Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Akumulátory a síťové adaptéry v akci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mnozí považují akumulátory a síťové adaptéry jen za nepříliš důležitý doplněk drahých zařízení. Mají pravdu, či jde ve skutečnosti o mnohem víc?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

logo aku-shop.cz | foto: aku-shop.cz

Pro moderní dobu je kromě jiného charakteristická touha po nezávislosti. Přejeme si zbavit se všeho omezujícího a dosáhnout co možná největší svobody. I z tohoto důvodu se s oblibou obklopujeme mobilními telefony, notebooky nebo bezdrátovým nářadím.

Veškeré takové produkty však mají jedno společné - onen čas svobody je jen dočasný. Dokud ještě akumulátory obsahují dostatečné množství energie, lze pracovat dle potřeby takřka kdekoliv. Jakmile je ale jejich kapacita vyčerpána, nezbývá než poohlédnout se po nejbližší zásuvce.

Většina lidí se přitom jistě už dostala do situace, kdy akumulátory (popřípadě adaptéry) nečekaně dosloužily. A dost možná náhle zjistili, že sehnat vhodnou náhradu nemusí být zase až tak jednoduché. Jedinou záchranou se pak stává vyhledání obchodu s co možná nejširším sortimentem.

Síťové adaptéry

Samostatnou zmínku si bezesporu zaslouží síťové adaptéry k notebookům, pro které právě vyřčené platí dvojnásob. Proto ostatně existují universálnější verze! Síťové adaptéry s více výměnnými konektory. Žádným problémem dnes mimochodem není ani dobíjení laptopu během jízdy automobilem.

siťový adaptér

Rezervní akumulátor vždy po ruce!

Velkou slabinou současných akumulátorů je nízká výdrž, kombinovaná s nutností několikahodinového dobíjení. Zvláště k některým konkrétním výrobkům (videokamery, aku vrtačky aj.) proto doporučujeme zakoupit ještě další, rezervní akumulátory.

Oceníte jej zejména v okamžicích, kdy si vaše činnost žádá dlouhodobého nasazení a navíc jí nelze jen tak přerušit. Kromě toho se dají oba akumulátory vzájemně prostřídávat, tedy po čas používání druhého zatím v klidu nabíjíte první.

rezervní akumulátor

Na výše zmiňovaný neduh doplácejí především majitelé notebooku. Možnost vyřizovat na cestách firemní e-maily, surfovat po Internetu, či jen sledovat zajímavá videa je pro spoustu z nás k nezaplacení. Bohužel většinu běžných laptopů jsme donuceni vypnout už po cca 4-5 hodinách provozu.

Energetické požadavky bývají vysoké hlavně u extrémních hardwarových konfigurací, poskytujících uživateli silně nadprůměrný výkon. O těch se občas s trochou nadsázky píše, že bez permanentního připojení k elektrické síti nemá ani smysl je zapínat. Ale kam se pak ztrácí vysněná mobilita?

Mnohé notebooky jsou proto konstruovány tak, aby za jistých okolností umožňovaly vložit dva akumulátory současně. Tím teoreticky dosáhneme minimálně 7-10 hodin nepřetržitého provozu. Jinou variantou je investice do dražšího a lepšího akumulátoru - tak např. 4500mAh (Li-Ion) místo 4000mAh (NiMH). Pamatujte také na to, že čím nižší bude vnitřní odpor článku, tím lépe pro vás.

Pokud si přesto v něčem nejste úplně jistí a ještě před uskutečněním vlastního nákupu rezervního akumulátoru nebo síťového adaptéru chcete raději hovořit s odborníkem, obraťte se směle na
www.aku-shop.cz.

logo aku-shop

Autor:
Témata: Notebook

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Inkoustové tiskárny jsou zase in. Nabízejí mnoho výhod

Inkoustové tiskárny jsou zase IN. Nabízejí mnoho výhod

Také řešíte otázku, jestli jsou dnes lepší laserové nebo inkoustové tiskárny? Kterou si pořídit? Zažité modely, které...

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Pokud uslyšíte slovo banka, pravděpodobně si jako první vybavíte „kamennou“ pobočku své banky. Přitom mnohem častěji, v...

Najdete na iDNES.cz