Tři měsíce Proměny: Začínáme!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Chtějí vypadat a cítit se lépe, i proto se tyto tři ženy přihlásily do programu Cambridge Weight Plan, který je během dvanácti týdnů nasměruje k novému životnímu stylu. Naučí se zdravě a pravidelně jíst a také se více hýbat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

3 měsíce Proměny: Začínáme! | foto: ONA DNES

Jejich snažení budete v ONA DNES moci celé tři měsíce sledovat, na úvod přinášíme příběhy těchto odvážných žen. 

Dělám to pro sebe, ne kvůli kráse 
Kamila Rusiňáková, 46 let, Praha, prodejkyně nábytku, její výživovou poradkyní je Hana Ondrušová.

Její váha vždycky lítala nahoru a dolů, ovšem v poslední době stoupala strměji než kdy předtím. Příčinou byl stres, který je Kamila Rusiňáková zvyklá zajídat a kvůli němuž přibrala 25 kilo za dva roky. Překonala tak hranici stovky, i proto se přihlásila do Jarní výzvy ONA DNES.

Kamila Rusiňáková

Kamila Rusiňáková

„Pohled na ručičku na váze je teď pro mě hodně stresující,“ přiznává energická žena, která problém vidí především ve svém životním stylu.
„Ráno většinou nesnídám a někdy není čas ani na oběd v práci. Když cítím,
že ztrácím energii, dám si čokoládu ze zásob v šuplíku. Pořádně se najím,
až když přijdu domů,“ vypráví Kamila, která pracuje v pražské firmě zabývající se designem interiérů. Práce jí zabírá hodně času, v kanceláři tráví šest dní
v týdnu, volno má jedině v neděli. 

I proto se rozhodla přihlásit do výzvy a zkusit změnit životní styl s pomocí programu Cambridge Weight Plan, od něhož si slibuje především to, že ji naučí pravidelnosti v jídle. Změnit životní styl si přeje hlavně kvůli svému zdraví. Před několika lety prodělala hlubokožilní trombózu a dodnes má problémy s nohou, která natéká a bolí při větší zátěži a v horku. A samozřejmě jí nesvědčí ani Kamilina váha. „Já nemám problém s tím, jak vypadám. 
Ale nechci být hubená pouze proto, abych si pak připadala krásnější, váha podle mě nevypovídá o člověku nic zásadního. Nejdůležitější stejně je, jakou vyzařujete energii,“ říká a přiznává ještě jednu motivaci: v létě se chce provdat za svého přítele a ráda by oblékla hezké šaty. 

V šatníku má ostatně pár kousků oblečení, které nosila před deseti a dvaceti kily a ráda by se k nim někdy vrátila. S dietami zkušenosti nemá, na to je příliš velkou milovnicí jídla, ráda ho připravuje a zve na pohoštění i přátele.
A přiznává ještě jeden osobností rys: nerada sportuje. V posilovně ji nepotkáte, ale své výživové poradkyni slíbila, že bude víc chodit pěšky. Zdraví jí v tom nebrání. 

Podle prof. MUDr. Vladimíra Teplana, DrSc., z polikliniky na pražských Vinohradech, který vyšetřil před začátkem programu všechny účastnice, trpí mírnou obezitou bez dalších zdravotních komplikací. „Věřím, že to zvládnu
a třeba se mi podaří motivovat další lidi, aby se do toho pustili,“ dodává Kamila Rusiňáková.

Ráda bych znovu začala běhat
Dana Hetzlová, 57 let, Praha, strážnice městské policie, její výživovou poradkyní je Alena Kočí.

Kdysi závodně běhala, její doménou bývala trať 800 metrů a patřila dokonce
k československé atletické reprezentaci. Jenže ve dvaceti se Daně Hetzlové narodila první dcera, po pěti letech druhá a s vrcholovým sportem byl konec. Ačkoliv dál běhala alespoň rekreačně, dnes už se bojí, že by si kvůli váze přes 90 kilo zničila kolena. 

Daniela Hetzlová

Dana Hetzlová

„Jakmile člověk přibírá, už není tolik aktivní,“ konstatuje bývalá atletka, která však má k pasivnímu životnímu stylu daleko. Chodí na výlety, vydává se na procházky se psem, jezdí na kole. Přesto už nějakou dobu přibírá na váze. Začalo to před sedmi lety, to jí bylo padesát. „Už po třicítce jsem cítila, že není žádná brnkačka kila navíc shodit, ale pořád to nebyl takový problém jako po padesátce. Tehdy se mi změnila i postava, do té doby jsem byla typ přesýpacích hodin a najednou se tuk začal ukládat na břiše, v pase mi přibylo dvacet centimetrů. Takový soudek se ze mě stal,“ podotkne sebekriticky. 

S nadbytečnými kily se nechce smířit, ačkoliv kolem sebe slyší, že od jistého věku je to normální. „Chci zůstat aktivní i v dalších letech, vždyť musím být fit pro naše vnoučata. A krok musím po fyzické stránce držet i se svými spolupracovníky, vedu totiž kolektiv osmdesáti lidí, převážně zdatných mužů,“ říká Dana Hetzlová. V jídle výrazně nehřeší, vybírá si maso a zeleninu,
a ačkoliv má slabost pro čokoládu a čerstvé pečivo, vyloženě se jimi nepřejídá.

Problém ovšem vidí ve svém režimu,  většinu jídla totiž spořádá večer,
což chce změnit. Ráda by se vrátila na svoji váhu a ubrala centimetry v pase. „Jakmile něco shodím, chci zase začít popobíhat. Vím, že běh je moje brzda na chutě. Jakmile pravidelně běhám, nesním toho tolik.“ 

Chci se líbit a taky překonat lenost 
Markéta Střelcová, 27 let, Brno, zdravotní sestra, její výživovou poradkyní
je Hana Borkovcová.

S nadváhou se potýká od sedmnácti let, dlouho si jí však nevšímala, měla dost starostí se školou. Pak se poprvé zamilovala a kila šla dolů, ale nebylo to natrvalo. „Od té doby je to věčný boj,“ povzdechne si sedmadvacetiletá Markéta Střelcová, která přiznává, že se kvůli své současné váze necítí dobře. 

Markéta Střelcová

Markéta Střelcová


„Nejvíc jsem to pocítila minulý rok, kdy mě a mého přítele spolužačka pozvala na svatbu. Největší problém byl sehnat šaty velikosti 44–46. Ve všem jsem se cítila jako pytel a ne jako někdo, kým se může přítel pochlubit. A tak to 
i dopadlo. Šaty jsem nepořídila, a když jsem později viděla na fotce sebe, jak stojím vedle krásné štíhlé nevěsty, šly mi slzy do očí,“ říká mladá žena. Svůj příběh vypráví věcně, nelituje se, jen zdůrazňuje své odhodlání pohnout se ke změně. Potřebuje poradit, protože si nemyslí, že by dělala nějaké zásadní přešlapy. Sladké nevyhledává, oblíbený fast food si nedá častěji než jednou za měsíc. Má ráda všechny kuchyně světa, nejvíce ty orientální, ale nemyslí si, že by se vyloženě přejídala. 

Fotogalerie

Problémem však může být její práce na směny, Markéta pracuje jako zdravotní sestra na oddělení JIP plastické chirurgie. Denní služby ještě dovolují pravidelnost v jídle, ale noční vždycky zavedené pořádky rozhodí. Přesto Markéta věří, že své předsevzetí dodrží. Motivaci má velkou, v srpnu se žení její bratr a ona půjde za svědka. 

„Nechci se bát  sednout, abych neukázala břicho, nechci si kupovat šaty až na zem, protože se budu bát ukázat nohy. Ráda bych se líbila a cítila se dobře.“ I proto by ráda překonala lenost a dvakrát týdně sportovala. Ke sportu odpor nemá, bez problémů zajde i do posilovny. „Ale vždycky to pro mě byla spíš příležitost si s někým popovídat, než abych to brala tak, že to dělám pro sebe. A právě tohle musím změnit. Celý projekt beru jako nakopnutí pro nový životní styl,“ říká odhodlaně.

O projektu

Program Cambridge Weight Plan je komplexní program výživového poradenství, který dbá na individuální potřeby každého klienta. Nedílnou součástí je změna stravovacích návyků a zařazení pohybu do každodenního života. Klienti jsou pod dohledem certifikovaného poradce Cambridge Weight Plan, jehož podpora a motivace mají zásadní význam pro úspěch klientů, stejně jako pravidelné osobní návštěvy a sledování dílčích pokroků.

Pro správné nastavení a fungování  programu Cambridge Weight Plan je důležité znát osobní cíle klienta, jeho dosavadní životní styl i zdravotní stav. Pro ulehčení změny jsou do programu zařazeny produkty Cambridge Weight Plan, což jsou chutné a nutričně vyvážené potraviny představující ideální součást pestré stravy. K dispozici je široký výběr lahodných koktejlů, kaší, smoothie, slaných pokrmů, polévek a tyčinek. 

Čtenářky si mohou svého poradce najít na www.cambridgeweightplan.cz


Partneři projektu
:
The Clinic – Partner projektu The Clinic (http://www.theclinic.cz) věnuje každé účastnici voucher na kombinované bělení zubů u Skutečného zubaře
v hodnotě 8 500 Kč a voucher na vstupní prohlídku v hodnotě 4 000 Kč v nově otevírané  ordinaci Skutečného lékaře. Naleznete nás v areálu Florentinum na adrese Na Florenci 15, Praha 1.

Be Elite Clinic – Partner projektu Be Elite Clinic (http://www.beeliteclinic.cz) věnuje každé účastnici voucher na ošetření na klinice na Praze 1.

Další díl seriálu vyjde 28. 5.  Přineseme průběžné výsledky účastnic a také příběh ambasadorky projektu.


Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Vybírání hraček: Jak svému dítěti dopřát tu nejlepší a nejbezpečnější?

Vybírání hraček: Jak svému dítěti dopřát tu nejlepší a nejbezpečnější?

Výběr hraček – o Vánocích aktuální téma, že? Kromě dobrého nápadu se vyplatí brát ohled také na to, co vašemu dítěti...

Používáte elektrický zubní kartáček? Víme, který je nejlepší

Používáte elektrický zubní kartáček? Víme, který je nejlepší

Vybírat zubní kartáčky je někdy věda. Jste stále příznivcem těch klasických a nevěříte elektrickým? Děláte chybu!...

Věnujte svým blízkým pod stromeček zdravé klouby

Věnujte svým blízkým pod stromeček zdravé klouby

Také si přejete k Vánocům hlavně zdraví? A věděli jste, že ho můžete zabalit jako krásný dárek? Pro zdravé klouby bez...

Najdete na iDNES.cz