvalovat pracovníky pro kontrolu tlakových zařízení kategorií III a IV. Jako nezávislá organizace získala rovněž uznání od členských států Evropské unie a jako taková byla oznámena v mezinárodní databázi NANDO. Školením, kvalifikací a certifikací personálu, který provádí nedestruktivní zkoušení, se firma zabývá intenzivně od roku 2012.

Ostatní služby

Firma DOM – ZO 13 dále pořádá odborné semináře a kurzy, zpracovává české technické normy, posudky či dokumentaci, na zakázku připraví softwarové projekty či informační systémy. Komplexní nabídku služeb naleznete na www.domzo13.cz.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Čestné uznání pro stavební projekt továrny WITTE

Čestné uznání pro stavební projekt továrny WITTE.

16. ročník soutěže Stavba roku Karlovarského kraje zveřejnil své výsledky. Průmyslová hala WITTE získala čestné uznání...

eRecept a EET pro lékaře od KASA FIK zjednodušuje administrativu

eRecept a EET pro lékaře od KASA FIK zjednodušuje administrativu.

KASA FIK - lídr na trhu s pokladnami pro eTržby, přichází s novým programem pro lékaře eRecept.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.