Areál Friesovy boudy složí Krkonoše k vašim nohám

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Plánujete-li dovolenou v Krkonoších, neměl by vaší pozornosti ujít malebný areál Friesovy boudy. Leží na jihozápadním svahu Světlého vrchu stranou od hlavních turistických center, nabízí atraktivní ubytování v nově zrekonstruovaném hotelu Friesovy boudy, vlastní pivovar a vyžití pro rodiny s dětmi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Krkonošský hotel Friesovy boudy naleznete na Světlém vrchu stranou turistických center, avšak v blízkosti turistických tras. | foto: Areál Friesovy boudy

Díky nadmořské výšce 1 217 metrů skýtá Hotel Friesovy boudy i penzion Andula, který tvoří součást areálu, malebné výhledy do okolí, samotné místo v blízkosti turistických tras je ideálním výchozím bodem k podnikání výletů. Sněžka je vzdálená pouhých 8 kilometrů, další devizou je v zimním období 900 metrů dlouhý vlastní lyžařský vlek s celodenním provozem. 

Komfortní ubytování i možnost relaxace

Náročnější klientelu jistě uspokojí Hotel Friesovy boudy, který po rekonstrukci nabízí 24 komplexně vybavených pokojů. Na výběr jsou dvoulůžkové pokoje Standard a prostorné pokoje Exklusive s minibarem, trezorem a možností přistýlky, další variantu ubytování představují čtyřlůžkové a šestilůžkové apartmány. Samozřejmostí je připojení k internetu zdarma a milou pozorností wellness sada na každém pokoji. Na obou patrech hotelu se nachází rovněž malá kuchyňka s dřezem a mikrovlnnou troubou. K využití se nabízí i počítačová či kongresová místnost, dětská herna a restaurace s barem a klubem. K relaxaci slouží wellness centrum s vířivkou, finskou saunou, parní lázní a bazénem. Odpočívárna s lehátky vám nabídne pohled na panorama Krkonoš jako na dlani. 

K relaxaci se v hotelu nabízí služby wellness centra.

K relaxaci se v hotelu nabízí služby wellness centra.

Pohodlné ubytování v penzionu Andula ocení zejména vícečlenné skupiny. K dispozici jsou převážně čtyřlůžkové pokoje, avšak využít se dá i čtyřlůžkového nebo devítilůžkového apartmánu. 

Dvě restaurace a vlastní pivovar

Friesovy boudy i Andula mají svou restauraci, zaměřenou na českou kuchyni v moderním pojetí. Na jídelním lístku nechybí zvěřina, ryby ani dětská jídla, v Andule máte šanci ochutnat i řadu krkonošských specialit. Samostatnou kapitolu tvoří pochutiny k pivu, neboť pivo Fries, které se zde čepuje, pochází z vlastního pivovaru. Vaří se přímo v Andule z českého sladu a chmele, základ tvoří pramenitá voda ze zdroje vyvěrajícího na Friesových boudách, dodávající pivu nezaměnitelnou chuť i barvu. Ochutnat můžete tradiční český dvanáctistupňový ležák zlatavé barvy, polotmavý třináctistupňový speciál či aromatické pivo amerického typu Ale, které má 14º. Za prohlídku stojí i samotný pivovar. Objednat se můžete předem na recepci, pivovarem vás provede samotný sládek Jan Wiesner. 

Pivo Fries se vaří v penzionu Andula z pramenité vody, která vyvěrá na...

Pivo Fries se vaří v penzionu Andula z pramenité vody, která vyvěrá na Freisových boudách.

Ráj pro rodiče s dětmi

Friesovy boudy jsou ideálním místem pro rodinnou dovolenou, kde se vaše děti dostatečně vyřádí za všech okolností. V hotelu se nachází prostorná dětská herna s koutky pro děti, venku nechybí rozlehlé hřiště s pískovištěm. Rodiče si zároveň mohou odpočinout a svěřit své ratolesti do rukou odborníků, ať už jde o samotné hlídání, animační programy nebo v zimní sezoně lyžování pod vedením instruktora. K dispozici je také dětské kino a dětské dílny, náctiletí  zase jistě ocení počítačovou místnost s možností připojení. Od července čeká na všechny školou povinné dobrodružná Cesta Friesových skřítků a hledání pokladu. 

Celý areál je baby friendly, neboť na nejmenší myslí vybavením na patrech v hotelu či v restauracích, kde naleznete i dětské židličky. 

V létě kolo nebo koloběžky, v zimě běžky

Pokud jste sportovní typ, rozhodně nemusíte žádné vybavení na letní dovolenou vláčet s sebou. Přímo v areálu funguje nově otevřená půjčovna kol či koloběžek, pohodlnější výletníci jistě nepohrdnou elektrokolem, které vykoná polovinu práce za ně. Kolo nebo koloběžka se dají zapůjčit na celý den, součástí výpůjčky je i ochranná přilba a servisní lepící balíček. Cyklovýbavu opět pořídí celá rodina, neboť k dispozici jsou horská kola pro dospělé i děti od pěti let. 

V zimě stejně dobře funguje přímo v hotelu půjčovna běžeckého vybavení značky Sporten, kdy získáte celý set v podobě bot, lyží a holí.

Součást areálu Friesovy boudy tvoří i pohodlný penzion Andula.

Součást areálu Friesovy boudy tvoří i pohodlný penzion Andula.

Chcete-li poznat krásu Krkonoš i v letních měsících, rozhodně byste neměli váhat. Vedle výletů na Sněžku, do Špindlerova Mlýna či ke Klínovému potoku můžete absolvovat i nordic walking, lezení po skalách, paraglading nebo kiting. Hledáte-li i atraktivní a strategické ubytování, Friesovy boudy zaručují v tomto ohledu dokonalý servis. Více o nabídce i službách naleznete na www.friesovyboudy.cz a na www.penzionandula.cz

Foto: FRIESOVY BOUDY

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Tři zápasy, šest bodů a skóre 12:7. Taková je bilance české hokejové reprezentace na právě probíhajícím světovém...

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku nabírá grády. Česká reprezentace se den po bitvě s Lotyšskem postaví Italům,...

Další z rubriky

Tatiana Vilhelmová v Mělníku přiblíží život Boženy Němcové

Tatiana Vilhelmová v Mělníku přiblíží život Boženy Němcové

Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce. Tak by se dala popsat divadelní hra Neumím jinak než láskou, která...

70 Kč za vstupenky do multikin Premiere Cinemas jen v neděli 19.5.2019

70 Kč za vstupenky do multikin Premiere Cinemas jen v neděli 19.5.2019

Multikino Premiere Cinemas v Praze Hostivaři, Teplicích a Olomouci připravilo pro své filmové návštěvníky jarní...

Galerie KODL představí na své výstavě vynikající umělecká díla

Jindřich Štyrský: Hold Picassovi vyvolávací cena: 8 000 000 Kč odhadní cena:...

Máte zájem o výtvarné umění? Pak si nenechte ujít předaukční výstavu, která probíhá do 25. května v Galerii KODL....

Najdete na iDNES.cz