Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Arbes Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Aktuální silný nedostatek IT specialistů na českém trhu práce řeší společnost Arbes Technologies po svém. Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví vsadil na moderní pracovní prostředí, Age Management a vzdělávání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ARBES Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků | foto: ARBES Technologies, s.r.o.

Při budování nových kanceláří ve zrekonstruovaných prostorách Paláce Anděl na Smíchově kladl proto důraz na potřeby zaměstnanců moderní IT společnosti.

ARBES Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků

Nejlepším učitelem je praxe

Společnost Arbes Technologies klade ve své HR strategii vysoký důraz na efektivní AgeManagement. Váží si faktu, že je generačně vyváženou firmou a umí efektivně skloubit rozdíly generací ve vnímání hodnot a v postojích při plnění pracovních úkolů. Zároveň umí podpořit sdílení know-how mezi staršími a mladšími zaměstnanci. Stále totiž platí, že nejlepším učitelem je praxe a získávání zkušeností na konkrétních projektech.

Mladá generace musí projít mnoha zkušenostmi, než se naučí vyrovnávat se stresem a časovými nároky projektů v IT. Naopak jsou to právě mladí lidé, kteří vynikají zase v přímé komunikaci, schopnosti rychlého rozhodování i zdravé asertivitě. Zatímco hodnoty lidí nad 35 let jsou postaveny spíše na „lidském“ faktoru, vnímání firemní atmosféry, stability, historie a kultury, pro mladší generaci neboli generaci Y, stojí v čele zájmu flexibilita a inovace. Všechny zaměstnance pak spojuje vlastní obsah práce.

ARBES Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků

Arbes Academy podporuje mladé talenty

Pro podporu talentů z řad studentů a absolventů funguje již téměř rok Arbes Academy, která jim usnadňuje co nejrychleji získat praktické zkušenosti v rámci komerčních projektů. Studentům navíc umožňuje práci na částečný úvazek a možnost zapojit se do právě probíhajících projektů. Cílem Arbes Academy je co nejrychleji odstranit propast mezi teoretickou vybaveností a praktickými zkušenostmi začínajících zaměstnanců.

ARBES Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků

Každý člen Arbes Academy má svého mentora – zkušeného zaměstnance, který se snaží praktickými radami napomáhat k co nejrychlejší adaptaci studenta či absolventa v Arbesu. A co víc může být pro studenta, který chce budovat kariéru v IT, například účast na projektu implementace bankovního systému nebo řešení pro obchodování na kapitálových trzích? Tuto zkušenost ve školních lavicích a skriptech nenajde. Jeho hodnota a cena tak velmi rychle roste.

Poptávka po IT odbornících bude nadále růst. Dynamické oživení trhu práce s sebou přináší nutnost změny náborové strategie a taktiky. Kdo se rychle nepřizpůsobí, ztrácí dech. Proto Arbes Technologies zároveň posiluje i politiku udržení stávajícího genofondu firmy. Je si dobře vědom faktu, že zejména v sektoru IT je pracovní prostředí velmi důležitým prvkem pro výběr budoucího zaměstnavatele.

ARBES Technologies se úspěšně pere s nedostatkem IT odborníků

Nové sídlo Arbes Technologies podpoří samostatnou tvůrčí práci

Pro své nové sídlo si proto Arbes vybral inspirativní a moderně vybavené pracovní prostředí Paláce Anděl. Nové prostory kanceláří Arbes Technologies byly navrženy tak, aby podpořily samostatnou tvůrčí práci vývojářů a architektů, stejně jako spolupráci a komunikaci projektových týmů. V moderním prostředí naleznou pracovníci Arbes Technologies nejen soukromí pro svoji práci, ale také relax zónu, kde vedle odpočinku najdou pro odreagování i fotbálek, šipky, masážní křeslo, Xbox, deskové hry a knihy.

Více informací najdete na www.arbes.com.

Autor:
Témata: Smíchov, trh práce

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Čas sváteční by měl být o pohodě a zklidnění. Odložte proto starosti stranou, nalaďte se na vánoční notu a představte...

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Najdete na iDNES.cz