Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Advokát při sepisu kupní smlouvy na nemovitost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V mnoha oblastech je realitní trh dnes zcela běžně využíván a reality jako jedna z komodit na trhu je ovládána v mnoha směrech realitními kancelářemi či makléři.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Je však otázkou, do jaké míry realitní makléř či realitní kancelář může odpovědně zastávat a připravit dobré smlouvy o převodu nemovitosti či zajistit správu finančních prostředků, které jsou jako kupní cena k úhradě využívány.

Mnohokrát ve své praxi jme se setkali s tím, že realitní kancelář či makléř působí jako zprostředkovatel, který na jedné straně nabízí vyhledanou nemovitost, respektive nabízí nemovitost, kterou získal do svého portfolia a na druhé straně vyhledává potencionálního kupce neboli zájemce o takovou nemovitost.

Setkáváme se také s tím, že mnoho z těchto realitních kanceláří skutečně bez vědomí obou stran vybírá, či si nechává platit odměnu od obou shora uvedených stran, tedy jak od prodávajícího tak od kupujícího, či pronajimatele a nájemce.

Tato praxe, jakkoliv zní podivě, je vcelku běžnou praxí, což ovšem vede k faktickému a právnímu problému nejen důvodnosti odměny, kterou daná realitní kancelář takto vystupující požaduje, ale současně i toto jednání vzbuzuje pochybnosti o nestrannosti respektive chránění zájmů jedné či druhé strany.

V tomto prostředí pak mnohé realitní kanceláře nabízejí právní servis, který ovšem vychází z tzv. vzorových smluv a tyto používají pro daný obchodní případ. Bohužel realitou je, že ne všechny takto zpracované smlouvy a průběh finančního vyrovnání odpovídá nejen požadavku obou stran, ale i jejich konečné dohodě, což z hlediska právní jistoty a možného vyhnutí se budoucím právním sporům se jeví jako zcela  zásadní.

Využitím služeb advokátní kanceláře či advokáta předejdete problémům

Z naší praxe je advokátní kancelář či advokát využití pro správu finančních prostředků určených k vyrovnání a vypořádání dané transakce včetně zajištění úhrady daňové povinnosti jako jednou z cela elementárních zásad, kterou by kupující či prodávající dodržet bez ohledu na to, zda využije služeb realitní kanceláře či makléře.

Z našeho pohledu a zkušeností plyne, že  náklad představující dodatečnou úhradu respektive navýšení za úhradu odměny advokátovi za přípravu, kontrolu či sepis takových listin v situacích, kdy předmětem nájmu jsou pravidelné platby mnohdy na mnoho let dopředu, úhrada mnohamilionových částek za dům či byt, s podivem musíme konstatovat, že mnoho sporů následně vyvolaných v důsledku neošetření či neodborné přípravy takových smluvních ujednání je možné zcela eliminovat a pokud ne zcela, nepochybně snížit riziko, kterému jsou obě strany vystaveny.

Advokát při sepisu kupní smlouvy na nemovitost

V principu nejde o nahrazování služeb realitních kanceláří či makléřů, kteří se nepochybně orientují na realitním trhu, ale především jsou schopni doporučit a dobře odhadnout jakým způsobem a jakými nástroji lze nejlépe realizovat záměr kupujícího, prodávajícího či nájemce a pronajímatele, ale tak jak shora vysvětleno, jsme přesvědčeni o tom, že využití služeb advokátní kanceláře před uzavřením shora uvedených smluv je naprostou nezbytností i za cenu jejich úhrady na počátku neboť náklady vážící se v případě, že vznikne spor a které  bude nutné vynaložit v souvislosti s takovýmto sporem se vůbec nedají srovnat.

Služby advokátní kanceláře šetří čas i finanční prostředky

Jsme přesvědčeni, že využití služeb advokátní kanceláře k sepisu dané smlouvy či správě peněz a listin je jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit nejen čas, ale v konečném důsledku i finanční prostředky.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler.
Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler

Výtah je v domě užitečným pomocníkem, který si můžete podle vlastních potřeb vyladit do naprostých detailů. Jejich výběr usnadní nový mobilní showroom...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.