Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ATC Vranovská pláž – kemp v srdci Vranovské přehrady

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vranovská přehrada je vyhlášená rekreační oblast, která už od května láká nespočetné houfy návštěvníků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vranovská pláž večerní romantika | foto: aje

Ti, kteří si potrpí na klid, upřednostňují kemp Bítov na západním konci přehrady, ti druzí, kteří hledají aktivní dovolenou, preferují zase živější ATC Vranovská pláž. Je pro ně přitažlivý zejména atrakcemi a četnými možnostmi sportovního a rekreačního vyžití, poskytovanými převážně zdarma.

Navíc v přilehlém areálu vojenské zotavovny si návštěvník ATC Vranovská pláž může za poplatek dopřát masáž, zahrát si squash, tenis či minigolf, a také využít vířivku nebo saunu.

Vedení kempu je schopno zajistit projížďku výletní lodí Valentýna nebo Viktoria (dřívější Moskva, která se do roku 1992 plavila po Vranovské přehradě, se dnes pod názvem Moravia plaví po Vltavě), domluvit návštěvu vinného sklepa, Vranovského zámku, případně zajistit autobusový výjezd do Vídně.

Oblibě se těší i turistický vláček projíždějící trasu z pláže přes hráz na Vranovský zámek a obec Vranov nad Dyjí.

Vláček Vranovská plážVíkendové kulturní akce v ATC Vranovská pláž

Tak to je pravidlo v průběhu sezóny, z nichž dvě nejprestižnější přivábí do kempu až 15 tisíc návštěvníků.

Jedná se o Vranovské volejbalové léto, kterého se účastní několik desítek družstev z České republiky i ze zahraničí, a srpnový Výlov sektu ze dna Vranovské přehrady, jehož výtěžek jde na konto nadace Paraple.

V přidruženém programu bývá pravidelně zahrnuto vystoupení známého zpěváka či skupiny. Ředitel kempu k tomu poznamenává:

"Naše spolupráce s organizátory těchto akcí, panem Jiřím Bílkem (Vranovské léto) a inženýrem Kalašem ze společnosti Vinné sklepy Lechovice (Výlov sektu) je dobrá a přátelská. ATC Vranovská pláž přispívá tím, že bezplatně poskytne prostory, elektřinu, ostrahu a technickou pomoc, a také zajistí svoz odpadu a úklid. Naši hosté mají vstup na tyto akce i jejich program zdarma."

Více informací najdete na www.vranovska-plaz.cz/akce/aktualni-akce/pripravovane-akce.html.

Vranovská pláž

Šéf ATC Vranovská pláž Pavel Svoboda se netají tím, že by chtěl areál u Vranovské přehrady postupně přivést na úroveň kempů v Rakousku, Španělsku, Itálii či Francii. Nádhernému přírodnímu prostředí by podle něj měla odpovídat i kvalita kempu: jeho infrastruktury, vybavení a služeb.

Přestože tříhvězdičkový kempink za posledních pět let doznal viditelných změn, renovačních záměrů má ředitel stále víc než dost. Po dokončení veřejného osvětlení, rozšíření nabídky sportovních aktivit a rekonstrukci penzionu Na Stráni přijdou na řadu další změny, jako úprava příjezdových cest, rekonstrukce tobogánu, vybudování bungalovů se sociálním zařízením (namísto stárnoucích chat), nové "sociálky" v blízkosti pláže, atd.

Kempisté však mohou již nyní využívat nové sociální zařízení s veškerým komfortem, zahrnujícím sprchy s teplou vodou, kuchyňky, bezbariérové WC, baby room, možnost použití automatické pračky a výlevku chemických WC.

Stravování uvnitř ATC Vranovská pláž zajišťuje několik restaurací a bister, dále jsou tu dvě prodejny potravin, samoobslužné automaty, a také veřejná ohniště, k nimž letos přibude možnost zapůjčení tzv. zahradního grilu. (Viz nabídka služeb na www.vranovska-plaz.cz).

Skluzavka kemp Vranovská plážNa otázku jaké možnosti ubytování kemp v současné době nabízí, pan Svoboda odpovídá:

Pokud jde o ubytování pod střechou, je tu 45 dvou- a čtyřlůžkových chat bez sociálního zařízení o celkové kapacitě 144 osob, dále penzion pro 36 osob a starší ubytovna, již výhledově chceme rekonstruovat. Kupodivu zájem o ni je, především mezi cykloturisty a náhodnými návštěvníky.

Ti ji využijí k přespání na jednu dvě noci, samozřejmě ‚za babku‘, a pak pokračují v cestě. Na druhou stranu penzion je komfortní. Prošel nákladnou rekonstrukcí a nabízí 12 pokojů s vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením.

V každém pokoji je televize, připojení na internet a přímotop. V kempu je k dispozici cca 300 míst pro stany (cenově odstupňovaných podle nároků na plochu) a 80 míst s přípojkami pro karavany. K těm v brzké době přibude dalších 50 luxusních karavanových stání s plochou 100 m2, s přípojkami na elektřinu, vodu a odpad, plus datovými kabely, čili připojením pro televizi a internet.

Více naleznete na stránkách: www.vranovska-plaz.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Na dovolenou s obytným vozem

Na dovolenou s obytným vozem

Ať už vás láká dobrodružné toulání po Evropě nebo upřednostňujete poklidnou rodinnou dovolenou u vody, obytný vůz či...

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Alitalia Premium: objevte nový způsob komfortního létání

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Objevte nový způsob komfortního létání v Premium třídě na dálkových letech společnosti Alitalia. Komfort, technika a...

Najdete na iDNES.cz