Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Aktivní senioři v Praze 4 mají zelenou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nikdy v minulosti nevěnovala Praha 4 tolik pozornosti seniorům jako nyní. Senioři zde mají ve čtvrté městské části takovou nabídku aktivit, o které se jim může jinde snad jenom zdát. Radnice se zkrátka zaměřila na podporu stáří, aktivní senioři mají nyní různé možnosti zábavy a vzdělání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Aktivní senioři v Praze 4 mají zelenou | foto: Praha 4

Městská část například v posledních čtyřech letech dotovala penzistům z Prahy 4 neuvěřitelných 60 tisíc návštěv Plaveckého stadiónu v Podolí. Plavenky se na území městské části staly fenoménem a aktivní senioři v Praze 4 je hojně využívají.

"Stačí si zřídit v jakékoli informační kanceláři plavecký průkaz a každý měsíc si zakoupit dvě plavenky. Místo normálního vstupného, které činí 80 korun, zaplatí senioři jen 15 korun. Zbytek dotuje městská část Praha 4," vysvětluje systém fungování zástupkyně starosty pro sociální oblast Ivana Staňková (ODS).

Aktivní senioři mohou chodit například do Taj-ji

Kromě toho mohou aktivní senioři chodit na cvičení Taj-ji v přírodě do parku na pankrácké pláni. "Zájem o toto cvičení je obrovský, a tak v něm budeme od října pokračovat, ale pod střechou. Podařilo se nám zajistit vhodné prostory v Kulturním centru Novodvorská," slibuje zástupkyně starosty Ivana Staňková.

Od července mají senioři v Praze 4 možnost také posilovat pod širým nebem, protože radnice pro ně nechala postavit v parčíku u Podolské vodárny velmi žádanou "posilovnu". Zájemci navíc v letních měsících mohou cvičit pod dohledem odborné trenérky, která přímo ve Sport parku pro seniory zdarma vysvětluje a ukazuje, jak 11 strojů správně používat. Posilovnu mohou senioři v Praze 4 využívat 24 hodin denně.

Radnice platí seniorům i cvičitelku pro populární Nordic Walking, což je vlastně kondiční chůze se speciálními hůlkami.

Senioři v Praze 4 s internetem

A protože aktivní senioři nechtějí zůstávat pozadu ani v moderních trendech, umožnila jim radnice, aby se naučili pracovat s počítačem. Základní znalost posílání například e-mailů jim mimo jiné umožní, aby byli aspoň virtuálně se svými nejbližšími, přestože bydlí třeba na druhém konci republiky nebo žijí v zahraničí.

"Je to jeden z nejúspěšnějších projektů, které děláme. Za dobu jeho existence jsme proškolili přes dva tisíce seniorů, vše mají samozřejmě zdarma," říká Ivana Staňková, která má ve vedení nuselské radnice na starosti sociální sféru a školství. To všechno včetně pokračovacích kurzů by ale nebylo možné bez vstřícnosti ředitelů škol zřizovaných městskou částí. Poskytují nejen učebny s počítači, ale také učitele informatiky, kteří nováčky všechno trpělivě naučí.

Senioři v Praze 4 mají skutečně pestrou nabídku, a protože na informace pro nejstarší obyvatele už nestačily dvě původně vyčleněné stránky v radničním časopise Tučňák, začala radnice letos na jaře vydávat i speciální osmistránkovou přílohu Tučňák Senior.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.