Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ABB stavbou vodní elektrárny přivede energii hluboko do peruánských hor

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
ABB připravuje kompletní energetické a automatizační řešení, které pomůže zdvojnásobit kapacitu podzemní vodní elektrárny ve vzdálené oblasti peruánských And a zajistí spolehlivé dodávky životně důležité energie z obnovitelných zdrojů pro místní obce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ABB stavbou vodní elektrárny přivede energii hluboko do peruánských hor. | foto: ABB

Integrované instrumentační, řídicí a elektrotechnické (iICE) řešení je součástí kompletního hydroenergetického balíku, který ABB se svým strategickým čínským partnerem Harbin Electric Machinery dodá pro zvýšení kapacity vodní elektrárny Machu Picchu v Peru.

Toto iICE řešení ABB "od vody po kabely" zahrnuje veškeré instrumentační, ovládací a elektrotechnické výrobky a systémy v elektrárně a také připojení k energetické síti přes plynem izolovanou rozvodnu 138 kV.

ABB přivede stavbou vodní elektrárny dodávky životně důležité energie pro obce v Peru

Schopnost ABB dodat kompletní iICE vybavení elektrárny a integrovat celé řešení s jediným rozhraním přináší řadu výhod EPC dodavatelům (EPC = projektování, obstarání a výstavba, pozn. redaktora) i provozovatelům elektrárny.

Machu Picchu vodní elektrárna

Integrovaná ICE řešení ABB se osvědčila při zkracování lhůt realizace projektů, snižování nákladů a řízení rizik. Nyní ovladače, přístroje a elektronika ABB pomůžou zdvojnásobit výkon vodní elektrárny nacházející se hluboko v horách Peru. Venkovní rozvodna vodní elektrárny Machu Picchu je zobrazena výše.

Tyto výhody zahrnují podstatně redukovanou kabeláž a spoje (díky unikátnímu řešení provozních sběrnic), rychlejší lhůty realizace projektu, nižší náklady, menší riziko a eliminaci složitých rozhraní více dodavatelů a jejich činností na místě.

Vodní elektrárna Machu Picchu, nacházející se 1800 metrů nad mořem ve vzdálené oblasti And, dodává místním obcím životně důležitou elektrickou energií pro napájení jejich domů, podniků, technického vybavení a infrastruktury.

Stomegawattové řešení na klíč více než zdvojnásobí stávající výrobní kapacitu elektrárny 90 MW a bude výhodné pro region i pro životní prostředí.

ABB dodává výrobky a systémy pro vodní elektrárny téměř 100 let

Zajistí odběratelům spolehlivé dodávky elektřiny bez kolísání a výpadků napětí a bude minimalizovat riziko sesuvů půdy a záplav regulováním toku řeky Vilcanota (elektrárna byla při sesuvu v roce 1998 zasypána).

Společnosti ABB a Harbin Electric Machinery získaly kontrakt od peruánské EPC společnosti Grana y Montero. Konečným zákazníkem a majitelem vodní elektrárny je státní podnik EGEMSA.

ABB dodává své výrobky a systémy pro vodní elektrárny již téměř 100 let a na kontě má také díky svým ohromujícím instalacím několik rekordů ve třech největších hydroelektrárenských projektech světa: Tři soutěsky v Číně, Itaipu na brazilsko-paraguayské hranici a Guri ve Venezuele.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Co se děje s radioaktivními odpady v Česku?

Úložiště radioaktivních odpadů Richard u Litoměřic

Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) řeší otázku uložení radioaktivních odpadů a vyhořelého jaderného paliva....

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Najdete na iDNES.cz