Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vaše dovolená v Austrálii se chýlí ke konci, v kapse zbývá pár dolarů, zato v itineráři ještě 2 dny na návštěvu Sydney, 16. nejdražšího města na světě. Nepanikařte – pobyt v Sydney si můžete zpříjemnit krásnou procházkou podél pobřeží, koupáním v přírodních bazénech nebo pozorováním papoušků a kaloňů v místní botanické zahradě.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze | foto: Go2Australia

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vybraných 5 aktivit vám pomůže proniknout do zeleného srdce metropole a jeho usměvavých obyvatel zdarma nebo takříkajíc za hubičku.

1.Coastal Walk – procházka po pobřeží s osvěžením

Pobřeží v Sydney a okolí lemují stezky (Coastal Walk) vedoucí skrz útesy, pláž i buš a skýtající úchvatnou podívanou na mrakodrapy i oceán. Ať už se vydáte na celodenní túru nebo jen několikahodinovou procházku, přibalte si s sebou opalovací krém, plavky a mezi květnem a listopadem také dalekohled. Právě v tomto období slouží vyvýšené stezky pro pozorování velryb.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

Rock Pool jsou přírodní, mírně upravené nádrže, které nabízejí bezpečné koupání v mořské vodě bez obřích vln a žraloků, ale i převlékárny, sprchy a toalety zdarma. Při procházkách po pobřeží jich najdete přes 40, včetně asi nejznámější na Bondi Beach.

2.Grilujte jako místní na pláži a v parku

Obyvatelé Sydney jsou známí svou láskou k barbecue, pro které využívají zabudované veřejné plynové grily, jež můžete zdarma použít a po večeři zase uklidit. Grily najdete v parcích i na plážích a hlavně o víkendech a svátcích k nim raději zamiřte s dostatečným předstihem.

Chcete-li zakusit pravou atmosféru Sydney, ugrilujte si klokaní steak a s láhví červeného vína pozorujte hvězdy přímo z pláže.

3.Trajektem do Manly Beach po vlastní ose

Nejen levnější, ale i autentičtější zážitek si odnesete z plavby mini-trajekty, které křižují záliv v Sydney. Nejlepší selfie se Sydney Opera House, Harbour Bridge a mrakodrapy vyfotíte při plavbě z Circular Quay do Manly. Výlet vyjde na pár dolarů a v Manly se pak můžete poflakovat na pláži nebo si udělat procházku po útesech.

Pozor: turističtí dopravci si za podobnou výletní plavbu účtují několikanásobně víc.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

4.Chill out s létajícími liškami

Královská botanická zahrada (Roayal Botanic Gardens) se 7 500 druhy exotických dřevin na 30 hektarech vám poskytne klidný azyl, a to doslova ve stínu mrakodrapů a na dohled Opery. Tato oáza klidu, založená v roce 1816, se honosí titulem nejstarší vědecké instituce v Austrálii. Krom obřích fíkusů a 180 druhů palem tu můžete zdarma obdivovat bílé papoušky kakadu, a po soumraku hejna kaloňů – příbuzných netopýrů, kteří hlavou připomínají lišky, což odráží jejich anglický název Flying Foxes.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

5.Pro suvenýry a za jídlem do Chinatownu

Sydney, a Austrálie obecně, se stala novým domovem miliónů přistěhovalců z Asie. Vůně, chutě a typický ruch Asie můžete nasát ve čtvrti Chinatown. Za podstatně nižší ceny se zde dosyta najíte a zakoupíte suvenýry, jako jsou bumerangy, obrázky s uměním, papírové draky, byliny atd. Návštěvu doporučujeme také v noci, kdy čtvrť ožívá čilým životem. Minout byste neměli tržiště Paddy’s Market, v těsné blízkosti Chinatownu, kde seženete prakticky cokoli a za dobrou cenu.

Pro plánování dovolené v Austrálii a originální zájezdy Austrálie vybírejte spolehlivé specialisty s dlouholetou zkušeností.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vyberte si spolehlivé elektrokolo

Vyberte si spolehlivé elektrokolo

Díky výkonným elektrokolům SCOTT můžete zjednodušit a zrychlit svůj pohyb po městě, vyjet si na delší výlet, ale i...

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu!

Takový je nový Scott Genius 2018. Je pátou generací špičkových celoodpružených trailových kol této modelové řady. A je...

ALPINE PRO: značka, která pronikla až na stupně olympijských vítězů

ALPINE PRO: značka, která pronikla až na stupně olympijských vítězů

Když Václav Hrbek a Vladislav Fedoš zakládali v roce 1998 novou značku sportovního oblečení, netušili, že jejich ALPINE...

Vsaďte si na MS v Rusku v Tipsportu a získejte 1 000 Kč zdarma

fotbal

Obhájí titul Němci, nebo konečně na trůn vrátí Brazilce? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si během MS...

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Inovativní produkt v podobě programu ŠKODA Bez starostí přinesla mladoboleslavská automobilka na český trh již v roce...

Další z rubriky

Počet vloupání během dovolených roste, nepodceňujte prevenci

Počet vloupání během dovolených roste, nepodceňujte prevenci!

Dovolená s sebou nese řadu rizik. A to nejen těch spojených se samotným cestováním. Opuštěné domy a byty se často...

Videopřenos: Český autoprůmysl i nadále motorem tuzemské ekonomiky

Auto

Rok 2017 byl rekordním rokem v celé historii výroby motorových vozidel v České republice a totéž platí pro celý český...

ŠKODA AUTO Vysoká škola rozšířila svou nabídku výuky v Praze

MBA program

V březnu letošního roku otevřela ŠKODA AUTO Vysoká škola nový MBA program Global Management in Automotive Industry,...

Najdete na iDNES.cz