Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Aktivní senioři v Praze 4 mají zelenou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nikdy v minulosti nevěnovala Praha 4 tolik pozornosti seniorům jako nyní. Senioři zde mají ve čtvrté městské části takovou nabídku aktivit, o které se jim může jinde snad jenom zdát. Radnice se zkrátka zaměřila na podporu stáří, aktivní senioři mají nyní různé možnosti zábavy a vzdělání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Aktivní senioři v Praze 4 mají zelenou | foto: Praha 4

Městská část například v posledních čtyřech letech dotovala penzistům z Prahy 4 neuvěřitelných 60 tisíc návštěv Plaveckého stadiónu v Podolí. Plavenky se na území městské části staly fenoménem a aktivní senioři v Praze 4 je hojně využívají.

"Stačí si zřídit v jakékoli informační kanceláři plavecký průkaz a každý měsíc si zakoupit dvě plavenky. Místo normálního vstupného, které činí 80 korun, zaplatí senioři jen 15 korun. Zbytek dotuje městská část Praha 4," vysvětluje systém fungování zástupkyně starosty pro sociální oblast Ivana Staňková (ODS).

Aktivní senioři mohou chodit například do Taj-ji

Kromě toho mohou aktivní senioři chodit na cvičení Taj-ji v přírodě do parku na pankrácké pláni. "Zájem o toto cvičení je obrovský, a tak v něm budeme od října pokračovat, ale pod střechou. Podařilo se nám zajistit vhodné prostory v Kulturním centru Novodvorská," slibuje zástupkyně starosty Ivana Staňková.

Od července mají senioři v Praze 4 možnost také posilovat pod širým nebem, protože radnice pro ně nechala postavit v parčíku u Podolské vodárny velmi žádanou "posilovnu". Zájemci navíc v letních měsících mohou cvičit pod dohledem odborné trenérky, která přímo ve Sport parku pro seniory zdarma vysvětluje a ukazuje, jak 11 strojů správně používat. Posilovnu mohou senioři v Praze 4 využívat 24 hodin denně.

Radnice platí seniorům i cvičitelku pro populární Nordic Walking, což je vlastně kondiční chůze se speciálními hůlkami.

Senioři v Praze 4 s internetem

A protože aktivní senioři nechtějí zůstávat pozadu ani v moderních trendech, umožnila jim radnice, aby se naučili pracovat s počítačem. Základní znalost posílání například e-mailů jim mimo jiné umožní, aby byli aspoň virtuálně se svými nejbližšími, přestože bydlí třeba na druhém konci republiky nebo žijí v zahraničí.

"Je to jeden z nejúspěšnějších projektů, které děláme. Za dobu jeho existence jsme proškolili přes dva tisíce seniorů, vše mají samozřejmě zdarma," říká Ivana Staňková, která má ve vedení nuselské radnice na starosti sociální sféru a školství. To všechno včetně pokračovacích kurzů by ale nebylo možné bez vstřícnosti ředitelů škol zřizovaných městskou částí. Poskytují nejen učebny s počítači, ale také učitele informatiky, kteří nováčky všechno trpělivě naučí.

Senioři v Praze 4 mají skutečně pestrou nabídku, a protože na informace pro nejstarší obyvatele už nestačily dvě původně vyčleněné stránky v radničním časopise Tučňák, začala radnice letos na jaře vydávat i speciální osmistránkovou přílohu Tučňák Senior.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Najdete na iDNES.cz