Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Artlantis 3 - jednička počítačové vizualizace staveb

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Programy počítačové vizualizace staveb z rodiny Artlantis (Artlantis R a Artlantis Studio) jsou určeny pro vizualizace vysoké kvality a vysokého rozlišení. Zpracování vizualizací pomocí Artlantis 3 lze provést velmi jednoduše a v reálném čase.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Autor Marc Ifrah & Thierry Tutin | foto: ahr

Představení programů počítačové vizualizace staveb

Atlantis 3, nejnovější verze aplikací, akcelerovala zájem o tyto programy:

Stávající vlastnosti a funkce, jako jsou výpočet radiozity i v okně náhledu, práce se stafážními 3D parametrickými objekty s možností jejich animace, referenční soubor umožňující aktualizaci modelu aniž by se ztratily informace o materiálech, texturách a světlech, funkce "parametrická obloha" a atmosférické a optické efekty, zákres do fotografie, kolmé pohledy s možností nastavení měřítka, technologie "pohlednice" umožňující vytvářet alba projektů z jednoduchých JPEG obrázků, které v sobě nesou kompletní informace o použitých materiálech a integrovaný post procesor sloužící pro vyladění a úpravu finální vizualizace bez použití aplikací jako je Adobe Photoshop, byly vylepšeny o přesnější výpočet radiozity, nový způsob práce s objekty podle vrstev, lepší ovládání médií a zjednodušení nastavování světel. Unikátem jsou animovaná vodní hladina a oblaka v Artlantis Studio.

Autor modelu Model DAZ 3D
Autor modelu Model DAZ 3D

Novinky programu Atlantis 3

Bohatost galerie s médii (shadery, objekty, billboardy) reflektuje fakt, že pro zpracování profesionální počítačové vizualizace staveb jsou "stafážní" materiály zásadní. Aktuálně je k dispozici 31 CD obsahujících objekty od parametricky nastavitelných rostlin po animované postavy lidí. Atlantis 3 přinesla možnost nastavení průhlednosti billboardů a 3D rostlin, funkci pro oddělení objektů od původního 3D modelu a editovatelné uchopovací body.

Artlantis 3 má novou strukturu vrstev (hladin). Funkce "výchozí vrstva” umožňuje nastavit cílovou vrstvu pro každý typ média. Jakmile je do scény přiřazen nový billboard nebo objekt, přiřadí se do konkrétní vrstvy automaticky. Pro zvýšení jednoduchosti ovládání a produktivity práce s Artlantis 3 zvláště na velkých projektech, lze skrýt vrstvy v okně náhledu (např. 3D rostliny). Tato funkce rovněž umožňuje vytvořit různé varianty počítačové vizualizace jednoho projektu.

Artlantis 3 dále nabízí 9 rozdílných typů osvětlení. Světla jsou popsána fotometrickými parametry, které lze uživatelsky nastavovat. Jedná se o intenzitu, barvu, úhel, měkkost stínu ...

Autor Nadia Lory
Autor Nadia Lory

Zcela nový je i renderovací engine, vyvinutý speciálně pro architekturu. Je rychlejší a přesnější než kdykoli předtím. Žádný jiný dostupný program počítačové vizualizace staveb nenabízí srovnatelnou kombinaci rychlosti a kvality výpočtu radiozity.

Vývojáři firmy Abvent se speciálně zaměřili na realističtější zobrazení v náhledovém okně a finálního renderu. Předdefinované nastavení scény "interiér" a "exteriér" zjednodušuje práci začátečníkům, zatímco pokročilí uživatelé ocení nastavení "expert”, které umožňuji uložit jejich vlastní nastavení radiozity.

Doplnění komunikačních můstků pro formáty DWF, OBJ a FBX a aktualizované filtry pro DXF, DWG a 3DS dělají z Artlantis 3 ideální nástroj vizualizace staveb pro uživatele většiny stavebních CAD programů jako jsou AutoCAD Architecture, Revit Architecture, 3ds Max, VIZ, Maya, ArchiCAD, VectorWorks, SketchUp, Rhino, CINEMA 4D, LightWave, modo, Softimage a další.

 Více informací najdete na www.artlantis.com.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Model z letošní řady QLED boduje v recenzích díky technologii Quantum Dot a zobrazení 100% objemu barev, vysoké úrovni...

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Trápí vás nežádoucí chloupky, vrásky, tetování, nebo třeba chrápání? Všeho se můžete bezbolestně zbavit pomocí šetrných...

Najdete na iDNES.cz