Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

8 rad, jak správně vybrat autoškolu a získat řidičské oprávnění

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Výběr autoškoly je jedna z věcí, kterou v životě mockrát neopakujeme. Každopádně to není jednoduchý proces, a proto bychom mu měli věnovat náležitou pozornost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

8 rad, jak správně vybrat autoškolu! | foto: Eurostudents s.r.o.

Probírání se velkým množstvím webových stránek, na kterých většinou ani nenajdete potřebné informace, bývá často náročné a zdlouhavé. Existuje ale zajímavá alternativa. Na českém trhu se objevil nový katalog autoškol Autostudy.cz, ve kterém můžete na jednom místě porovnat přednosti autoškol Prahy a ČR. Obsahuje velké množství zajímavých funkcí, jako například možnost vyhledání autoškol z nejbližšího okolí, prohlížet fotografie vozového parku autoškoly, přečíst si názory, reference a hodnocení skutečných žáků, zjistit skutečné ceny autoškol a co všechno je v ní zahrnuto, položit přímo dotaz lektorovi, e-testy pro autoškoly a mnoho dalších užitečných věcí.

Nyní Vám představíme 8 rad co rozhodně neopomenout při výběru autoškoly:

1) Moderní vozový park

Nikdo se nechce učit jezdit na starých strojích, které už mají pár dekád za sebou. Proto se rozhodně vyplatí podívat se na skutečné a aktuální fotografie automobilů ve vozovém parku autoškoly, na kterých se budete učit řídit.

2) Reference žáků

Další výhodou katalogu autoškol ČR je možnost přečíst si recenze o autoškolách a hodnocení žáků. U každého profilu autoškoly jsou uvedeny hodnocení a reference bývalých studentů autoškol. Nemůžete potom být překvapeni co všechno na vás v autoškole může čekat.

3) Další detaily

Před začátkem studia a zaplacením kurzovného se určitě vyplatí, zjistit si veškeré potřebné detaily. Jak dlouho bude skutečně kurz trvat, co všechno je a co není zahrnuto v ceně. Je učebnice v ceně? Je cena zkoušek a opravných zkoušek zahrnuta v ceně nebo nikoliv. Jak vypadá učební trenažér v autoškole? Dá se kurz hradit na splátky? Kolik budou stát kondiční jízdy? Můžete mít jízdy o víkendu? Všechny tyto informace a mnoho dalších naleznete v katalogu autoškol Autostudy.cz.

8 rad, jak správně vybrat autoškolu a získat řidičské oprávněni

4) Nejen okresky

Vědět kde budou probíhat školení a kondiční jízdy je neméně důležité. Zda budete jezdit i na dálnici, v centru města za hustého provozu a podobně. Tyto různorodé zkušenosti Vám rozhodně pomohou pro úspěšné složení závěrečné zkoušky, protože nikdy nemůžete vědět co si na Vás zkoušející komisař může vymyslet.

5) Příprava ke zkoušce

Jak bude vypadat učebna autoškoly je také podstatné vědět. Může se stát, že některé autoškoly budou chtít šetřit na výuce teorie, tím, že ji nazvou individuálními konzultacemi. Nezřídka se pak stává, že tyto konzultace jsou pouze samostudiem. A jak to tak bývá v letních měsících, když je venku nádherně, se toho doma samostudiem moc nenaučíme.

6) Autoškola na splátky

Tato možnost je velice zajímavá například pro studenty po maturitě a dnes ji nabízí již většina autoškol. Nezapomeňte se ale zeptat na veškeré podmínky splátek, ne vždy jsou stejné. Splátky jsou bez navýšení? Je možná platba převodem na BU? V případě plateb v hotovosti si nezapomínejte vyžádat potvrzení o zaplacení!

7) Instruktoři

Pro co největší přínos z autoškoly je velice důležité aby si žák rozuměl s instruktorem. Téměř ve všech propagačních materiálech se můžeme dočíst o individálním přístupu autoškol. Né vždy tomu tak ale pak ve skutečnosti je. Instruktor by se měl co nejvíce přizpůsobit potřebám žáka. Velké množství autoškol nabízí možnosti ženy instruktorky. Pro citlivější jedince doporučujeme tuto volbu, nebo zvolit autoškolu s opravdu individuálním přístupem.

8) Autoškola v cizím jazyce

Občas se na silnicích stává, že řidiči-cizinci mají trochu zmatek v pravidlech silničního provozu. Bývá to důsledkem špatné komunikace již v průběhu studia mezi lektorem (autoškolou) a cizincem. Může nastat i taková situace, že do autoškoly se zapíše cizinec a přitom v autoškole cizí jazyk nikdo plynně neovládá. A přitom by stačilo jen vybrat autoškolu, kde se cizím jazykem skutečně a plynule domluvíte.

Doufáme, že Vám tyto rady pro výběr autoškoly pomohou. Rozhodně Vám kdykoli při výběru pomůže katalog autoškol Autostudy.cz.

8 rad, jak správně vybrat autoškolu!
Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Najdete na iDNES.cz