Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Audity, inspekce, certifikace a školení v režii DOM–ZO 13

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Certifikace, inspekce, zkoušení a školení, takový je výčet služeb společnosti DOM – ZO 13, která pomáhá klientům splnit požadavky legislativy, technických norem či předpisů a zajišťuje tak firmám uplatnění na domácím i zahraničním trhu. Působí v České Třebové, Ostravě a Praze.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Audity, inspekce, certifikace a školení v režii DOM – ZO 13 | foto: Dom - zo 13, s.r.o.

V oblasti certifikace firem se DOM – ZO 13 s. r. o. soustředí na certifikace výrobců ocelových a hliníkových konstrukcí, certifikaci výrobců při svařování železničních kolejových vozidel a na evropské certifikace procesu svařování v systému České svářečské společnosti podle schématu Evropské svářečské federace. Dále společnost posuzuje a certifikuje systémy managementu kvality, enviromentálního managementu a managementu BOZP.

Inspekční služby

Inspekční služby DOM – ZO 13 jako třetí nezávislé strany se týkají kvalifikace postupů svařování pro kovové, nekovové (např. plastové) materiály a procesů, které se svařováním souvisejí, či udělování souhlasu k postupům svařování pro tlaková zařízení. Pokud jde o svařování ve výrobě, zabývá se společnost inspekcí a nezávislým dozorem při výrobě svařovaných konstrukcí či produktů, otázkou dokumentace a procesy související se svařováním ve výrobní praxi.

Kvalifikace, školení a kurzy

Při zkoušení se DOM – ZO 13 zaměřuje na kurzy, školení a certifikaci svářečského personálu. Kvalifikační kurzy směřují ke svářečským praktikům, instruktorům a učitelům svářečských škol, týkají se však rovněž svářečů kovů a plastů, svářečských operátorů, seřizovačů a páječů i svářečů betonářských ocelí. Samostatnou kapitolou je odsouhlasení pracovníků, kteří zhotovují nerozebíratelné spoje tlakových zařízení, odpovídající požadavkům legislativy ČR (NV 26/2003) a EU (97/23/EC).

Vzdělávání personálu NDT

Novinkou společnosti je školení, kvalifikace a certifikace personálu v oblasti NDT, ke kterému získala DOM – ZO 13 akreditaci díky úspěšnému absolvování auditu ze strany Českého institutu pro akreditaci. Oprávnění k činnosti se zaměřuje na certifikaci osob, které provádějí nedestruktivní zkoušení výrobků. V rámci své akreditace vydává DOM – ZO 13 mezinárodně uznávané akreditované certifikáty v souladu s kvalifikační normou EN ISO 9712 (dříve EN 473) pro certifikaci NDT personálu.

Autorizace pro odsouhlasování pracovníků NDT pro tlaková zařízení

Od dubna 2014 se DOM – ZO 13 může pochlubit rovněž autorizací k odsouhlasení kvalifikovaných pracovníků pro provádění nedestruktivních zkoušek nerozebíratelných spojů tlakových zařízení. V praxi to znamená, že společnost úspěšně absolvovala posouzení ze strany Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví, a může proto schvalovat pracovníky pro kontrolu tlakových zařízení kategorií III a IV. Jako nezávislá organizace získala rovněž uznání od členských států Evropské unie a jako taková byla oznámena v mezinárodní databázi NANDO. Školením, kvalifikací a certifikací personálu, který provádí nedestruktivní zkoušení, se firma zabývá intenzivně od roku 2012.

Ostatní služby

Firma DOM – ZO 13 dále pořádá odborné semináře a kurzy, zpracovává české technické normy, posudky či dokumentaci, na zakázku připraví softwarové projekty či informační systémy. Komplexní nabídku služeb naleznete na www.domzo13.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vedoucí výroby Radek Pasz (na snímu vlevo) a Jan Sliž operátor ohraňovacího...
Ohraňovací lis na míru potřebám není ani pro osvědčené dodavatele standardní zakázkou

Koupí stroje od FORMETALU nic nekončí, naopak začíná. Spolupráce mezi společnostmi FORMETAL a BERNDORF CZ se začala psát v roce 2012.   celý článek

Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy
Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy

Manažerské pozice jsou lákavé, zajímavé se zdají zejména platové podmínky a možnost být si svým vlastním pánem. Tedy aspoň takhle to navenek vypadá. Skutečnost...  celý článek

Získat půjčku jako nezaměstnaný není vůbec složité.
Získat půjčku jako nezaměstnaný není vůbec složité

Lidí, kteří si chodí půjčit do banky, ubývá. Potřebují-li větší obnos, zpravidla jim nic jiného nezbývá, avšak pro pár desetitisíců zamíří raději k...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.