Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

AC Education přispělo k rozvoji sítě kariérových poradců ZŠ

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
AC Education s.r.o. se zasadilo o vznik sítě kariérových poradců na základních školách v Ústeckém kraji a zkvalitnění služeb kariérového poradenství.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Účastníci jednoho z workshopů organizovaných v rámci projektu – kariéroví poradci ZŠ a zástupci firem. | foto: AC Education s.r.o.

Problematika vzdělávání a jeho role pro rozvoj společnosti a kvality života v České republice patří mezi ústřední body zájmu činnosti společnosti AC Education s.r.o. Formou poradenských aktivit, účastí na odborných fórech a pracovních skupinách a v neposlední řadě i realizací vlastních projektů iniciuje kroky a opatření, která vedou k rozvoji kvality vzdělávání ve všech jeho formách a úrovních od počátečního vzdělávání žáků základních škol po další vzdělávání dospělých.

Jednou z oblastí, na kterou společnost AC Education s.r.o. zaměřila svou pozornost, byla oblast kariérového poradenství. To tvoří významnou součást práce se žáky základních škol, má významný vliv v orientaci jejich další vzdělávací i profesní cesty. Význam dalšího zkvalitňování a rozvoje práce osob poskytujících kariérové poradenství na základních školách je akcentován v řadě významných strategických dokumentů, mj. i v rámci Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy ČR na období 2011 – 2015. 

V provázanosti s potřebou zasadit se o zlepšení informovanosti žáků základních škol o stávajících a budoucích potřebách trhu práce v Ústeckém kraji a tím i o zlepšení jejich informovanosti o tom, co dělat pro to, aby v budoucnosti měli možnost nalézt na trhu práce v Ústeckém kraji uplatnění, iniciovala společnost AC Education s.r.o. na začátku roku 2012 realizaci projektu s názvem InformACE bez legrACE (reg. č. CZ.1.07/1.1.34/02.0038).

Do projektu se aktivně zapojilo celkem 20 kariérových poradců základních škol z působností napříč celým Ústeckým krajem a též 10 významných místních zaměstnavatelů. Vedle aktivního setkávání zástupců těchto subjektů, které probíhalo primárně prostřednictvím celkem 6 tematických workshopů zaměřených na jejich vzájemné síťování, výměnu zkušeností a předávání novinek ze světa vzdělávání, personálního řízení a kariérového poradenství se projekt soustředil i na tvorbu nových produktů využitelných pro rozvoj a zkvalitnění kariérového poradenství na základních školách. Konkrétně se jednalo o tyto nově vytvořené produkty:

  • Metodiku spolupráce ZŠ se zaměstnavateli při vytváření regionálních sítí (obsahuje návody pro rozvoj a metody spolupráce základních škol a zaměstnavatelů),
  • Metodiku tvorby a realizace školních projektů k volbě povolání (obsahuje návody a specifikaci metod projektově orientované výuky s cílem zlepšit profesní orientaci žáků základních škol),
  • interaktivní hru „Naše firma“, která je využitelná nejen k rozvoji podnikavosti a podnikatelských kompetencí žáků základních škol, ale formou simulace základních procesů života firmy jim pomáhá zlepšit i vnímání každodenního života firem a jejich zaměstnanců.

Za mimořádně přínosné lze vnímat též množství exkurzí a projektových dnů, jejichž prostřednictvím měli možnost nejen kariéroví poradci, ale i žáci samotní poznat zázemí a pracovní prostředí významných zaměstnavatelů v Ústeckém kraji – těchto exkurzí a projektových dní se v rámci projektu uskutečnila bezmála celá stovka.

Dotazů na vlastnosti kombajnu New Holland CR9090 bylo mnoho

Dotazů na vlastnosti kombajnu New Holland CR9090 bylo mnoho

Exkurze kariérových poradců do společnosti Agrima Žatec s.r.o. – kariérový poradce Mgr. Jaroslav Hasil (vpravo) zjišťuje od majitele společnosti, Ing. Matouše Šubika – Zahradského informace  k vlastnostem kombajnu New Holland CR9090.

Naši skautíci v provozu SD a.s.

Naši skautíci v provozu SD a.s.

Návštěva žáků 4. Základní školy Chomutov v provozu společnosti Severočeské doly, a.s. v Březně u Chomutova.

K možnosti zajištění přenosu hodnotných zkušeností a příkladů dobré praxe ze zahraničí byly pro cílovou skupinu kariérových poradců základních škol v Ústeckém kraji zorganizovány dvě zahraniční stáže – v průběhu první, která se uskutečnila na podzim roku 2013, měli kariéroví poradci příležitost podrobně se seznámit s postupy kariérového poradenství ve Spolkové republice Německo, druhá stáž zorganizovaná na podzim letošního roku pak cílové skupině přiblížila systém a metody kariérového poradenství v Dánském království.

Zpětnou vazbou jak ze strany do projektu zapojených kariérových poradců, žáků škol a v neposlední řadě i zástupců firem se potvrzuje, že realizací projektu společnost AC Education s.r.o. významně přispěla ke zkvalitnění a rozvoji služeb kariérového poradenství na základních školách v Ústeckém kraji. V rozvoji aktivit tohoto charakteru bude společnost AC Education s.r.o. i nadále pokračovat a zasazovat se tak o celkové zvýšení kvality počátečního, ale i dalšího vzdělávání nejen v Ústeckém kraji. Chcete se dozvědět více – neváhejte a kontaktujte projektovou manažerku,
Ing. Andreu Langhammerovou.

Logolink ÚK

Logolink ÚK

Projekt InformACE bez legrACE je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu.

Máte v hlavě už roky sen o dokonalém rodinném domě? Zavřete před spaním oči a v jasných barvách vidíte rozmístění...

Vinařství Johann W: výjimečná vína i gastronomická poezie

Vinařství Johann W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v...

Vinařství Johann W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v Třebívlicích, spadajících do nejstaršího...

MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost...

Najdete na iDNES.cz