Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Společnost PORR zvýšila zisk a má rekordní objem aktuálních zakázek

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Rozumný růst vede ke zvýšení výkonů a výsledku. Objem realizovaných zakázek dosáhl částkou 5 481 mil. eur (+ 13,5 %) nové rekordní hodnoty. Objem nově získaných zakázek vzrostl o 13,0 % na 2 564 mil. eur. Zvýšení objemu výroby oproti loňskému roku o 11,1 % na 1.663 mil. eur. Zvýšení EBT o 25,1 % na 21,4 mil. eur.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Karl-Heinz Strauss, předseda představenstva PORR AG | foto: © PORR

PORR prezentuje potěšující mezibilanci 1. pololetí 2016: objem výroby společnosti vzrostl o 11,1 % a byl částkou 1 663 mil. eur opět vyšší než srovnatelná hodnota loňského roku. Největší podíl (887 mil. eur) přitom připadá na Business Unit 1 – Rakousko, Švýcarsko a Česko. EBT vzrostl podle očekávání o 25,1 % a dosáhl hodnoty 21,4 mil. eur. Výsledek bilančního období byl v prvním pololetí částkou 16,3 mil eur o 50,2 % vyšší než srovnatelná hodnota loňského roku.

Zároveň společnost PORR v bilančním období zaznamenala vysoký nárůst nových a aktuálních zakázek. Objem realizovaných zakázek vzrostl k 30. červnu 2016 meziročně o 13,5 % na částku 5 481 mil. eur. Objem nově získaných zakázek vzrostl o 13,0 % na 2 564 mil eur, což je výrazně víc než objem výroby zrealizovaný za bilanční období.

„Drželi jsme se své strategie rozumného růstu se zaměřením na domovské trhy se silnou bonitou. Vysoký nárůst výkonů za první pololetí 2016 právě na těchto trzích potvrzuje náš úspěšný kurs. Kromě toho vedla k významnému nárůstu hospodářského výsledku naše výrazně vylepšená struktura nákladů a důsledná optimalizace procesů. Na základě tohoto vývoje a naší aktuální situace se zakázkami vidíme výhled na celkový rok pozitivně a již nyní jsme velice dobře připraveni i na další léta,“ vysvětluje Karl-Heinz Strauss, CEO PORR AG.

K největším novým zakázkám od začátku roku patří obchvat Bratislavy a stadion Al Wakrah ve městě Douhá pro mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022. Dalšími významnými zakázkami byly administrativní budova Europaallee/stavební úsek F v Curychu, silnice S6 Koszalin–Sianow v Polsku a Zalando Campus, který představuje další důležitý projekt pozemního stavitelství v Berlíně. Ke zvýšení objemu nových zakázek výrazně přispěly mimo jiné také tyto stavby: rozšíření silnice S8 Poręba–Ostrow v Polsku, projekt „Business Garden Bukarest“ a obytný komplex Triester Straße 40 ve Vídni.

Pozitivní výhled na celý rok 2016

Ekonomické výsledky 1. pololetí 2016 potvrzují pozitivní výhled na celý rok. Všechny domovské trhy vykazují výrazný nárůst výkonů. Kromě toho lze zaznamenat uspokojivý vývoj v Kataru, slibnou expanzi na nové trhy v Norsku a Velké Británii a plánovanou redukci aktivit v regionu CEE/SEE. Interně tento vývoj podporuje „Roadmap 2020“, strategie k digitalizaci staveb a pracovních procesů. Na základě těchto faktů předpokládá představenstvo pro aktuální hospodářský rok 2016 další zvýšení výkonů a výsledků.

V Česku bylo za první pololetí roku 2016 dosaženo objemu výroby 62 mil. eur. Vzhledem k plánovaným rozsáhlým investicím do infrastruktury, ale i díky soukromým aktivitám v oblasti pozemního stavitelství, patří Česko v portfoliu zemí PORR i v příštích letech k rostoucím trhům.

Finanční zprávu za 1. pololetí 2016 si můžete stáhnout zde: porr-group.com

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Karl-Heinz Strauss
CEO
PORR AG

T. +43 (0)50 626-1001
M. +43 (0)664 626-1001
comms@porr-group.com

Christian B. Maier
CFO
PORR AG

T. +43 (0)50 626-1009
M. +43 (0)664 626-1009
comms@porr-group.com

Sandra C. Bauer
Vedení PR | mluvčí koncernu
PORR AG

M. +43 (0)664 626-3338
sandra.bauer@porr.at

Mgr. Jiří Římánek

E-mail: rimanek@studiorema93.cz

Tel.: +420 775 425 374

© PORR
Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Najdete na iDNES.cz