Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Architektura 3D hrou s Graphisoft Virtual Building Explorer

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Architektura 3D Graphisoft Virtual Building Explorer (VBE) je unikátní interaktivní 3D vizualizační nástroj pro architekty, kteří chtějí vytvářet nové standardy prezentací svých projektů. Architektura 3D je zábavná.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Procházený model (v tomto případě oceňovaný dům Casa PR34 Michela Rojkinda) lze zobrazit různým způsobem, od skrytých hran k "barevně rozhozenému" pro prohlížení se "3D brýlemi" | foto: Cegra.cz

VBE ukládá projekt, resp. jeho 3D model, jako prostředí, kterým si kdokoli může procházet podobně jako v počítačových hrách. Jedná se o velmi zábavnou a přitom názornou a přesnou prezentaci, lze totiž odměřovat vzdálenosti, zobrazovat informace o jednotlivých konstrukcích, či zobrazit půdorysné schéma s vyznačením místa, kde se uživatel právě nachází.

Model, kterým uživatel prochází, lze zobrazit různou formou (čárový model se skrytými hranami, stínovaný model včetně radiozity, atd.). K modelu lze připojit "samoběžící" průchod s předem nastavenou cestou a klíčové pohledy.

Pomocí VBE lze vytvářet prezentace z modelů vytvořených v ArchiCADu. Vlastní prezentace je samospustitelný soubor (*.exe), pro jejíž prohlížení není třeba žádný program. Architektura 3D rychle a bez potíží.

VBE - měření
V procházeném modelu lze jednoduše odměřovat reálné rozměry konstrukcí.

Prozkoumejte

Díky VBE a ArchiCADu mohou architekti a projektanti vysvětlit svoje záměry a představy s mnohem větší přesvědčivostí a sdílností než kdykoli dříve. Architektura 3D je navigace v reálném čase.

Funkce jako jsou přitažlivost, zapínání a vypínání vrstev (hladin), průletový mód, rozpoznání možnosti průchodu (zeď/otevřené dveře), přednastavené "procházky", zobrazení informací o objektech (povrchová úprava, objemy, rozměry a množství) a možnost odečítání přesných rozměrů povyšují virtuální realitu na pomůcku pro odhad nákladů spojených s realizací projektu.

Vysvětlete

Architektura 3D VBE pracuje se zobrazením modelu pomocí Global Illumination (radiozita). Navíc lze přepínat mezi módy zobrazení odstíny šedi, skryté hrany, obrysové kontury a pro 3D brýle, prezentace je tak jednoznačně srozumitelná.

Poloha slunce, výška kamery a zorný úhel, stejně jako jas zobrazení a průhlednost jsou parametry, jejichž nastavení dává prezentaci profesionální charakter a jež přispívají ke srozumitelnému vysvětlení návrhu.

VBE - půdorys
Orientaci ve scéně dokáže značně zpřehlednit možnost zobrazení půdorysu, který se navíc automaticky aktualizuje dle výšky kamery.

Sdílejte

VBE lze použít pro vytvoření "interaktivní" konzultace projektu s klienty na vzdálených místech bez nutnosti instalace jakéhokoli programu nebo s požadavkem se naučit ovládat nový software.

Všichni zúčastnění - klienti, konzultanti, realizační firmy, atd. - mohou prohlížet a testovat srozumitelným způsobem kompletní návrh v jakékoli fázi projektu v uživatelsky příjemném 3D prostředí. A to vše bez nutnosti vlastnit licenci ArchiCADu nebo Virtual Building Exploreru. Architektura 3D VBE je dostupná všem.

Architektura 3D Graphisoft
Virtual Building Explorer (VBE)

zkušební verze

VBE si lze vyzkoušet díky zdarma stažitelné 7 denní zkušební verzi. Rovněž si lze prohlédnout vzorové prezentace mezi nimiž nechybí šanghajský Park Hotel slovenského rodáka Ladislava Hudece. Zaujala Vás 3D VBE? Vše je k dispozici na www.graphisoft.com/products/virtual-building-explorer

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Model z letošní řady QLED boduje v recenzích díky technologii Quantum Dot a zobrazení 100% objemu barev, vysoké úrovni...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Firmy se připravují na Průmysl 4.0, musí myslet na budoucnost

Výrobní proces budou kontrolovat tisíce senzorů, IT infrastruktura se musí...

Továrna plná robotů a automatických senzorů, které v každém okamžiku sledují výrobek a ihned hlásí jakékoliv odchylky....

Najdete na iDNES.cz