Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Advokát při sepisu kupní smlouvy na nemovitost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V mnoha oblastech je realitní trh dnes zcela běžně využíván a reality jako jedna z komodit na trhu je ovládána v mnoha směrech realitními kancelářemi či makléři.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Je však otázkou, do jaké míry realitní makléř či realitní kancelář může odpovědně zastávat a připravit dobré smlouvy o převodu nemovitosti či zajistit správu finančních prostředků, které jsou jako kupní cena k úhradě využívány.

Mnohokrát ve své praxi jme se setkali s tím, že realitní kancelář či makléř působí jako zprostředkovatel, který na jedné straně nabízí vyhledanou nemovitost, respektive nabízí nemovitost, kterou získal do svého portfolia a na druhé straně vyhledává potencionálního kupce neboli zájemce o takovou nemovitost.

Setkáváme se také s tím, že mnoho z těchto realitních kanceláří skutečně bez vědomí obou stran vybírá, či si nechává platit odměnu od obou shora uvedených stran, tedy jak od prodávajícího tak od kupujícího, či pronajimatele a nájemce.

Tato praxe, jakkoliv zní podivě, je vcelku běžnou praxí, což ovšem vede k faktickému a právnímu problému nejen důvodnosti odměny, kterou daná realitní kancelář takto vystupující požaduje, ale současně i toto jednání vzbuzuje pochybnosti o nestrannosti respektive chránění zájmů jedné či druhé strany.

V tomto prostředí pak mnohé realitní kanceláře nabízejí právní servis, který ovšem vychází z tzv. vzorových smluv a tyto používají pro daný obchodní případ. Bohužel realitou je, že ne všechny takto zpracované smlouvy a průběh finančního vyrovnání odpovídá nejen požadavku obou stran, ale i jejich konečné dohodě, což z hlediska právní jistoty a možného vyhnutí se budoucím právním sporům se jeví jako zcela  zásadní.

Využitím služeb advokátní kanceláře či advokáta předejdete problémům

Z naší praxe je advokátní kancelář či advokát využití pro správu finančních prostředků určených k vyrovnání a vypořádání dané transakce včetně zajištění úhrady daňové povinnosti jako jednou z cela elementárních zásad, kterou by kupující či prodávající dodržet bez ohledu na to, zda využije služeb realitní kanceláře či makléře.

Z našeho pohledu a zkušeností plyne, že  náklad představující dodatečnou úhradu respektive navýšení za úhradu odměny advokátovi za přípravu, kontrolu či sepis takových listin v situacích, kdy předmětem nájmu jsou pravidelné platby mnohdy na mnoho let dopředu, úhrada mnohamilionových částek za dům či byt, s podivem musíme konstatovat, že mnoho sporů následně vyvolaných v důsledku neošetření či neodborné přípravy takových smluvních ujednání je možné zcela eliminovat a pokud ne zcela, nepochybně snížit riziko, kterému jsou obě strany vystaveny.

Advokát při sepisu kupní smlouvy na nemovitost

V principu nejde o nahrazování služeb realitních kanceláří či makléřů, kteří se nepochybně orientují na realitním trhu, ale především jsou schopni doporučit a dobře odhadnout jakým způsobem a jakými nástroji lze nejlépe realizovat záměr kupujícího, prodávajícího či nájemce a pronajímatele, ale tak jak shora vysvětleno, jsme přesvědčeni o tom, že využití služeb advokátní kanceláře před uzavřením shora uvedených smluv je naprostou nezbytností i za cenu jejich úhrady na počátku neboť náklady vážící se v případě, že vznikne spor a které  bude nutné vynaložit v souvislosti s takovýmto sporem se vůbec nedají srovnat.

Služby advokátní kanceláře šetří čas i finanční prostředky

Jsme přesvědčeni, že využití služeb advokátní kanceláře k sepisu dané smlouvy či správě peněz a listin je jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit nejen čas, ale v konečném důsledku i finanční prostředky.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Zatímco ještě relativně nedávno v lidech slovo „nebankovní půjčka“ evokovalo představu nebývale vysokých úroků a...

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené...

Najdete na iDNES.cz