Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Aktivní senioři v Praze 4 mají zelenou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nikdy v minulosti nevěnovala Praha 4 tolik pozornosti seniorům jako nyní. Senioři zde mají ve čtvrté městské části takovou nabídku aktivit, o které se jim může jinde snad jenom zdát. Radnice se zkrátka zaměřila na podporu stáří, aktivní senioři mají nyní různé možnosti zábavy a vzdělání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Aktivní senioři v Praze 4 mají zelenou | foto: Praha 4

Městská část například v posledních čtyřech letech dotovala penzistům z Prahy 4 neuvěřitelných 60 tisíc návštěv Plaveckého stadiónu v Podolí. Plavenky se na území městské části staly fenoménem a aktivní senioři v Praze 4 je hojně využívají.

"Stačí si zřídit v jakékoli informační kanceláři plavecký průkaz a každý měsíc si zakoupit dvě plavenky. Místo normálního vstupného, které činí 80 korun, zaplatí senioři jen 15 korun. Zbytek dotuje městská část Praha 4," vysvětluje systém fungování zástupkyně starosty pro sociální oblast Ivana Staňková (ODS).

Aktivní senioři mohou chodit například do Taj-ji

Kromě toho mohou aktivní senioři chodit na cvičení Taj-ji v přírodě do parku na pankrácké pláni. "Zájem o toto cvičení je obrovský, a tak v něm budeme od října pokračovat, ale pod střechou. Podařilo se nám zajistit vhodné prostory v Kulturním centru Novodvorská," slibuje zástupkyně starosty Ivana Staňková.

Od července mají senioři v Praze 4 možnost také posilovat pod širým nebem, protože radnice pro ně nechala postavit v parčíku u Podolské vodárny velmi žádanou "posilovnu". Zájemci navíc v letních měsících mohou cvičit pod dohledem odborné trenérky, která přímo ve Sport parku pro seniory zdarma vysvětluje a ukazuje, jak 11 strojů správně používat. Posilovnu mohou senioři v Praze 4 využívat 24 hodin denně.

Radnice platí seniorům i cvičitelku pro populární Nordic Walking, což je vlastně kondiční chůze se speciálními hůlkami.

Senioři v Praze 4 s internetem

A protože aktivní senioři nechtějí zůstávat pozadu ani v moderních trendech, umožnila jim radnice, aby se naučili pracovat s počítačem. Základní znalost posílání například e-mailů jim mimo jiné umožní, aby byli aspoň virtuálně se svými nejbližšími, přestože bydlí třeba na druhém konci republiky nebo žijí v zahraničí.

"Je to jeden z nejúspěšnějších projektů, které děláme. Za dobu jeho existence jsme proškolili přes dva tisíce seniorů, vše mají samozřejmě zdarma," říká Ivana Staňková, která má ve vedení nuselské radnice na starosti sociální sféru a školství. To všechno včetně pokračovacích kurzů by ale nebylo možné bez vstřícnosti ředitelů škol zřizovaných městskou částí. Poskytují nejen učebny s počítači, ale také učitele informatiky, kteří nováčky všechno trpělivě naučí.

Senioři v Praze 4 mají skutečně pestrou nabídku, a protože na informace pro nejstarší obyvatele už nestačily dvě původně vyčleněné stránky v radničním časopise Tučňák, začala radnice letos na jaře vydávat i speciální osmistránkovou přílohu Tučňák Senior.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Najdete na iDNES.cz