Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čtyři rizika, proti kterým se při cestě do zahraničí pojistit

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vyrážíte do ciziny? V tom případě byste určitě neměli opomenout cestovní pojištění, které vás ochrání v případě, že se něco stane. A jaká rizika by mělo ideálně zahrnovat?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

4 rizika, proti kterým se při cestě do zahraničí pojistit | foto: AXA Assistance

Přelom března a dubna je ideálním obdobím na to vyrazit do zahraničí sjíždět pořádné svahy anebo se opalovat někde v teple na pláži. Ať už volíte první nebo druhou možnost, své cestovní pojištění byste měli vybírat nejen dle ceny, ale především na základě toho, co všechno pokrývá. Co by tedy do rozsahu pojištění mělo určitě spadat?

1Léčebné výlohy

Onemocnění v zahraničí tvoří jednu z nejčastějších událostí při cestování. Jako první byste se tedy měli zaměřit na parametry pojištění léčebných výloh, které vás kryje v případě ošetření v cizině. Na rozdíl od Evropského průkazu pojištěnce (kartička zdravotní pojišťovny) by pojištění do zahraničí mělo pokrývat i repatriace (převozy zpět do ČR), transporty a např. zásahy horské služby, kde se výsledná částka může velice rychle vyšplhat do řádu stovek tisíc nebo i milionů korun.

Porozhlédněte se tedy po variantě s vysokými limity krytí. Minimálně od 5 000 000 výš, ideálně bez limitů.

2Odpovědnost za škodu

Jako další do svého pojištění zahrňte i pojištění odpovědnosti. To vás ochrání v situacích, kdy omylem způsobíte škodu někomu jinému (na zdraví nebo majetku). Zde často dochází k soudním sporům, kdy náklady na advokáta, znalecké posudky a soudní poplatky mohou přijít na několik set tisíc korun. U složitějších případů se jedná i o milionové položky. Proto i zde dbejte na vysoké limity.

U škod na zdraví by měly začínat od 2 000 000 Kč. U škod na majetku se doporučuje limit krytí od 1 000 000 Kč výše. Opět platí, čím vyšší částka, tím lépe.

4 rizika, proti kterým se při cestě do zahraničí pojistit

4 rizika, proti kterým se při cestě do zahraničí pojistit

3Poškození a zpoždění zavazadel

Do zahraničí se nejspíš bez zavazadel nevydáte. Jenže při přepravě může dojít k jejich poškození nebo zpoždění (klidně i několikadenní).

Právě proto u cestovního pojištění nezapomeňte na pojištění zavazadel. Informujte se u pojišťovny, zda se krytí vztahuje i na ztrátu nebo odcizení věcí, které jste v nich převáželi (včetně osobních dokladů). Pokud dojde ke zpoždění, pojištění by mělo pokrývat především náklady na nutné hygienické potřeby, oblečení nebo občerstvení.

4Storno cesty

Není nic horšího, než před cestou onemocnět a ještě k tomu platit storno poplatky od cestovní kanceláře. Jejich výše se standardně odvíjí od toho, kdy zájezd stornujete. Čím dříve, tím menší stornopoplatky budete mít.

Tak jako tak vás proti nim ale ochrání pojištění storna cesty. Některé společnosti do něj zahrnují i tzv. pojištění nevyužité dovolené či předčasného návratu. To vám v případě, že se budete muset ze závažného důvodu předčasně vrátit, pokryje náklady na dopravu nebo určitou paušální částku za každý den nevyužité dovolené.

Limit u storna cesty by se měl minimálně rovnat ceně zájezdu nebo objednaných služeb. Vždy se informujte přímo u společnosti, u níž si pojistku sjednáváte.

Autor: David Ryvola

Autor:

Nejčtenější

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Značka smartphonů Honor na náš trh uvedla trhák střední třídy. Honor 7S je v současnosti nejmenším Honor modelem vůbec...

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si

Jízda Plzně za obhajobou vs. ambice pražských rivalů. Vyhecované fanouškovské bitvy Opavy s Baníkem a nový herní...

Kdo ovládne finále? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Francie vs. Chorvatsko

Je tady netrpělivě očekávaný vrchol! Kdo ovládne finále MS 2018? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si...

Další z rubriky

Energie za velkoobchodní ceny i pro domácnosti

Energie za velkoobchodní ceny i pro domácnosti

Ještě donedávna mohly nakupovat elektřinu a plyn za velkoobchodní ceny pouze firmy. Nyní mohou tuto výhodu využívat i...

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s...

Čínská bublina o velikosti 42 bilionů dolarů

Čínská bublina o velikosti 42 bilionů dolarů

Kurzy.cz Svět financí jako by se v posledních týdnech smrštil na prakticky jediný problém: americkou obchodní válku s Čínou, sou...

Najdete na iDNES.cz