Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ArcelorMittal Ostrava startuje nejnákladnější modernizaci a ekologizaci v historii

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Další ekologické investice v celkové hodnotě 4,1 miliardy korun přispějí k odprášení hutního provozu ArcelorMittal Ostrava a k ekologizaci její elektrárny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Huť ArcelorMittal Ostrava již nyní splňuje nejpřísnější emisní limity dané Evropskou unií platné od roku 2016. | foto: ArcelorMittal Ostrava a.s.

Instalace nejmodernější odprašovací technologie na světě, která dokáže s maximální účinností zachytit i ty nejmenší prachové částice, podstatně sníží negativní dopad hutní výroby na životní prostředí.

Díky tomu, že huť ArcelorMittal Ostrava už dávno splňuje nejpřísnější limity dané Evropskou unií platné až od roku 2016, získala na část ekologických investic dotace z evropských fondů. To jí umožnilo již nyní zahájit sedm nadstandartních investic do odprášení hutního provozu a dvě do ekologizace své energetiky.

„Od roku 2003 jsme do projektů na ochranu životního prostředí vložili z vlastních zdrojů přes 4 miliardy korun a snížili tak emise huti o dvě třetiny. Právě proto, že dobrovolně ekologizujeme víc, než musíme, jsme dosáhli na evropské dotace,“ vysvětluje Tapas Rajderkar, generální ředitel ArcelorMittal Ostrava.

Generální ředitel Tapas Rajderkar a viceprezident finské firmy Valmet, která...

Generální ředitel Tapas Rajderkar a viceprezident finské firmy Valmet, která dodá ostravské huti nový fluidní kotel za 1,5 miliardy korun.

Odprášení zajistí nejmodernější technologie na světě – tkaninové filtry. Technologie funguje na principu odsávání spalin přes tisíce tkaninových hadic, které zachytí prachové částice všech velikostí. Hadice se pravidelně čistí proudem vzduchu a vyfouknutý prach se dopravuje do zásobníku. Komínem pak odchází kouř zbavený prachových nečistot.

ArcelorMittal Ostrava zdokonalí odprášení vysokých pecí.

ArcelorMittal Ostrava zdokonalí odprášení vysokých pecí.

Všechny investice se již staví, spustí se do konce roku 2015. Zakrytování a odprášení se dočkají výklopníky a chladicí pásy v jižní i severní části aglomerace a zároveň se na obou vysokých pecích zdokonalí odsávání licích polí. To umožní snížit fugitivní emise téměř o 280 tun ročně. Tkaninové filtry se budou instalovat především na zbývající dva spékací pásy v jižní části aglomerace, což zde sníží emise prachu o téměř 100 tun ročně.

„Tkaninové filtry představují vrchol v oblasti odprašovacích technologií. Nic lepšího v současné době neexistuje a realizací těchto investic se ArcelorMittal Ostrava zařadí mezi nejčistější hutě na světě,“ dodává Petr Baranek, ředitel pro životní prostředí ArcelorMittal Ostrava.

video

Podívejte se do huti, jak to tam právě teď s investicemi vypadá

Elektrárnu ArcelorMittal v Ostravě, která zajišťuje energii pro provoz celé hutě, čeká celková modernizace a ekologizace kotelny. Čtyři stávající uhelné kotle budou nahrazeny jedním novým fluidním kotlem, který významně sníží emise oxidů siřičitého, oxidů dusíku i prachu. Obří kotel začne zásobovat huť energií nejpozději od roku 2016. Na energetice se právě dokončila i půlmiliardová investice do odsíření čtyř kotlů a v příštím roce se dokončí tzv. denitrifikace – miliardová investice, která sníží emise oxidů dusíku ze tří kotlů o více než polovinu.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz