Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

AHOL – škola pro všechny

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Kam na střední školu? To je otázka, kterou každoročně s blížícím se pololetím posledního ročníku řeší řada žáků základních škol. Jednu z odpovědí na ni nabízí AHOL – střední odborná škola v Ostravě – Vítkovicích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

AHOL – škola pro všechny | foto: AHOL - Střední odborná škola, s.r.o.

Propojení tradice s moderními trendy je zde patrné již na první pohled – historická budova z počátku minulého století je vybavena podle nejmodernějších požadavků na středoškolskou výuku a výchovu. Samozřejmostí jsou multimediální tabule, dotykové obrazovky, tablety i speciální vybavení odborných učeben – jazykových, environmentální výchovy, posilovny nebo nově zřízeného TV studia a fotografického ateliéru. 

"Tím nejcennějším, co ve škole máme, je však pedagogický sbor složený ze zapálených pedagogů, kteří umí vzbudit zájem o daný předmět, kteří neučí, ale opravdu naučí. Jsou schopni citlivě hodnotit a pomáhat studentovi v jednom z nejsložitějších období jeho života - v dospívání," upřesňuje ředitelka školy, Ing. Radmila Sosnová.

AHOL - Soukromá škola bez školného

Zájemci o vzdělání si zde mohou vybrat z pestré škály oborů od ekonomických přes veřejnou správu, sociální a pečovatelskou činnost až po pedagogické lyceum. A není zdaleka pravdou, že školné je diskvalifikujícím prvkem – naopak, některé obory zde lze studovat zcela bezplatně.

Prioritami výuky na AHOL – SOŠ jsou jednoznačně odbornost, jazykové znalosti a počítačové dovednosti. Čtvrtým nepsaným pravidlem je pak individuální přístup k žákovi, který se na naší škole stává partnerem učitele. Že se tento postup osvědčuje, si lze ověřit v řadě samostatných studentských projektů.

Multimediální výchova, TV AHOL a počítačové dovednosti

Atraktivní jsou zejména projekty, které se vážou na oblast médií. Studentskou mediální tvorbu odstartovalo v květnu 2013 One-take video, na jehož realizaci se podílelo celkem 111 žáků. Na jeho úspěch pak navázala TV AHOL, jejímž prostřednictvím studenti oboru Ekonomika v multimediální sféře v pravidelných reportážích informují ze školního TV studia o dění ve škole i na mimoškolních akcích.

AHOL – škola pro všechny

Počítačová gramotnost však není pouze výsadou oboru Ekonomika v multimediální sféře – většina studentů  AHOL – SOŠ využívá možnosti složit mezinárodní certifikát ECDL (tzv. "řidičák na počítač“ – buď čtyři základní, nebo všech sedm modulů), kterou jim škola nabízí.

Diplomati a ti druzí

Na studenty oboru Diplomatické služby a Public Relations je zaměřen například netradiční politologický seminář – Politologický filmový klub, který představuje klíčové kapitoly 20. století z pohledu umělecké tvorby. Samozřejmostí jsou pak výjezdy do zahraničí se specifickým zaměřením – za všechny návštěva budovy OSN ve Vídni nebo exkurze na polské velvyslanectví ve Varšavě, na níž se žáci v rámci osobního setkání s velvyslancem seznamují s činností diplomata a diplomatickým protokolem. 

AHOL – škola pro všechny

Součástí protokolu je i znalost etikety. Tu si studenti opět osvojují praktickým nácvikem v odborných učebnách AHOL – Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství, která pro ně připravuje autentickou recepci. Vzhledem k tomu, že tato škola v letošním roce obdržela prestižní ocenění "Škola roku 2013“, kterou uděluje Asociace hotelů a restaurací České republiky, lze se na profesionální úroveň této společenské akce více než spolehnout.

Studium jazyků

Dobře ovládat cizí jazyk je dnes nezbytnou podmínkou úspěšnosti v jakémkoli oboru. AHOL – SOŠ svým studentům do budoucna dává konkurenční výhodu realizací bilingvní výuky, kdy žáci sledují výklad odborných předmětů v angličtině. O tom, že tato výuka nese výsledky, svědčí i reakce rodičů. 

"Má dcera si obor Pedagogické lyceum na AHOLu vybrala naprosto cíleně, protože má v budoucnosti vyhraněný zájem o studium psychologie. Nasazení tohoto předmětu v angličtině pak zvyšuje její šanci pro případné studium na zahraniční univerzitě,“ chválí bilingvní výuku Karel Glatt, otec jedné ze studentek.

Své jazykové znalosti si studenti každoročně ověřují při výjezdech do ciziny v rámci projektů Comenius a Leonardo da Vinci; praktickou znalost jazyka pak potvrzují i kurzy pořádané pro studenty, jejichž výstupem jsou certifikáty s mezinárodní platností - Zertifikat Deutsch a PET (Preliminary English Test).

Umělecká tvorba

Vzhledem k pestrosti oborů na AHOL – SOŠ je umění další oblastí studentské seberealizace. Studenti oboru Pedagogické lyceum se prezentují například výstavami výtvarných prací v AHOL GALLERY a mohou hrdě prohlašovat, že vystavovali v tomtéž prostoru jako Dan Bárta a Aleš Dolný, Leopold Sulovský nebo Lenka Kocierzová. Svůj dramatický talent žáci pravidelně dokazují vystoupeními na divadelním jevišti; výbornou kvalitou a několikaletou tradicí se pyšní i školní sbor.

AHOL – škola pro všechny

Sport

Pro aktivní sportovce je přímo určen obor Sportovní management. Škola jeho žákům vychází vstříc úpravou studijního plánu tak, aby se mohli současně věnovat tréninku. 

"O tom, že je možné skloubit obojí, opět svědčí výsledky – v současnosti můžeme být hrdí například na to, že v týmu, který na juniorském MS v ledním hokeji porazil favorizovanou Kanadu, byl i náš současný student,“ říká ředitelka školy, Ing. Radmila Sosnová.

AHOL – škola pro všechny

Charitativní činnost

Ing. Sosnová pak rovněž připomíná další oblast studentské činnosti, která sice není tak "fotogenická“, ale o to více záslužná. 

"Zvlášť v současné době, která podporuje individualismus, je třeba ocenit ty, kteří si zvolili profesi založenou na empatii a sociálním cítění. U nás se jedná především o žáky Sociální, správní a pečovatelské činnosti a učebního oboru Ošetřovatel. Velmi pak oceňujeme samostatné aktivity našich žáků, které směřují právě do této oblasti – ať už jsou to charitativní sbírky nebo čas, který přímo věnují například dětem v dětském domově.“

AHOL – škola pro všechny

AHOL – Střední odborná škola šíří svého záběru, zájmem o osobní rozvoj studenta a propojeností výuky s praxí splňuje všechny požadavky kladené na moderní školu. A pokud se zdejší maturant rozhoduje, kde pokračovat ve studiu, jednou z možností je AHOL – Vyšší odborná škola

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka

PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka

PORG Ostrava se stabilizoval jak počtem studentů, tak pedagogickým sborem. V letošním roce jsme úplným gymnáziem, máme...

Pás betonových pevností je svědek nedávné minulosti

Pás betonových pevností je svědek nedávné minulosti.

Vojáci, kteří v roce 1938 obývali betonovou pevnost u Darkoviček, měli dokonalý rozhled a přehled. Posuďte sami: Před...

Ostravar slaví 120 a o víkendu zve všechny na narozeninovou oslavu do pivovaru

Ostravar slaví 120 a o víkendu zve všechny na narozeninovou oslavu do pivovaru.

Pivovar Ostravar oslaví dvacátého čtvrtého října již své 120. narozeniny. Od chvíle, kdy první vrchní sládek...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.