Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Společnost PORR zvýšila zisk a má rekordní objem aktuálních zakázek

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Rozumný růst vede ke zvýšení výkonů a výsledku. Objem realizovaných zakázek dosáhl částkou 5 481 mil. eur (+ 13,5 %) nové rekordní hodnoty. Objem nově získaných zakázek vzrostl o 13,0 % na 2 564 mil. eur. Zvýšení objemu výroby oproti loňskému roku o 11,1 % na 1.663 mil. eur. Zvýšení EBT o 25,1 % na 21,4 mil. eur.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Karl-Heinz Strauss, předseda představenstva PORR AG | foto: © PORR

PORR prezentuje potěšující mezibilanci 1. pololetí 2016: objem výroby společnosti vzrostl o 11,1 % a byl částkou 1 663 mil. eur opět vyšší než srovnatelná hodnota loňského roku. Největší podíl (887 mil. eur) přitom připadá na Business Unit 1 – Rakousko, Švýcarsko a Česko. EBT vzrostl podle očekávání o 25,1 % a dosáhl hodnoty 21,4 mil. eur. Výsledek bilančního období byl v prvním pololetí částkou 16,3 mil eur o 50,2 % vyšší než srovnatelná hodnota loňského roku.

Zároveň společnost PORR v bilančním období zaznamenala vysoký nárůst nových a aktuálních zakázek. Objem realizovaných zakázek vzrostl k 30. červnu 2016 meziročně o 13,5 % na částku 5 481 mil. eur. Objem nově získaných zakázek vzrostl o 13,0 % na 2 564 mil eur, což je výrazně víc než objem výroby zrealizovaný za bilanční období.

„Drželi jsme se své strategie rozumného růstu se zaměřením na domovské trhy se silnou bonitou. Vysoký nárůst výkonů za první pololetí 2016 právě na těchto trzích potvrzuje náš úspěšný kurs. Kromě toho vedla k významnému nárůstu hospodářského výsledku naše výrazně vylepšená struktura nákladů a důsledná optimalizace procesů. Na základě tohoto vývoje a naší aktuální situace se zakázkami vidíme výhled na celkový rok pozitivně a již nyní jsme velice dobře připraveni i na další léta,“ vysvětluje Karl-Heinz Strauss, CEO PORR AG.

K největším novým zakázkám od začátku roku patří obchvat Bratislavy a stadion Al Wakrah ve městě Douhá pro mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022. Dalšími významnými zakázkami byly administrativní budova Europaallee/stavební úsek F v Curychu, silnice S6 Koszalin–Sianow v Polsku a Zalando Campus, který představuje další důležitý projekt pozemního stavitelství v Berlíně. Ke zvýšení objemu nových zakázek výrazně přispěly mimo jiné také tyto stavby: rozšíření silnice S8 Poręba–Ostrow v Polsku, projekt „Business Garden Bukarest“ a obytný komplex Triester Straße 40 ve Vídni.

Pozitivní výhled na celý rok 2016

Ekonomické výsledky 1. pololetí 2016 potvrzují pozitivní výhled na celý rok. Všechny domovské trhy vykazují výrazný nárůst výkonů. Kromě toho lze zaznamenat uspokojivý vývoj v Kataru, slibnou expanzi na nové trhy v Norsku a Velké Británii a plánovanou redukci aktivit v regionu CEE/SEE. Interně tento vývoj podporuje „Roadmap 2020“, strategie k digitalizaci staveb a pracovních procesů. Na základě těchto faktů předpokládá představenstvo pro aktuální hospodářský rok 2016 další zvýšení výkonů a výsledků.

V Česku bylo za první pololetí roku 2016 dosaženo objemu výroby 62 mil. eur. Vzhledem k plánovaným rozsáhlým investicím do infrastruktury, ale i díky soukromým aktivitám v oblasti pozemního stavitelství, patří Česko v portfoliu zemí PORR i v příštích letech k rostoucím trhům.

Finanční zprávu za 1. pololetí 2016 si můžete stáhnout zde: porr-group.com

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Karl-Heinz Strauss
CEO
PORR AG

T. +43 (0)50 626-1001
M. +43 (0)664 626-1001
comms@porr-group.com

Christian B. Maier
CFO
PORR AG

T. +43 (0)50 626-1009
M. +43 (0)664 626-1009
comms@porr-group.com

Sandra C. Bauer
Vedení PR | mluvčí koncernu
PORR AG

M. +43 (0)664 626-3338
sandra.bauer@porr.at

Mgr. Jiří Římánek

E-mail: rimanek@studiorema93.cz

Tel.: +420 775 425 374

© PORR
Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zbavte se pomalých videí na internetu jednou pro vždy. Máme pro vás trik.
Zbavte se pomalých videí na internetu jednou pro vždy. Máme pro vás trik

Dokáží vás při sledování filmů a videí na internetu pořádně vytočit rozostřený obraz a neustálé zasekávání? Zbavte se tohoto problémů rychle a jednoduše....  celý článek

Jak chytře utratit peníze z letní brigády a ještě ušetřit?
Jak chytře utratit peníze z letní brigády a ještě ušetřit?

Prázdniny jsou u konce. Zpříjemněte si návrat do školních lavic novým telefonem.  celý článek

Sparta získala nového oficiálního partnera University of New York in Prague.
Sparta získala nového oficiálního partnera University of New York in Prague

Sparta získala nového partnera, kterého jste mohli zaregistrovat na dresech mužského „A“ týmu. To však není vše, vedení University of New York in Prague se...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.