Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Adler podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Úroveň firemních hodnot vyspělých společností už dávno nezahrnuje pouhé zapojení se do charitativních projektů. Skvělým příkladem společnosti, která je odpovědná vůči životnímu prostředí, zaměstnancům i veřejnosti je ústecký výrobce reklamního textilu firma Adler.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně | foto: IMPACT PR & Consultancy a.s.

Společnost pomáhá vybraným prospěšným projektům, podporuje třídění a recyklaci obalových odpadů a dodržuje další udržitelné metody. Adler se v těchto oblastech zavázal k několika celosvětově uznávaným certifikátům a stejně pečlivě si vybírá i své dodavatele. Ti musí doložit příslušné listiny dokazující postupy, které respektují pracovně právní i etické zásady a neohrožují životní prostředí.

Společnost Adler Czech a.s. se řadí mezi nejúspěšnější, ryze české firmy. Již od založení firmy před 15 lety jejímu vedení velmi záleží na odpovědném chování. A to jak vůči zaměstnancům, tak vůči celému okolí. Adler dbá na to, aby byl celý proces jeho aktivit maximálně šetrný k životnímu prostředí a zajišťoval dobré podmínky pracovníků v celém řetězci.

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

Úspěšnost a růst firmy doprovází mnoho „zelených“ opatření, které mají za cíl minimalizovat negativní dopad na okolní prostředí. Nový sklad v Ostravě nahradil starou, nevzhlednou zástavbu. Je vybaven technologií zajišťující zcela bezodpadovou separátní recyklaci. Nadstandardní zateplení napomáhá k velké úspornosti budovy. Adler nyní zprovoznil také nové sídlo firmy v Ústí nad Labem, které lze považovat za jedno z nejmodernějších a nejšetrnějších. Navíc plánuje zabezpečení napájení budovy pomocí fotovoltaických článků. U kanceláří jsou také zřízeny dvě veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily.

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

Adler si při výrobě i distribuci dává záležet na udržitelných postupech, ochraně životního prostředí a nikdy nespolupracuje s dodavateli, u kterých by měl jakékoliv podezření na neetické a škodlivé jednání v rámci jejich fungování. Je držitelem mnoha certifikátů a podporovatelem organizací, které se angažují v oblastech dohledu nad férovým jednáním a usilují o dodržování postupů udržitelného rozvoje. Zodpovědnost Adleru se projevuje opravdu ve všech směrech. Od charitativní pomoci až po včasné proplacení faktur, řádně odvedené daně a transparentní účetnictví. Je členem sdružení Podnikáme bez korupce.

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně
ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

„Na dodržování mnoha zásad v našem výrobním procesu i na další prospěšné aktivity společnosti vynakládáme mnoho investic i času. Záleží nám na tom, abychom platili za dobrého zaměstnavatele, ochránce životního prostředí i podporovatele charitativních projektů v regionu. Jsme vděčni za úspěch naší firmy, ke kterému by jistě bez dodržování morálních a právních pravidel nedošlo. Cítíme to nejen obchodně, ale také osobně jako svou povinnost,“ říká František Grunt, marketingový ředitel společnosti.

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

Výběr certifikací a projektů, ke kterým se Adler hrdě registroval nebo které podporuje a zavázal se tak k jejich dodržování:

Fair Trade

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

Je organizované hnutí, které usiluje o pomoc producentům v zemích třetího světa. Prosazuje platbu „spravedlivých cen“ za bavlnu, stejně jako dodržování sociálních a environmentálních standardů při produkci. Zaměřuje se zejména na export z rozvojových do rozvinutých zemí světa.


OEKO TEX Standard 100

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

Je certifikát textilních produktů vyrobených výhradně ze zdravotně nezávadných materiálů. Výrobky jsou testovány nezávislým Evropským výzkumným institutem podle přísných standardizovaných kritérií. Ta limitují užívání nebezpečných chemikálií při jejich výrobě.

Recyklace obalů s EKO-KOM a.s.

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

Adler se účastní systému třídění a recyklace obalových materiálů neziskovou organizací EKO-KOM a.s. s jejíž pomocí odebírá zpětně použité obaly a znovu
je využívá.

Podnikáme bez korupce

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

Poslání občanského sdružení Podnikáme bez korupce je zcela v souladu
s hodnotami společnost Adler Czech, a.s.

Zavazujeme se, že budeme prosazovat, aby žádný zaměstnanec:

  • nebyl korumpován, nepřijímal úplatky a nevyvolával situace, které by k nabízení úplatku vybízely
  • nekorumpoval
  • pokud je mu nabídnut úplatek, nebo je naopak o úplatek požádán, takové jednání jednoznačně odmítl


Charitativní podpora

ADLER pravidelně přispívá na charitativní projekty. Podporuje převážně veřejně prospěšné projekty v regionech, ve kterých působí a jedince nebo organizace pomáhající lidem, kteří se ne vlastní vinou dostali do tíživé situace. Podporuje Amnesty International, ADRA běh pro Bangladéž, organizaci Dejme dětem šanci, nadační fond KlaPeto a desítky dalších projektů. Například pro ústeckou onkologii uspořádal akci
pod názvem „Každé tričko pomáhá“.

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

Společnost Adler Czech, a. s.

Je lídrem na trhu značkového reklamního textilu v České republice, kde poskytuje unikátní know-how více než 15 let. V současné době působí v 16 evropských zemích. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě má denně k dispozici až 14 000 000 kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy – Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Rumunsko jsou realizovány do 24 hodin, do zbytku Evropy do 48 hodin Všechny produkty značky Adler podléhají přísným kontrolním testům a nesou pečeť kvality Oeko-Tex Standard 100.

Více na www.adler.info

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.