AHOL – škola pro všechny

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kam na střední školu? To je otázka, kterou každoročně s blížícím se pololetím posledního ročníku řeší řada žáků základních škol. Jednu z odpovědí na ni nabízí AHOL – střední odborná škola v Ostravě – Vítkovicích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

AHOL – škola pro všechny | foto: AHOL - Střední odborná škola, s.r.o.

Propojení tradice s moderními trendy je zde patrné již na první pohled – historická budova z počátku minulého století je vybavena podle nejmodernějších požadavků na středoškolskou výuku a výchovu. Samozřejmostí jsou multimediální tabule, dotykové obrazovky, tablety i speciální vybavení odborných učeben – jazykových, environmentální výchovy, posilovny nebo nově zřízeného TV studia a fotografického ateliéru. 

"Tím nejcennějším, co ve škole máme, je však pedagogický sbor složený ze zapálených pedagogů, kteří umí vzbudit zájem o daný předmět, kteří neučí, ale opravdu naučí. Jsou schopni citlivě hodnotit a pomáhat studentovi v jednom z nejsložitějších období jeho života - v dospívání," upřesňuje ředitelka školy, Ing. Radmila Sosnová.

AHOL - Soukromá škola bez školného

Zájemci o vzdělání si zde mohou vybrat z pestré škály oborů od ekonomických přes veřejnou správu, sociální a pečovatelskou činnost až po pedagogické lyceum. A není zdaleka pravdou, že školné je diskvalifikujícím prvkem – naopak, některé obory zde lze studovat zcela bezplatně.

Prioritami výuky na AHOL – SOŠ jsou jednoznačně odbornost, jazykové znalosti a počítačové dovednosti. Čtvrtým nepsaným pravidlem je pak individuální přístup k žákovi, který se na naší škole stává partnerem učitele. Že se tento postup osvědčuje, si lze ověřit v řadě samostatných studentských projektů.

Multimediální výchova, TV AHOL a počítačové dovednosti

Atraktivní jsou zejména projekty, které se vážou na oblast médií. Studentskou mediální tvorbu odstartovalo v květnu 2013 One-take video, na jehož realizaci se podílelo celkem 111 žáků. Na jeho úspěch pak navázala TV AHOL, jejímž prostřednictvím studenti oboru Ekonomika v multimediální sféře v pravidelných reportážích informují ze školního TV studia o dění ve škole i na mimoškolních akcích.

AHOL – škola pro všechny

Počítačová gramotnost však není pouze výsadou oboru Ekonomika v multimediální sféře – většina studentů  AHOL – SOŠ využívá možnosti složit mezinárodní certifikát ECDL (tzv. "řidičák na počítač“ – buď čtyři základní, nebo všech sedm modulů), kterou jim škola nabízí.

Diplomati a ti druzí

Na studenty oboru Diplomatické služby a Public Relations je zaměřen například netradiční politologický seminář – Politologický filmový klub, který představuje klíčové kapitoly 20. století z pohledu umělecké tvorby. Samozřejmostí jsou pak výjezdy do zahraničí se specifickým zaměřením – za všechny návštěva budovy OSN ve Vídni nebo exkurze na polské velvyslanectví ve Varšavě, na níž se žáci v rámci osobního setkání s velvyslancem seznamují s činností diplomata a diplomatickým protokolem. 

AHOL – škola pro všechny

Součástí protokolu je i znalost etikety. Tu si studenti opět osvojují praktickým nácvikem v odborných učebnách AHOL – Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství, která pro ně připravuje autentickou recepci. Vzhledem k tomu, že tato škola v letošním roce obdržela prestižní ocenění "Škola roku 2013“, kterou uděluje Asociace hotelů a restaurací České republiky, lze se na profesionální úroveň této společenské akce více než spolehnout.

Studium jazyků

Dobře ovládat cizí jazyk je dnes nezbytnou podmínkou úspěšnosti v jakémkoli oboru. AHOL – SOŠ svým studentům do budoucna dává konkurenční výhodu realizací bilingvní výuky, kdy žáci sledují výklad odborných předmětů v angličtině. O tom, že tato výuka nese výsledky, svědčí i reakce rodičů. 

"Má dcera si obor Pedagogické lyceum na AHOLu vybrala naprosto cíleně, protože má v budoucnosti vyhraněný zájem o studium psychologie. Nasazení tohoto předmětu v angličtině pak zvyšuje její šanci pro případné studium na zahraniční univerzitě,“ chválí bilingvní výuku Karel Glatt, otec jedné ze studentek.

Své jazykové znalosti si studenti každoročně ověřují při výjezdech do ciziny v rámci projektů Comenius a Leonardo da Vinci; praktickou znalost jazyka pak potvrzují i kurzy pořádané pro studenty, jejichž výstupem jsou certifikáty s mezinárodní platností - Zertifikat Deutsch a PET (Preliminary English Test).

Umělecká tvorba

Vzhledem k pestrosti oborů na AHOL – SOŠ je umění další oblastí studentské seberealizace. Studenti oboru Pedagogické lyceum se prezentují například výstavami výtvarných prací v AHOL GALLERY a mohou hrdě prohlašovat, že vystavovali v tomtéž prostoru jako Dan Bárta a Aleš Dolný, Leopold Sulovský nebo Lenka Kocierzová. Svůj dramatický talent žáci pravidelně dokazují vystoupeními na divadelním jevišti; výbornou kvalitou a několikaletou tradicí se pyšní i školní sbor.

AHOL – škola pro všechny

Sport

Pro aktivní sportovce je přímo určen obor Sportovní management. Škola jeho žákům vychází vstříc úpravou studijního plánu tak, aby se mohli současně věnovat tréninku. 

"O tom, že je možné skloubit obojí, opět svědčí výsledky – v současnosti můžeme být hrdí například na to, že v týmu, který na juniorském MS v ledním hokeji porazil favorizovanou Kanadu, byl i náš současný student,“ říká ředitelka školy, Ing. Radmila Sosnová.

AHOL – škola pro všechny

Charitativní činnost

Ing. Sosnová pak rovněž připomíná další oblast studentské činnosti, která sice není tak "fotogenická“, ale o to více záslužná. 

"Zvlášť v současné době, která podporuje individualismus, je třeba ocenit ty, kteří si zvolili profesi založenou na empatii a sociálním cítění. U nás se jedná především o žáky Sociální, správní a pečovatelské činnosti a učebního oboru Ošetřovatel. Velmi pak oceňujeme samostatné aktivity našich žáků, které směřují právě do této oblasti – ať už jsou to charitativní sbírky nebo čas, který přímo věnují například dětem v dětském domově.“

AHOL – škola pro všechny

AHOL – Střední odborná škola šíří svého záběru, zájmem o osobní rozvoj studenta a propojeností výuky s praxí splňuje všechny požadavky kladené na moderní školu. A pokud se zdejší maturant rozhoduje, kde pokračovat ve studiu, jednou z možností je AHOL – Vyšší odborná škola

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Veletrh Dovolená a Knižní festival Ostrava

Dovolená 2018

Veletrh Dovolená je tradiční a největší výstavou cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Návštěvníkům nabídne...

Lidé mohou do konce února nominovat výjimečné osobnosti

hejtman Ivo Vondrák

Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost a anketu Osobnost Moravskoslezského kraje vyhlásil hejtman Ivo Vondrák koncem...

Gultio chrání svými unikátními výrobky hutníky i zdravotníky

Gultio chrání svými unikátními výrobky hutníky i zdravotníky

Když mu lékaři po magnetické rezonanci páteře nekompromisně zakázali svařování, rozhodl se dnes 51letý René Gryga najít...

Najdete na iDNES.cz