Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Žofíně se uskuteční aukce Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V neděli 29. listopadu 2015 se ve Velkém sále na Žofíně od 13. hodin uskuteční již tradiční podzimní Aukční den Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Antonín Procházka - Třešňový květ | foto: Galerie Kodl

Sběratelům umění bude nabídnuto přes 450 uměleckých děl s celkovou rekordní vyvolávací hodnotou přes 100 milionů Kč. Finanční výtěžek z prvních 10 položek bude, stejně jako na minulé aukci, předán v celkové výši jako donátorský dar na účet Centra Paraple.

Již tradičně se sešla vskutku vynikající, nevídaná a nezvykle obsáhlá a kvalitní kolekce špičkově prezentující českou výtvarnou scénu 19. a 20. století, zabírající šíři od Augusta B. Piepenhagena, přes Václava Brožíka, Antonína Slavíčka, Jakuba Schikanedera, českou modernu v čele s Bohumilem Kubištou, Antonínem Procházkou, Emilem Fillou, Jindřichem Štyrským a Toyen, až po díla zasahující do současnosti v podání Roberta Piesena, Jaroslava Róny a Theodora Pištěka.

(Marie Čermínová) Toyen - Na počátku ticho

(Marie Čermínová) Toyen - Na počátku ticho

Zaútočit na top nejvýše vydražené české obrazy roku 2015 může hned několik výjimečných galerijních artefaktů. Již tradičně se sešly reprezentanti skupiny Osma, v tomto případě však vzácně její tři nejvýznačnější osobnosti – Bohumil Kubišta, Emil Filla a Antonín Procházka. Unikátní, znovuobjevená malba Třešňový květ Antonína Procházky mistrně reprezentuje výtvarníkův svébytný malířský styl na pomezí světového futurismu a orfismu. Plátno se začíná vyvolávat na 6,5 milionech korun.

Díla Emila Filly jsou zastoupena hned třikrát, z nichž nejranější Pařížské zátiší z roku 1914, je excelentní ukázkou analytického kubismu, představující absolutní vrchol malířovy tvorby a mezník ve vývoji světového moderního umění, řadícího tak Fillu po boku Pabla Picassa a Georgese Braqua. Po mnoho desítek let nedostupná a navýsost vzácná, vynikající expresivní raná práce Bohumila Kubišty z roku 1908 Riegrovy sady bude milovníkům umění nabízena za 9 milionů korun.

Emil Filla - Pařížské zátiší

Emil Filla - Pařížské zátiší

Mimořádnými artefakty a reprezentanty vrcholného českého surrealismu je rovněž i raný artificiální oboustranný olej Jindřicha Štyrského a vynikající podmanivé plátno malířky Toyen Na počátku Ticho reprezentující poválečný evropský surrealimus startující na 6 milionech korun.

Česká moderna je již tradičně silně zastoupena. Nelze tedy nezmínit Zrzavého špičkové plátno s motivem milovaných Benátek ze skvělých třicátých let a v naprosto ojedinělém velkoformátovém měřítku vyvolávající se za 4,5 miliony korun. Hravá malba Děti a domek plně vystihující optimistický pohled na svět Josefa Čapka bude sběratelům nabídnuta za 3,5 miliony korun. Milionové hranice překonala hned dvojice raných pláten Karla Černého či na aukcích Galerie Kodl již tradičně zastoupeného Václava Špály.

Jan Zrzavý - Benátky

Jan Zrzavý - Benátky

Josef Čapek - Děti a domek

Josef Čapek - Děti a domek

České 19. století je pak představeno vývojově zlomovým a donedávna veřejnosti díky nedávné autorově výstavě veřejnosti opět představeným, velkoformátovým dílem Jakuba Schikanedera Soumrak, startující na 4,8 milionech korun či naopak mnohokrát publikovaným a vystavovaným plátnem Chalupa na Okoři v podání jednoho z nejznámějších českých krajinářů Antonína Slavíčka.

Antonín Slavíček - Chalupa na Okoři

Antonín Slavíček - Chalupa na Okoři

Václav Brožík - Podobizna hraběnky Marie Antonie Sylva-Taroucca

Václav Brožík - Podobizna hraběnky Marie Antonie Sylva-Taroucca

Milovníkům 19. století rozhodně nesmí uniknout velkoformátová líbezná podobizna hraběnky průhonického panství Marie Antonie Sylvy-Taroucca od mistra českého realismu Václava Brožíka. Opominout nelze ani trojici naprosto galerijních ukázek českého romantismu, obrazů Augusta Bedřicha Piepenhagena, velkoformátovou krajinomalbu z nejlepšího francouzského období Antonína Chittussiho a tradičně skvěle zastoupené rané francouzské olejomalby tolik oblíbeného Václava Radimského.

Theodor Pištěk - Portrét pana P.

Theodor Pištěk - Portrét pana P.

Poválečné umění je zastoupeno spirituálním mnohoobsažným a navýsost galerijním Obrazem Roberta Piesena. Toto autorovo stěžejní dílo startuje na ceně 800 000 korun, a dále velkoformátovým dílem Jana Merty Schránka, vynikajícím obrazem od Václava Boštíka či raným koloristicky odvážným groteskním dílem Milenci Jaroslava Róny. Nejen sběratele a investory, ale také širší veřejnost jistě zaujme dražba hyperrealistického obrazu od Theodora Pištěka, nejdražšího českého žijícího autora, zpodobující českého závodníka GT1 v raritním voze Enzo Ferrari.

www.galeriekodl.cz

Autor:

Nejčtenější

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stůl se čtyřmi nohami najdeme v každém domě. Buďte hraví a originální! Představujeme vám stoly s centrální nohou, které...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Kanceláře se čím dál rychleji mění, práce v nich stejně tak. Jak funguje moderní coworking? Jak na tyto změny musí...

Firma Copy General uspořádala v NN pojišťovně tzv. digitální rallye

Nové fototiskárny HP jedou za vámi. Představí se vám pomocí roadshow

Služby Copy General pro NN pojišťovnu se dočkaly významného rozšíření. Koncem roku 2017 firma spustila službu...

VŠO vás připraví na úspěšnou kariéru doma i v zahraničí

VŠO vás připraví na úspěšnou kariéru doma i v zahraničí

Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) pomáhá čerstvým maturantům i zkušeným manažerům a podnikatelům uspět na pracovním...

Najdete na iDNES.cz