Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aby tady chtěly žít i naše děti, přeje si lídr hnutí ANO v Ústeckém kraji

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Rodina a domov jsou pro kandidáta na hejtmana hnutí ANO 2011 Petra Urbánka víc než důležité. I proto na sebe bere osobní odpovědnost za naplnění jednoho z volebních cílů – zlepšení životních podmínek v Ústeckém kraji.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Petr Urbánek v Českém Švýcarsku s rodinou | foto: ANO 2011

Kandidujete na hejtmana Ústeckého kraje. Jaká byla bezprostředí reakce vaší rodiny na tuto zprávu?
Manželka s dvěma malými dětmi, s nimiž žijeme v rodných Litoměřicích, mi poskytují veškerou potřebnou podporu, ale v skrytu duše si asi přejí, abych mohl věnovat více času jim osobně, namísto práci pro veřejnost. V předvolební době na ně totiž mám snad ještě méně času, než když jsem se zabýval byznysem a řídil firmy. Další dvě dospělé děti žijí a získávají zkušenosti v Londýně a Dubaji, takže mi na dálku mohou jenom fandit. Zlepšování životních podmínek v našem kraji, Aby tady chtěly žít i naše děti, tedy pro mě má i velice osobitý význam.

Jedenáct let jste řídil pobočky velké mezinárodní společnosti v Evropě, Asii a Africe. Žádná země vás neoslovila natolik, že byste v ní chtěl s rodinou žít?
S rodinou jsme žili dlouho v Paříži či Dubaji, ale působil jsem také v Nigérii či Iráku. Vyzkoušeli jsme si tedy celou škálu destinací a všechny byly skvělou zkušeností, jak po pracovní, tak i po osobní stránce. Vždy jsme si však uvědomovali platnost rčení „všude dobře, doma nejlíp“, protože tady jsme vyrostli a máme tu příbuzné i přátele. Poté, co se nám podařilo tvrdou prací v zahraničí zabezpečit rodinu, nastal čas k návratu do našich rodných Litoměřic.

Jste věrný Ústeckému kraji a Litoměřicím. Která místa máte v rodném kraji nejraději?
Přirozeně patří k mým nejoblíbenějším místům České středohoří s údolím Labe a Portou Bohemicou, bránou Čech. Miluji také soutěsky ve Hřensku a celé České Švýcarsko. V mládí jsme pravidelně trávívali dovolenou pod stanem či v chatkách u Kamencového jezera, kde jsme s oblibou jezdívali na vodních lyžích a na koních.

Proto mě vloni nepříjemně překvapilo uzavřené hlavní molo a jsem rád, že noví radní v Chomutově začali tuto situaci aktivně řešit. Takto bych mohl pokračovat ještě dlouho a určitě bych na některé město, zámek či hrad stejně zapomněl.

Vaše manažerské zkušenosti vás zvýhodňují v kandidatuře na prvního muže kraje. I to, že jako bývalý závodní sportovec umíte hrát fair play?
Manažerské zkušenosti jsou určitě potřebné k úspěšnému řízení velké organizace, jakou je kraj se všemi jím zřizovanými společnostmi a příspěvkovými organizacemi. Pomohly mi také při seznamování se s problémy kraje a jeho obyvatel i formulování vize, jak tyto výzvy řešit. Při pokračování přístupu současných lídrů ve stylu „kdo nic nedělá, nic nezkazí“ by se totiž zaostávání našeho regionu za ostatními jenom dále prohlubovalo.

Zásady fair play mohou být sice výhodou u voličů, ale velkou překážkou při následných koaličních vyjednáváních. V politice se totiž zatím fair play moc nenosí a tradiční politici se často brání změnám zavedených pořádků. Musíme proto získat dostatečně silný mandát, abychom byli schopni tyto změny prosadit.

Které sporty a jak dlouho jste dělal závodně?
Od mládí jsem hrál basketbal a lední hokej, v němž jsem to dotáhl do dorostenecké ligy a ke krátké epizodě v mládežnické reprezentaci. Po ukončení hokejové kariéry jsem se vrátil k basketu a hrál jsem nejnižší okresní soutěž, tzv. pralesní ligu. Tam už šlo spíše o rekreační a společenskou událost, při níž se střetávaly celé generace litoměřických hráčů, včetně těch, kteří hráli v 70. a 80. letech nejvyšší basketbalovou soutěž. Jako vášnivý sportovec jsem však rekreačně přičichnul i k mnoha dalším sportům.

Které chvíle v rodinném kruhu máte nejraději?
V mládí jsme rádi cestovali za poznáním a dobrodružstvím. V poslední době však dávám přednost pohodě v kruhu rodiny a přátel spojenou s grilováním či lehčím sportováním. Naše aktivity většinou přizpůsobujeme nejmladšímu čtyřletému synovi a osmiměsíčnímu štěněti zlatého retrívra. Pokud mi vyjde čas, tak si neodpustím pravidelnou páteční partičku mariáše se spolužáky ze střední školy, s nimiž se scházíme už 30 let.

Na jaře jste se zapojili do akce Ukliďme Česko?
S partou 20 členů a sympatizantů hnutí ANO jsme se ve spolupráci se Zdravým městem Litoměřice zapojili do této celostátní akce. Uklidili jsme část cesty vedoucí z města na Terezínskou kotlinu a přistavený kontejner jsme naplnili řadou vysloužilých lednic, autodílů, sedacích souprav a dalšího odpadu. Člověk až žasne, kolik práce si někdo dá s tím, aby vyhodil odpad do přírody, namísto toho, aby ho zdarma odevzdal v některém ze sběrných dvorů. Při této akci nám s úklidem osobně pomohl i ministr životního prostředí Richard Brabec, kterého jsem na oplátku odměnil účastnickým diplomem.

Do kterých míst se za voliči chystáte?
Před volbami jsem procestoval celý kraj křížem krážem. Navštívil jsem tak i místa, kde jsem dlouhou dobu nebyl či neměl příležitost je nikdy dříve poznat. Při setkávání s lidmi jsem vnímal odlišnosti různých částí kraje i to, co mají společné. Tyto znalosti doplnily i podněty od více než 20 tisíc lidí, kteří se zapojili do projektu hnutí ANO nazvaného „Chceme lepší Česko“.

Samozřejmě se za takto krátkou dobu nelze seznámit se všemi detaily, které znají ti, kteří v politice působí celý svůj život. My se však neúčastníme vědomostní soutěže. Rozhodující je vize, kam by měl náš kraj směřovat plus schopnost tuto vizi realizovat a měnit náš kraj k lepšímu. Jsem přesvědčený, že mnou takto získané znalosti a manažerské zkušenosti jsou k tomu tím nejlepším předpokladem.

Více na www.anobudelip.cz/cs/petr-urbanek/.

Ing. Petr Urbánek, narozen 15. 9. 1968

lídr hnutí ANO 2011 pro krajské volby v Ústeckém kraji

manažer a ekonom

Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Pracoval osm let v ústecké Spolchemii. V letech 1996 až 2013 působil v mezinárodní společnosti Lafarge, mj. také jako finanční ředitel v cementárně v Čížkovicích, posledních jedenáct let řídil různé pobočky společnosti v Evropě, Africe a Asii.

Aktuálně se věnuje investičnímu poradenství.

V roce 2014 vstoupil do hnutí ANO 2011, kde byl zvolen předsedou litoměřické místní organizace. Od roku 2014 zasedá v Zastupitelstvu města Litoměřice.

Je ženatý a má čtyři děti.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Polohovací lůžka si můžete i dočasně vypůjčit
Invalidní vozíky si nemusíte hned kupovat, existuje na ně i půjčovna

Potřebujete pro někoho z rodiny invalidní vozík, ale nechcete dát velké peníze do typu, u kterého si nejste jisti, jestli mu bude vyhovovat? Nebo je dotyčný po...  celý článek

MAZDA CX-5
MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost řídit. Novinky v bezpečnosti, vybavení i...  celý článek

MAZDA CX-5
MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost řídit. Novinky v bezpečnosti, vybavení i...  celý článek

BMW X3 3,0 xDRIVE AT 190 kW
BMW X3 3,0 xDRIVE AT 190 kW

r.v. 2011, naj. 102 669 km, diesel
649 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.