Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Agentura ACME je vlídným pomocníkem nemocných už 15 let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Patnáct let od vzniku oslaví letos agentura ACME Domácí péče s.r.o. působící v rámci registrace Krajského úřadu Ústeckého kraje v okrese Ústí nad Labem. V agentuře registrované zdravotní sestry poskytují zdravotní péči dle ordinace lékaře všem občanům okresu Ústí nad Labem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Agentura ACME je vlídným pomocníkem nemocných už 15 let | foto: ACME Domácí péče s.r.o.

Agenturu založila v roce 1999 Bc. Věra Koukalová, která dlouhodobě působila ve zdravotnictví a dobře znala jeho nedostatky. Smyslem a cílem agentury byl pomoc nemocným lidem rychle se vyléčit v jim dobře známém prostředí, tedy doma. Podobný systém domácí zdravotní péče přitom ve vyspělejších zemích už nějaký čas s úspěchem fungoval. Po smrti zakladatelky Věry Koukalové v roce 2008 přebírá vedení agentury její dcera Štěpánka Tomsová a dále pokračuje v její práci. Dcera zakladatelky ví, že tato práce má skutečný smysl.

Agentura ACME je vlídným pomocníkem nemocných už 15 let

Agentura ACME je vlídným pomocníkem nemocných už 15 let

Během patnáctileté existence si agentura ACME Domácí péče s.r.o. budovala své místo na trhu, získávala důvěru lékařů, veřejnost učila, co je domácí zdravotní péče a především pomáhala klientům k brzkému uzdravení. Agentura za tu dobu dokázala, že je nezbytnou součástí zdravotnického systému a domácí zdravotní péče má pravoplatné místo ve zdravotnictví.

Domácí péče umožňuje nemocným lidem, léčit se v pohodlí domácího prostředí a nemuset trávit dlouhé dny hospitalizací na lůžkových odděleních nemocnic nebo v léčebnách pro dlouhodobě nemocné. Domů za pacienty dochází zkušená a registrovaná zdravotní sestra a provádí zdravotní úkony určené praktickým lékařem nebo lékařem specialistou. Agentura ACME Domácí péče s.r.o. má ve svém týmu zkušené a registrované zdravotní sestry, které prošly několika medicínskými obory – internou, chirurgií, ortopedií a dalšími. Umí pracovat samostatně a dokáží se správně rozhodnout v rozhodujícím okamžiku. 

„Vážím si schopných, tvořivých a profesionálně zdatných zaměstnanců, kteří jsou ochotni se dále vzdělávat. Dbáme o trvalé zvyšování jejich odborné kvalifikace,“ říká jednatelka agentury Štěpánka Tomsová. Tým ACME je dlouhodobě stabilní a zdravotní sestřičky svému poslání věří, pracují srdíčkem. Nedělá jim problém vyrážet za pacienty, ať mrzne nebo panují nesnesitelná vedra. Spolehlivý a stoprocentní přístup k práci je pro ně prioritou a posláním.

Nabídka služeb je velmi široká

Agentura ACME je vlídným pomocníkem nemocných už 15 let

Agentura ACME je vlídným pomocníkem nemocných už 15 let

Agentura ACME Domácí péče poskytuje celou škálu služeb. Jak již bylo zmíněno, zdravotní sestra pracuje na základě ordinace praktického lékaře či specialisty lékaře. Ošetřovatelská péče zdravotní sestrou je zacílena velmi široce. Nabízíme komplexní ošetřovatelskou péči o ležící, inkontinentní klienty. Sestřičky samozřejmě zaučí rodinu, dále nabízíme rehabilitační ošetřování po mozkové příhodě, operaci, úrazu, nácvik soběstačnosti, při nácviku chůze s pomůckami. Služby agentury zahrnují i pomoc s aplikací infuzí, injekcí, léků, zahrnuje péči o diabetiky a nácvik aplikace inzulínu, odběry krve a ostatního biologického materiálu, převazy operačních ran, bércových vředů, proleženin, péče o katetry a stomie, péči o umírající – hospicová péče, cévkování, klyzma a výplachy, péče o klienty s portem, žilním katetrem atd. 

Všechna vyjmenovaná péče je hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Agentura ACME Domácí péče má uzavřenou rámcovou smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami, které působí v Ústí nad Labem. Jedná se o Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, Zdravotní pojišťovnu Ministerstva vnitra, Oborovou zdravotní pojišťovnu, Vojenskou zdravotní pojišťovnu a Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou. 

Agentura provádí i soukromé zdravotní návštěvy, dle dohody s klientem. Ceny se stanovují podle délky návštěvy zdravotní sestry. Jedná se například o rehabilitační ošetřování, podání léků, když není rodina doma, kontrola stavu aj.

Usnadní i chvíle nejtěžší

Agentura ACME se zabývá i domácí hospicovou péčí. Domácí hospicová péče nabízí podporu rodinám, které se rozhodly umožnit svému blízkému zemřít v domácím prostředí. Důstojně, s respektem na potřeby jeho a jeho blízkých. Domácí hospicová péče v sobě kombinuje péči ošetřovatelskou, lékařskou, psychologickou a duchovní. Těžce nemocný potřebuje svoji rodinu a rodina potřebuje oporu, která jim pomůže zvládnout toto těžké období. 

Péče vychází z přání a potřeb nemocného a jeho rodiny. Důležitá je i péče o jeho rodinu nemocného, neboť poslední dny a týdny života jejich blízkého jsou náročné a vyčerpávající. Ošetřující rodině je nabídnutá pomoc, ve chvíli strachu a nejistoty. Poslední dny života mohou být naplněny smířením, odpuštěním, smířením, poděkováním a důstojným završením života. Žádný odborník nedokáže nahradit v oblasti vztahů – matku, otce, syna, dceru či přítele a naše společnost by si měla uvědomit, že je nutné vytvářet podmínky nejen za lepší život, ale i pro důstojné umírání.

Agentura vypracovala manuál rad pro laiky, kde je vše popsáno, jak pečovat o blízkou osobu, o psycho - relaxačních technikách, jak se připravit na úmrtí doma, jak postupovat v případě úmrtí doma, na koho se obrátit při vyřizování pozůstalosti a nechybí ani seznam kontaktů příslušných úřadů.  Agentura ACME Domácí péče s.r.o. se problematikou domácí hospicové péče zabývá již od roku 2010. V současné době spolupracuje s paliativním lékařem a stala se součástí mobilního hospicového týmu, který působí v Ústí nad Labem.

Stoprocentní servis a pomoc

Další službou, kterou poskytuje ACME Domácí péče s.r.o. je neveřejná doprava. Přeprava klientů do zdravotnického zařízení a zpět. Tato služba vznikla na základě dlouhodobých žádostí klientů ACME.

Agentura ACME je vlídným pomocníkem nemocných už 15 let

Řidič doveze klienta do zdravotnického zařízení, rehabilitaci, k lékaři a po vyřízení odveze zpět domů. Cestou si lze vyzvednout léky v lékárně, zdravotní pomůcky ve zdravotnických potřebách atd. Tato služba je hrazena klientem. Cena se pohybuje od 60 do 80 korun, dle území okresu Ústí nad Labem.  Klienti tuto službu i využívají na přepravu do lázní, odborného vyšetření mimo okres Ústí nad Labem.  V současné době získala agentura darem přístroj Schodolez, který umožní méně pohyblivým klientům pohodlně a bez stresu zvládnout schodiště a jiné překážky.

Agentura ACME je vlídným pomocníkem nemocných už 15 let

Agentura ACME je vlídným pomocníkem nemocných už 15 let

Agentura ACME Domácí péče s.r.o. v budoucnosti chce působit i v oblasti sociální. Naším cílem je vybudovat centrum aktivního stáří. Seniory začlenit zpět do společnosti, umožnit jim, aby mohl předávat své životní zkušenosti a vědomosti dál.

Do konce roku 2014 agentura ACME Domácí zdravotní péče s.r.o. projde certifikací kvality v rámci ISO 9001. Záruka kvality a odbornosti agentury ACME Domácí zdravotní péče s.r.o. Ústí nad Labem.

Současné sídlo agentury je na Střekově, v ulici Železničářská 908 / 24. Podrobné informace o nabízených službách najdete na internetových stránkách www.acmepece.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu.

Máte v hlavě už roky sen o dokonalém rodinném domě? Zavřete před spaním oči a v jasných barvách vidíte rozmístění...

Letní období - maximální tempo na stavbách SVS

Severočeská vodárenská společnost

Severočeská vodárenská společnost a. s. (dále SVS) je na území Ústeckého a podstatné části Libereckého kraje, kde žije...

Invalidní vozíky si nemusíte hned kupovat, existuje na ně i půjčovna

Polohovací lůžka si můžete i dočasně vypůjčit

Potřebujete pro někoho z rodiny invalidní vozík, ale nechcete dát velké peníze do typu, u kterého si nejste jisti,...

Najdete na iDNES.cz