Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Artlantis 3 - jednička počítačové vizualizace staveb

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Programy počítačové vizualizace staveb z rodiny Artlantis (Artlantis R a Artlantis Studio) jsou určeny pro vizualizace vysoké kvality a vysokého rozlišení. Zpracování vizualizací pomocí Artlantis 3 lze provést velmi jednoduše a v reálném čase.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Autor Marc Ifrah & Thierry Tutin | foto: ahr

Představení programů počítačové vizualizace staveb

Atlantis 3, nejnovější verze aplikací, akcelerovala zájem o tyto programy:

Stávající vlastnosti a funkce, jako jsou výpočet radiozity i v okně náhledu, práce se stafážními 3D parametrickými objekty s možností jejich animace, referenční soubor umožňující aktualizaci modelu aniž by se ztratily informace o materiálech, texturách a světlech, funkce "parametrická obloha" a atmosférické a optické efekty, zákres do fotografie, kolmé pohledy s možností nastavení měřítka, technologie "pohlednice" umožňující vytvářet alba projektů z jednoduchých JPEG obrázků, které v sobě nesou kompletní informace o použitých materiálech a integrovaný post procesor sloužící pro vyladění a úpravu finální vizualizace bez použití aplikací jako je Adobe Photoshop, byly vylepšeny o přesnější výpočet radiozity, nový způsob práce s objekty podle vrstev, lepší ovládání médií a zjednodušení nastavování světel. Unikátem jsou animovaná vodní hladina a oblaka v Artlantis Studio.

Autor modelu Model DAZ 3D
Autor modelu Model DAZ 3D

Novinky programu Atlantis 3

Bohatost galerie s médii (shadery, objekty, billboardy) reflektuje fakt, že pro zpracování profesionální počítačové vizualizace staveb jsou "stafážní" materiály zásadní. Aktuálně je k dispozici 31 CD obsahujících objekty od parametricky nastavitelných rostlin po animované postavy lidí. Atlantis 3 přinesla možnost nastavení průhlednosti billboardů a 3D rostlin, funkci pro oddělení objektů od původního 3D modelu a editovatelné uchopovací body.

Artlantis 3 má novou strukturu vrstev (hladin). Funkce "výchozí vrstva” umožňuje nastavit cílovou vrstvu pro každý typ média. Jakmile je do scény přiřazen nový billboard nebo objekt, přiřadí se do konkrétní vrstvy automaticky. Pro zvýšení jednoduchosti ovládání a produktivity práce s Artlantis 3 zvláště na velkých projektech, lze skrýt vrstvy v okně náhledu (např. 3D rostliny). Tato funkce rovněž umožňuje vytvořit různé varianty počítačové vizualizace jednoho projektu.

Artlantis 3 dále nabízí 9 rozdílných typů osvětlení. Světla jsou popsána fotometrickými parametry, které lze uživatelsky nastavovat. Jedná se o intenzitu, barvu, úhel, měkkost stínu ...

Autor Nadia Lory
Autor Nadia Lory

Zcela nový je i renderovací engine, vyvinutý speciálně pro architekturu. Je rychlejší a přesnější než kdykoli předtím. Žádný jiný dostupný program počítačové vizualizace staveb nenabízí srovnatelnou kombinaci rychlosti a kvality výpočtu radiozity.

Vývojáři firmy Abvent se speciálně zaměřili na realističtější zobrazení v náhledovém okně a finálního renderu. Předdefinované nastavení scény "interiér" a "exteriér" zjednodušuje práci začátečníkům, zatímco pokročilí uživatelé ocení nastavení "expert”, které umožňuji uložit jejich vlastní nastavení radiozity.

Doplnění komunikačních můstků pro formáty DWF, OBJ a FBX a aktualizované filtry pro DXF, DWG a 3DS dělají z Artlantis 3 ideální nástroj vizualizace staveb pro uživatele většiny stavebních CAD programů jako jsou AutoCAD Architecture, Revit Architecture, 3ds Max, VIZ, Maya, ArchiCAD, VectorWorks, SketchUp, Rhino, CINEMA 4D, LightWave, modo, Softimage a další.

 Více informací najdete na www.artlantis.com.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Najdete na iDNES.cz