Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Aktivní od malička: dopřejte dětem pohyb a zdravý životní styl již v jesličkách nebo v mateřské škole

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dopřejte svým dětem pohyb od malička. Budou pohyblivější, ochráníte je před rizikem dětské obezity, získají před řadou svých vrstevníků náskok i v mentální oblasti a v neposlední řadě jim vytvoříte i dětství plné nezapomenutelných zážitků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Aktivní od malička | foto: Landie, s.r.o.

Pravidelný pohyb je důležitý pro nás všechny a pro naše děti zvlášť. Je totiž základem jejich zdravého fyzického vývoje, během něhož se "stavějí“ silné kosti, buduje se svalstvo a v neposlední řadě se posiluje funkce kardiovaskulárního systému, metabolismu, dýchacího a imunitního systému. 

Mateřská škola Landie v Říčanech byla založena Lucií a Romanem Jirouškovými v roce 2007 s cílem nabídnout alternativu v oblasti předškolní výchovy se zaměřením na zdravý životní styl a všeobecný pohybový rozvoj podpořený zdravým stravováním. Hlavní prioritou bylo vytvoření harmonického prostředí plného důvěry, pochopení pro individuální potřeby dětí a vzájemného respektu, jednoduše prostředí, ve kterém se děti budou cítit šťastně a bezpečně. Školka se rychle rozrostla, o tři roky později otevřeli mateřskou školu Landii také ve Veliké Vsi na severním okraji Prahy a počátkem roku 2013 se rozšířili o jesličky pro malá batolátka již od půl roku.

Aktivní od malička

"Přijímáme děti od 6 měsíců do 2 let do jesliček a od 2 do 6 let do mateřské školky. Otevřeno máme každý den včetně prázdnin od 7:00 do 17:30 hodin. Kapacita Landie je 50 dětí v Říčanech a 30 dětí ve Veliké Vsi ve školce a 15 dětí na každém pracovišti v jesličkách," říká spoluzakladatel Landie Roman Jiroušek.

Kouzlo pohybu

Pohyb je však důležitý i pro duševno našich dětí. I prostřednictvím pohybu se totiž dítě seznamuje se světem okolo sebe. Objevuje nová místa, nové věci a lidi a získává nové zkušenosti. Zároveň se mu otevírají nové cesty k sebevyjádření a prožívání svých citů a emocí. Poznává možnosti a limity svého těla a učí se koordinovat a automatizovat své pohyby. To všechno jsou podněty, které musí vyvíjející se dětský mozek vstřebávat a zpracovávat. Jinými slovy, i pohybové aktivity jsou dobrým duševním tréninkem. Dokazuje to i praxe pediatrů, kteří uvádějí, že děti, které jsou od malička vedeny k pohybu a aktivnímu životu, jsou "šikovnější", a to nejen po fyzické, ale právě i duševní stránce. 

Svět Landie

Jako jedna z mála je si toho vědoma i Landie, jesličky a mateřská školka pro děti od 6 měsíců do 6 let, která představuje ucelený výchovný program "Výchova k aktivnímu pohybu“. Revírem dětí ze školky Landie není jen klasické hřiště nebo tělocvična, ale i bazén, tenisové kurty, les, hřiště na minigolf, umělá lední plocha…zkrátka vše, kde se děti mohou vyřádit, seznámit se s nejrůznějšími druhy sportů a vybrat si svůj oblíbený. 

Kromě pohybových aktivit klade mateřská škola Landie důraz samozřejmě i na další stránky vývoje našich dětí. Pro malé umělce je připravena výtvarná, dramatická a hudební výchova a nechybí ani výuka zaměřená na rozvoj logického myšlení, matematické představivosti a jazykové obratnosti, a to nejen v mateřštině, ale i Angličtině. 

Aktivní od malička

Vím, co jím

V Landii ovšem také dobře vědí, že pohyb není jediným základem zdravého životního stylu. Ruku v ruce s ním jde také správné stravování. Pokud zavítáte s dětmi do Landie na oběd, pak vězte, že se s knedlíky, ani pověstnou "UHO“ omáčkou rozhodně nesetkáte. Landie byla součástí projektu Bio do škol, podporuje aktivitu skutecnezdravaskola.cz a její jídelníčky sestavuje zkušený diplomovaný nutriční terapeut podle koncepce RNDr. Petra Fořta, Csc. Při přípravě jídel pro děti jsou tak splňovány veškeré zásady zdravé výživy, která je založena v maximální možné míře na biopotravinách dodávaných z farem a specializovaných obchodů. 

Už víte, jak otevřít svým dětem cestu ke zdravému životnímu stylu? Přijeďte se přesvědčit sami a navštivte mateřské školy Landie v Říčanech,Veliké Vsi nebo nově v Petrovicích u Sedlčan. Bližší podrobnosti najdete na www.landie.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

GreenChem nabízí AdBlue® pro osobní automobily

GreenChem nabízí AdBlue® pro osobní automobily.

Ochrana životního prostředí pro budoucí generace není pro nás jen ideou, ale skutečným cílem. V poslední době slýcháme...

Problém českých řidičů? Zbytkový alkohol

Alkohol tester je užitečný pomocník | foto: Alkohol-testery.cz.

Podle statistiky nehodovosti se stalo jen za první pololetí letošního roku v Česku 1 863 dopravních nehod pod vlivem...

Adam je chodící reklama na Janské Lázně, říkají v Kyjově

Adam je chodící reklama na Janské Lázně, říkají v Kyjově.

Desetiletý Adam je po těžké operaci mozkového nádoru. Do dětské léčebny Vesna v Janských Lázních jezdí s maminkou sedm...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.