Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Arbes Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Aktuální silný nedostatek IT specialistů na českém trhu práce řeší společnost Arbes Technologies po svém. Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví vsadil na moderní pracovní prostředí, Age Management a vzdělávání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ARBES Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků | foto: ARBES Technologies, s.r.o.

Při budování nových kanceláří ve zrekonstruovaných prostorách Paláce Anděl na Smíchově kladl proto důraz na potřeby zaměstnanců moderní IT společnosti.

ARBES Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků

Nejlepším učitelem je praxe

Společnost Arbes Technologies klade ve své HR strategii vysoký důraz na efektivní AgeManagement. Váží si faktu, že je generačně vyváženou firmou a umí efektivně skloubit rozdíly generací ve vnímání hodnot a v postojích při plnění pracovních úkolů. Zároveň umí podpořit sdílení know-how mezi staršími a mladšími zaměstnanci. Stále totiž platí, že nejlepším učitelem je praxe a získávání zkušeností na konkrétních projektech.

Mladá generace musí projít mnoha zkušenostmi, než se naučí vyrovnávat se stresem a časovými nároky projektů v IT. Naopak jsou to právě mladí lidé, kteří vynikají zase v přímé komunikaci, schopnosti rychlého rozhodování i zdravé asertivitě. Zatímco hodnoty lidí nad 35 let jsou postaveny spíše na „lidském“ faktoru, vnímání firemní atmosféry, stability, historie a kultury, pro mladší generaci neboli generaci Y, stojí v čele zájmu flexibilita a inovace. Všechny zaměstnance pak spojuje vlastní obsah práce.

ARBES Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků

Arbes Academy podporuje mladé talenty

Pro podporu talentů z řad studentů a absolventů funguje již téměř rok Arbes Academy, která jim usnadňuje co nejrychleji získat praktické zkušenosti v rámci komerčních projektů. Studentům navíc umožňuje práci na částečný úvazek a možnost zapojit se do právě probíhajících projektů. Cílem Arbes Academy je co nejrychleji odstranit propast mezi teoretickou vybaveností a praktickými zkušenostmi začínajících zaměstnanců.

ARBES Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků

Každý člen Arbes Academy má svého mentora – zkušeného zaměstnance, který se snaží praktickými radami napomáhat k co nejrychlejší adaptaci studenta či absolventa v Arbesu. A co víc může být pro studenta, který chce budovat kariéru v IT, například účast na projektu implementace bankovního systému nebo řešení pro obchodování na kapitálových trzích? Tuto zkušenost ve školních lavicích a skriptech nenajde. Jeho hodnota a cena tak velmi rychle roste.

Poptávka po IT odbornících bude nadále růst. Dynamické oživení trhu práce s sebou přináší nutnost změny náborové strategie a taktiky. Kdo se rychle nepřizpůsobí, ztrácí dech. Proto Arbes Technologies zároveň posiluje i politiku udržení stávajícího genofondu firmy. Je si dobře vědom faktu, že zejména v sektoru IT je pracovní prostředí velmi důležitým prvkem pro výběr budoucího zaměstnavatele.

ARBES Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků

Nové sídlo Arbes Technologies podpoří samostatnou tvůrčí práci

Pro své nové sídlo si proto Arbes vybral inspirativní a moderně vybavené pracovní prostředí Paláce Anděl. Nové prostory kanceláří Arbes Technologies byly navrženy tak, aby podpořily samostatnou tvůrčí práci vývojářů a architektů, stejně jako spolupráci a komunikaci projektových týmů. V moderním prostředí naleznou pracovníci Arbes Technologies nejen soukromí pro svoji práci, ale také relax zónu, kde vedle odpočinku najdou pro odreagování i fotbálek, šipky, masážní křeslo, Xbox, deskové hry a knihy.

Více informací najdete na www.arbes.com.

Autor:
Témata: Smíchov, trh práce

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.