Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Archivujete elektronickou poštu? A víte, že byste měli?

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Archivace elektronické pošty je často opomíjená, ale užitečná věc. EU tlačí na členské státy, aby ji zavedly co nejrychleji do svých legislativ. Je to dobře nebo se jedná o další porci byrokracie?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Archiv je možné v Microsoft Office Outlook zobrazit jako běžné zprávy. | foto: ahr

Archivace elektronické pošty (pozor, nezaměňovat se zálohováním) je často opomíjená, nicméně pokud ji používáte, velmi užitečná věc. Evropská unie proto tlačí na členské státy, aby ji zavedly co nejrychleji do svých legislativ.

Největší podíl na jejím používání má u nás tradičně státní správa a samospráva. Je to dobře, nebo se jedná jen o další porci byrokracie? A potřebuje něco takového normální komerční firma?

Elektronická komunikace, zejména elektronická pošta, je fenoménem dneška. Pryč jsou časy, kdy se obchodní záležitosti vyřizovaly pomocí dopisů, osobních schůzek a potřásáním pravic pro podepisování objednávek.

Jistě, velké kontrakty stále stojí za to dát na papír, možná i tou pravicí potřást a dobrou sklenkou zapít, ale ruku na srdce: Kolik operativních změn řešíte dnes a denně v práci mailem a telefonem, koneckonců i ty návrhy smluv velmi pravděpodobně cestovaly mezi zúčastněnými stranami právě e-mailem.

Morální životnost průměrného e-mailu se dá počítat v průměru na hodiny až dny, nicméně občas se stane, že je potřeba se vrátit ke komunikaci, která proběhla v minulosti. Ale máte tuto historii k dispozici? Třeba dva roky zpátky?

Důvody, proč si držet takový elektronický archív jsou přinejmenším tři. Prvním z nich je bezpochyby velmi příjemná možnost osvěžit si stav věcí, které už byly málem minulostí, a najednou se na ně šéf/zákazník/kolega (doplňte kohokoliv dalšího) ptá.

Druhou, závažnější, je případ, kdy protistrana odložila úsměvy a tvrdí, že se věci mají jinak, než bylo dojednáno. Může to dojít i tak daleko, že se ke slovu dostane soud a může být na vás, abyste prokázali své čisté úmysly.

No a poslední důvod je čistě technický – existuje ještě vůbec počítač pracovníka, který před lety danou věc řešil? Případně varianta na dané téma – je ještě jeho pošta na serveru?

Zdánlivě nejjednodušší přístup – tedy starou poštu nemazat – se ukáže jako problematický, zejména pokud se na přetřes dostane nějaký zlý úmysl (smazání, pozměňování zpráv), případně čistě kapacitní důvody – většina dnes používaných poštovních serverů má své objemové limity a není možné do nich přidávat e-maily donekonečna. A že jich může být opravdu hodně, na to se zeptejte svého správce sítě.

Do archivu můžete odkudkoliv pomocí běžného internetového prohlížeče

Řešením může být například nasazení nějakého specializovaného softwaru. Například GFI MailArchiver (http://www.gfi.cz/mailarchiver) je program, který nainstalujete na server, nastavíte jej, aby veškerou poštu stahoval do své databáze, a o víc se nemusíte starat.

Ke zprávám, které už ve svém počítači nemáte, se jednoduše dostanete přes rozhraní internetového prohlížeče kdekoliv na světě a pokud používáte Microsoft Office Outlook, můžete si archiv připojit přímo do něj a s archivovanou poštou pracovat tak, jak jste zvyklí. Jen mazat a měnit zprávy není možné, ale to už jsme zase u podstaty archivování.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.