Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vaše dovolená v Austrálii se chýlí ke konci, v kapse zbývá pár dolarů, zato v itineráři ještě 2 dny na návštěvu Sydney, 16. nejdražšího města na světě. Nepanikařte – pobyt v Sydney si můžete zpříjemnit krásnou procházkou podél pobřeží, koupáním v přírodních bazénech nebo pozorováním papoušků a kaloňů v místní botanické zahradě.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze | foto: Go2Australia

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vybraných 5 aktivit vám pomůže proniknout do zeleného srdce metropole a jeho usměvavých obyvatel zdarma nebo takříkajíc za hubičku.

1.Coastal Walk – procházka po pobřeží s osvěžením

Pobřeží v Sydney a okolí lemují stezky (Coastal Walk) vedoucí skrz útesy, pláž i buš a skýtající úchvatnou podívanou na mrakodrapy i oceán. Ať už se vydáte na celodenní túru nebo jen několikahodinovou procházku, přibalte si s sebou opalovací krém, plavky a mezi květnem a listopadem také dalekohled. Právě v tomto období slouží vyvýšené stezky pro pozorování velryb.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

Rock Pool jsou přírodní, mírně upravené nádrže, které nabízejí bezpečné koupání v mořské vodě bez obřích vln a žraloků, ale i převlékárny, sprchy a toalety zdarma. Při procházkách po pobřeží jich najdete přes 40, včetně asi nejznámější na Bondi Beach.

2.Grilujte jako místní na pláži a v parku

Obyvatelé Sydney jsou známí svou láskou k barbecue, pro které využívají zabudované veřejné plynové grily, jež můžete zdarma použít a po večeři zase uklidit. Grily najdete v parcích i na plážích a hlavně o víkendech a svátcích k nim raději zamiřte s dostatečným předstihem.

Chcete-li zakusit pravou atmosféru Sydney, ugrilujte si klokaní steak a s láhví červeného vína pozorujte hvězdy přímo z pláže.

3.Trajektem do Manly Beach po vlastní ose

Nejen levnější, ale i autentičtější zážitek si odnesete z plavby mini-trajekty, které křižují záliv v Sydney. Nejlepší selfie se Sydney Opera House, Harbour Bridge a mrakodrapy vyfotíte při plavbě z Circular Quay do Manly. Výlet vyjde na pár dolarů a v Manly se pak můžete poflakovat na pláži nebo si udělat procházku po útesech.

Pozor: turističtí dopravci si za podobnou výletní plavbu účtují několikanásobně víc.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

4.Chill out s létajícími liškami

Královská botanická zahrada (Roayal Botanic Gardens) se 7 500 druhy exotických dřevin na 30 hektarech vám poskytne klidný azyl, a to doslova ve stínu mrakodrapů a na dohled Opery. Tato oáza klidu, založená v roce 1816, se honosí titulem nejstarší vědecké instituce v Austrálii. Krom obřích fíkusů a 180 druhů palem tu můžete zdarma obdivovat bílé papoušky kakadu, a po soumraku hejna kaloňů – příbuzných netopýrů, kteří hlavou připomínají lišky, což odráží jejich anglický název Flying Foxes.

5 tipů co dělat v Sydney, když vás tlačí čas a peníze

5.Pro suvenýry a za jídlem do Chinatownu

Sydney, a Austrálie obecně, se stala novým domovem miliónů přistěhovalců z Asie. Vůně, chutě a typický ruch Asie můžete nasát ve čtvrti Chinatown. Za podstatně nižší ceny se zde dosyta najíte a zakoupíte suvenýry, jako jsou bumerangy, obrázky s uměním, papírové draky, byliny atd. Návštěvu doporučujeme také v noci, kdy čtvrť ožívá čilým životem. Minout byste neměli tržiště Paddy’s Market, v těsné blízkosti Chinatownu, kde seženete prakticky cokoli a za dobrou cenu.

Pro plánování dovolené v Austrálii a originální zájezdy Austrálie vybírejte spolehlivé specialisty s dlouholetou zkušeností.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Zelený čaj: účinný spalovač tuků a elixír mládí

Zelený čaj – účinný spalovač tuků a elixír mládí

Moderní žena pije zelený čaj. O moderní ženě, která si chce udržet štíhlou linii a být vitální, to platí dvojnásobně....

Další z rubriky

Přezouvání na zimní pneumatiky. Řešíte, co s těmi ojetými?

Přezouvání na zimní pneumatiky – řešíte, co s těmi ojetými?

Blíží se čas, kdy je třeba opět přezout pneu. Také hledíte při přezouvání na zimní pneumatiky především na cenu? Pokud...

Jak vybrat správnou matraci?

Jak vybrat správnou matraci?

Při výběru matrace nesmíme zapomenout na řadu faktorů, které její správnou volbu ovlivňují. Přijďte se poradit a...

Vyberte ten správný party stan

Vyberte ten správný party stan

K létu neodmyslitelně patří venkovní zábava. Když se ale občas objeví nějaký mráček, je dobré být připraven. Pokud...

Najdete na iDNES.cz