Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Abdominoplastika – rozumné řešení problému s převislým bříškem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Abdominoplastika, tedy plastická operace břicha je předmětem mnohých diskusí žen i mužů. Bříško a jeho tvar se dobou i způsobem života mění. U žen má velký vliv i těhotenství a to jak počtem, tak i váhovým přírůstkem. Zvláštní kapitolou jsou pak lidé, kteří dosáhli velkého snížení váhy redukční dietou a s pomocí lékařů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

MUDr. Ludmila Šulcová Hejnalová MBA | foto: MUDr. Ludmila Šulcová Hejnalová MBA

Abdominoplastika jako operační výkon řeší kožní nadbytek v oblasti břicha, současně též i rozestup přímého břišního svalu. Nadbytek kůže vzniká velmi často u žen po porodu, zejména opakovaném, kdy během těhotenství je kůže břicha vystaven enormnímu tlaku rostoucího plodu tak, že i praská a vznikají drobné jizvičky, později bělavé, které již nikdy nezmizí. Elasticita kůže tak ještě více klesá.

Rozsah těchto nezvratných změn je velmi individuální. Podobně je tomu i v druhém případě, který je shodný pro obě pohlaví a to problémy s obezitou. Tukové buňky jsou přítomny nejen v podkoží, ale také uvnitř dutiny břišní a tam všude se tuk ukládá. Dochází tak i ke vzniku prasklin v kůži a následných jizviček.

Po větší ztrátě na váze pak kůže zůstává vytažená, někdy i jako zástěrka. Tyto změny mají pak nepříznivý dopad na psychiku a způsobují i nesnáze praktického rázu, totiž nákup prádla a úpravu oděvů.

Abdominoplastika trvá 2 až 3 hodiny a je prováděna v celkové narkóze

Tyto problémy lze odstranit plastickou operací. Rozsah operace určí plastický chirurg individuálně po dohodě s pacientem.

operační sál MUDr.Ludmila Šulcová Hejnalová MBAAbdominoplastika se provádí v celkové narkóze a trvá dva až tři hodiny. Řez je veden povětšinou v podbřišku do stran tak, aby bylo možno jizvu překrýt spodním prádlem. O jiném umístění řezu a následné jizvy je pacient informován při konzultaci s plastickým chirurgem, je totiž někdy nutné volit jiné umístění řezu a následně i jizvy a někdy i jiný výsledný tvar řezu.

Kůže je uvolněna i s podkožím od spodiny a vytažena směrem dolů a její nadbytky odstraněny. Následuje sešití rány a její překrytí obvazem. Při rozestupu přímého břišního svalu je provedeno jeho sešití ve střední čáře.

I abdominoplastika podlehla v průběhu historie vývoji a byly nalezeny nejvhodnější způsoby pro pacienta i operatéra.

pokoj MUDr.Ludmila Šulcová Hejnalová MBAPacient/ka po operaci musí několikrát za den ujít několik kroků (prevence embolie) jinak tráví první dva dny na lůžku. Nutnost setrvání v nemocniční péči určí lékař, obvykle se doporučují dva dny a další ambulantní kontroly určuje lékař při propuštění do domácího ošetřování.

Stehy jsou odstraněny obvykle 10. až 14. den po operaci. Abdominoplastika vyžaduje nošení elastického pásu po dobu jednoho měsíce. Pás chrání oblast se stehy a usnadňuje hojení.

Doporučuje se šest týdnů bez námahy a trvalé nošení elastického pásu. Jizva po operaci postupně bledne a její kvalita závisí na individuální hojivosti pacienta/tky.

Komplikace jsou obecné - krvácení a infekce. Ke komplikacím, na které je třeba upozornit, též náleží možnost tvorby tzv. výpotku - jedná se o jev, kdy v některých případech, zejména při silnější vrstvě podkožního tuku, vzniká mezi svalovou vrstvou a podkožím výpotek tvořený tkáňovým mokem, spolu se zbytky krve a odumřelých tukových buněk, jež jsou rozpuštěny tkáňovými enzymy. Tento výpotek je pak nutno opakovaně vypouštět, jiné následky zde nejsou.

Abdominoplastika dokáže výrazně pomoci ženám

Plastická chirurgie MUDr.Ludmila Šulcová Hejnalová MBAJe nutné pečlivé předoperační vyšetření a dodržování všech pokynů lékaře. Rizika a komplikace se operatéři snaží omezit na minimum vyloučením všech okolností, které tomuto napomáhají. Kvalita jizev je závislá na individuálním hojení. Je však zcela samozřejmé, že i o jizvy po operaci pečuje operatér spolu s pacientem.

Abdominoplastika dokáže výrazně pomoci ženám například s takovým problémem jako je nákup kostýmu či sukně a kalhot jedné velikosti a nemusí pak následně řešit problém, že kabátek či blůzka má jinou velikost něž sukně či kalhoty.

Autor:

MUDr. Ludmila Šulcová

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Přivítejte léto, jak jste si vždy přála! Se skvělým pocitem ze svého těla v plavkách. Právě je ideální čas na omlazení...

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Východočeské Léčebné lázně Bohdaneč otevřou 19. května tohoto roku svoji lázeňskou sezonu. Slavnostní zahájení nabídne...

Sluneční dioptrické brýle. Chytrá vychytávka na jaro a léto

Sluneční dioptrické brýle – to je chytrá vychytávka na jaro a léto

Nosíte brýle a nevíte, co a jak na sluníčku? Nechte nás hádat. Nosíte jen čiré dioptrické a na sluneční jste...

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Arome.cz Říká se, že každé barvě očí sluší určité odstíny. Kéž by to bylo tak jednoduché. Modroočky, hnědoočky a majitelky očí ze...

Najdete na iDNES.cz