Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vaše dovolená v Austrálii se chýlí ke konci, v kapse zbývá pár dolarů, zato v itineráři ještě 2 dny na návštěvu Sydney, 16. nejdražšího města na světě. Nepanikařte – pobyt v Sydney si můžete zpříjemnit krásnou procházkou podél pobřeží, koupáním v přírodních bazénech nebo pozorováním papoušků a kaloňů v místní botanické zahradě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze | foto: Go2Australia

Vybraných 5 aktivit vám pomůže proniknout do zeleného srdce metropole a jeho usměvavých obyvatel zdarma nebo takříkajíc za hubičku.

1.Coastal Walk – procházka po pobřeží s osvěžením

Pobřeží v Sydney a okolí lemují stezky (Coastal Walk) vedoucí skrz útesy, pláž i buš a skýtající úchvatnou podívanou na mrakodrapy i oceán. Ať už se vydáte na celodenní túru nebo jen několikahodinovou procházku, přibalte si s sebou opalovací krém, plavky a mezi květnem a listopadem také dalekohled. Právě v tomto období slouží vyvýšené stezky pro pozorování velryb.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

Rock Pool jsou přírodní, mírně upravené nádrže, které nabízejí bezpečné koupání v mořské vodě bez obřích vln a žraloků, ale i převlékárny, sprchy a toalety zdarma. Při procházkách po pobřeží jich najdete přes 40, včetně asi nejznámější na Bondi Beach.

2.Grilujte jako místní na pláži a v parku

Obyvatelé Sydney jsou známí svou láskou k barbecue, pro které využívají zabudované veřejné plynové grily, jež můžete zdarma použít a po večeři zase uklidit. Grily najdete v parcích i na plážích a hlavně o víkendech a svátcích k nim raději zamiřte s dostatečným předstihem.

Chcete-li zakusit pravou atmosféru Sydney, ugrilujte si klokaní steak a s láhví červeného vína pozorujte hvězdy přímo z pláže.

3.Trajektem do Manly Beach po vlastní ose

Nejen levnější, ale i autentičtější zážitek si odnesete z plavby mini-trajekty, které křižují záliv v Sydney. Nejlepší selfie se Sydney Opera House, Harbour Bridge a mrakodrapy vyfotíte při plavbě z Circular Quay do Manly. Výlet vyjde na pár dolarů a v Manly se pak můžete poflakovat na pláži nebo si udělat procházku po útesech.

Pozor: turističtí dopravci si za podobnou výletní plavbu účtují několikanásobně víc.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

4.Chill out s létajícími liškami

Královská botanická zahrada (Roayal Botanic Gardens) se 7 500 druhy exotických dřevin na 30 hektarech vám poskytne klidný azyl, a to doslova ve stínu mrakodrapů a na dohled Opery. Tato oáza klidu, založená v roce 1816, se honosí titulem nejstarší vědecké instituce v Austrálii. Krom obřích fíkusů a 180 druhů palem tu můžete zdarma obdivovat bílé papoušky kakadu, a po soumraku hejna kaloňů – příbuzných netopýrů, kteří hlavou připomínají lišky, což odráží jejich anglický název Flying Foxes.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

5.Pro suvenýry a za jídlem do Chinatownu

Sydney, a Austrálie obecně, se stala novým domovem miliónů přistěhovalců z Asie. Vůně, chutě a typický ruch Asie můžete nasát ve čtvrti Chinatown. Za podstatně nižší ceny se zde dosyta najíte a zakoupíte suvenýry, jako jsou bumerangy, obrázky s uměním, papírové draky, byliny atd. Návštěvu doporučujeme také v noci, kdy čtvrť ožívá čilým životem. Minout byste neměli tržiště Paddy’s Market, v těsné blízkosti Chinatownu, kde seženete prakticky cokoli a za dobrou cenu.

Pro plánování dovolené v Austrálii a originální zájezdy Austrálie vybírejte spolehlivé specialisty s dlouholetou zkušeností.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Co by to bylo za štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku? Co ale s použitým olejem? Neucpávejte si jím...

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Najdete na iDNES.cz