Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Areál Friesovy boudy složí Krkonoše k vašim nohám

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Plánujete-li dovolenou v Krkonoších, neměl by vaší pozornosti ujít malebný areál Friesovy boudy. Leží na jihozápadním svahu Světlého vrchu stranou od hlavních turistických center, nabízí atraktivní ubytování v nově zrekonstruovaném hotelu Friesovy boudy, vlastní pivovar a vyžití pro rodiny s dětmi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Krkonošský hotel Friesovy boudy naleznete na Světlém vrchu stranou turistických center, avšak v blízkosti turistických tras. | foto: Areál Friesovy boudy

Díky nadmořské výšce 1 217 metrů skýtá Hotel Friesovy boudy i penzion Andula, který tvoří součást areálu, malebné výhledy do okolí, samotné místo v blízkosti turistických tras je ideálním výchozím bodem k podnikání výletů. Sněžka je vzdálená pouhých 8 kilometrů, další devizou je v zimním období 900 metrů dlouhý vlastní lyžařský vlek s celodenním provozem. 

Komfortní ubytování i možnost relaxace

Náročnější klientelu jistě uspokojí Hotel Friesovy boudy, který po rekonstrukci nabízí 24 komplexně vybavených pokojů. Na výběr jsou dvoulůžkové pokoje Standard a prostorné pokoje Exklusive s minibarem, trezorem a možností přistýlky, další variantu ubytování představují čtyřlůžkové a šestilůžkové apartmány. Samozřejmostí je připojení k internetu zdarma a milou pozorností wellness sada na každém pokoji. Na obou patrech hotelu se nachází rovněž malá kuchyňka s dřezem a mikrovlnnou troubou. K využití se nabízí i počítačová či kongresová místnost, dětská herna a restaurace s barem a klubem. K relaxaci slouží wellness centrum s vířivkou, finskou saunou, parní lázní a bazénem. Odpočívárna s lehátky vám nabídne pohled na panorama Krkonoš jako na dlani. 

K relaxaci se v hotelu nabízí služby wellness centra.

K relaxaci se v hotelu nabízí služby wellness centra.

Pohodlné ubytování v penzionu Andula ocení zejména vícečlenné skupiny. K dispozici jsou převážně čtyřlůžkové pokoje, avšak využít se dá i čtyřlůžkového nebo devítilůžkového apartmánu. 

Dvě restaurace a vlastní pivovar

Friesovy boudy i Andula mají svou restauraci, zaměřenou na českou kuchyni v moderním pojetí. Na jídelním lístku nechybí zvěřina, ryby ani dětská jídla, v Andule máte šanci ochutnat i řadu krkonošských specialit. Samostatnou kapitolu tvoří pochutiny k pivu, neboť pivo Fries, které se zde čepuje, pochází z vlastního pivovaru. Vaří se přímo v Andule z českého sladu a chmele, základ tvoří pramenitá voda ze zdroje vyvěrajícího na Friesových boudách, dodávající pivu nezaměnitelnou chuť i barvu. Ochutnat můžete tradiční český dvanáctistupňový ležák zlatavé barvy, polotmavý třináctistupňový speciál či aromatické pivo amerického typu Ale, které má 14º. Za prohlídku stojí i samotný pivovar. Objednat se můžete předem na recepci, pivovarem vás provede samotný sládek Jan Wiesner. 

Pivo Fries se vaří v penzionu Andula z pramenité vody, která vyvěrá na...

Pivo Fries se vaří v penzionu Andula z pramenité vody, která vyvěrá na Freisových boudách.

Ráj pro rodiče s dětmi

Friesovy boudy jsou ideálním místem pro rodinnou dovolenou, kde se vaše děti dostatečně vyřádí za všech okolností. V hotelu se nachází prostorná dětská herna s koutky pro děti, venku nechybí rozlehlé hřiště s pískovištěm. Rodiče si zároveň mohou odpočinout a svěřit své ratolesti do rukou odborníků, ať už jde o samotné hlídání, animační programy nebo v zimní sezoně lyžování pod vedením instruktora. K dispozici je také dětské kino a dětské dílny, náctiletí  zase jistě ocení počítačovou místnost s možností připojení. Od července čeká na všechny školou povinné dobrodružná Cesta Friesových skřítků a hledání pokladu. 

Celý areál je baby friendly, neboť na nejmenší myslí vybavením na patrech v hotelu či v restauracích, kde naleznete i dětské židličky. 

V létě kolo nebo koloběžky, v zimě běžky

Pokud jste sportovní typ, rozhodně nemusíte žádné vybavení na letní dovolenou vláčet s sebou. Přímo v areálu funguje nově otevřená půjčovna kol či koloběžek, pohodlnější výletníci jistě nepohrdnou elektrokolem, které vykoná polovinu práce za ně. Kolo nebo koloběžka se dají zapůjčit na celý den, součástí výpůjčky je i ochranná přilba a servisní lepící balíček. Cyklovýbavu opět pořídí celá rodina, neboť k dispozici jsou horská kola pro dospělé i děti od pěti let. 

V zimě stejně dobře funguje přímo v hotelu půjčovna běžeckého vybavení značky Sporten, kdy získáte celý set v podobě bot, lyží a holí.

Součást areálu Friesovy boudy tvoří i pohodlný penzion Andula.

Součást areálu Friesovy boudy tvoří i pohodlný penzion Andula.

Chcete-li poznat krásu Krkonoš i v letních měsících, rozhodně byste neměli váhat. Vedle výletů na Sněžku, do Špindlerova Mlýna či ke Klínovému potoku můžete absolvovat i nordic walking, lezení po skalách, paraglading nebo kiting. Hledáte-li i atraktivní a strategické ubytování, Friesovy boudy zaručují v tomto ohledu dokonalý servis. Více o nabídce i službách naleznete na www.friesovyboudy.cz a na www.penzionandula.cz

Foto: FRIESOVY BOUDY


Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Češi mohou i letos třídit své odpady také na tuzemských sjezdovkách

Na Dolní Moravě a v dalších 4 vybraných areálech mohou lidé třídit své odpady...

Třídění odpadů mají Češi v krvi. Díky tomu se v této disciplíně stále zlepšují – rok od roku třídí víc, lépe a...

Stínicí technika – myslete na ni už při plánování hrubé stavby

Stínicí technika – myslete na ni už při plánování hrubé stavby.

Žaluzie, rolety a další stínicí prvky vám zajistí příjemnou teplotu v interiéru a podle zvoleného typu i další...

Centrum služeb PRE v novém

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro...

Najdete na iDNES.cz