Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlevněte cenu svých produktů zakázkovou výrobou v Číně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Podnikání přináší svobodu, ale i množství vrásek. Jen ten, kdo má podnikatelskou zkušenost za sebou, ví, o čem je řeč. Neustálý boj s nápady, zvyšujícími se náklady, konkurencí. Kdo by si nechtěl usnadnit život, vyrábět levněji, pohodlněji?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zlevněte cenu svých produktů zakázkovou výrobou v Číně | foto: 1. CORY CZ spol. s r.o.

Stačí najít odvahu a skloubit svůj produktový cíl s asijským výrobním potenciálem.

Čínský výrobní potenciál zlevní vaše produkty

Že nemáte v této oblasti světa kontakty, neorientujete se v nabídce? Nevadí.  Lákavou představu zlevnění výroby můžete uvést v život za pomoci společnosti 1.CORY.CZ spol. s r.o., která se zahraničním obchodem s vazbou na Asii a střední Evropu zabývá už od roku 2003.

V současné době pracuje jako B2B agentura se zaměřením na zakázkovou výrobu v Číně a Jižní Koreji.

Firma 1.CORY.CZ zajistí vaši výrobu v Číně od A do Z

Společnost 1.CORY.CZ nabízí zajištění technologické přípravy výroby (specifikace výroby, vzorky...), dozor nad výrobním procesem (personální dohled, kontrola) i kontrolu kvality (osobní kontrola dle zadání, akreditované testy...), a to vše také díky tomu, že firma má kancelář přímo v Číně, která tyto činnosti vykonává.

Po celou dobu díky osobnímu dohledu garantuje plnění výrobních plánů, balení, dopravu i celní řízení. Dodávka na klíč podle zadání tu nejsou jenom slova. To dokládají desítky referencí spokojených zákazníků. Přitom zákaznické portfolio je bohaté – od výroby sportovních potřeb, textilu, výroby keramiky a porcelánu, strojírenské výroby přes průmyslové textilie, střešní izolace, stavební materiály až třeba po tisk knih. 

Vyplatí se skutečně vyrábět v Číně?

Sice všichni máme povědomí o tom, že výroba v Číně je levná, vzhledem k podstatně nižším mzdovým nákladům a skutečnosti, že země zatím příliš nedbá na sociální politiku a ekologii, ale výrobu v Číně charakterizuje také tradiční pracovitost, což už tak známo není. Spolu s moderními výrobními technologiemi a nevyčerpatelnými lidskými zdroji tohle znamená téměř neomezené výrobní a obchodní možnosti.  

Aby úspěch na sebe nenechal čekat, musíme si hned na startu zodpovědět několik základních otázek.

Jak velké množství požadovaného produktu musíme vyrábět? Na jak dlouhou dobu plánujeme výrobu? A jak rychle je možné dostat požadovaný produkt od zadaní projektu do fyzické dodávky?

"Bez odpovědí na tyto základní otázky, není možné o finančně výhodné výrobě v Asii uvažovat," říká jednatel firmy 1.CORY.CZ Ing. Pavel Čtvrtlík a vysvětluje: "Otázka množství je klíčová. S touto otázkou, jaké je potřebné minimální množství pro výrobu, se setkáváme téměř u každé poptávky. Můžeme zjednodušeně říci, že zde platí více jak dobře známá nepřímá úměra – čím vyšší množství, tím nižší cena. Avšak nelze říci, že máme stanovené nějaké konkrétní minimální limity pro množství nebo obrat. Každý projekt je jiný, každý projekt analyzujeme a vyhodnocujeme jeho potenciál."

"Nicméně mohu obecně konstatovat, že se nevyplatí vyrábět v malých sériích nebo vyrábět pouze prototypy nebo vzorky. Taková výroba je jednak drahá, i vzhledem k nutnosti zasílání materiálu oběma směry Evropa – Asie, jednak velmi zdlouhavá a komplikovaná a v neposlední řadě také není motivační. Proces vzorkování je ale samozřejmě standardní součástí téměř každého (nového) výrobního projektu,“ doplnil Čtvrtlík.

Dostáváme se k příbuzné otázce, jak dlouhou dobu musíme vyrábět, případně jak dlouhou dobu trvá celý proces?

"Časové limity, jak dlouho je nutné vyrábět, nejsou. Máme výrobní procesy, které jsou nárazové a trvají řádově dny a jsou pro všechny strany obchodně lukrativní, a také dlouhodobé výroby, které je nutné plánovat delší dobu dopředu například z důvodu vytíženosti továrny, sezónnosti, dodávce výrobních surovin nebo materiálu, a tak dále. Časové posloupnosti jsou vždy závislé na charakteru vyráběného produktu a technologii výroby,“ říká Pavel Čtvrtlík.

Zároveň upozorňuje i na standardní přepravní lhůty, které jsou u námořní kontejnerové přepravy (FCL) zhruba 5 až 6 týdnů včetně celního odbavení, u "kusové" sběrné přepravy (LCL, tedy že přepravované množství samo nenaplní kontejner) to může být o něco déle. Letecká přeprava je nepoměrně rychlejší, avšak také se velmi výrazně promítne do ceny produktu.

Cena je stále hlavní motivací vyrábět v Číně

Zlevněte cenu svých produktů zakázkovou výrobou v Číně

Cena je nejdůležitějším faktorem, který samotný obchod inicializuje. Jednatel firmy 1.CORY.CZ Ing. Pavel Čtvrtlík upozorňuje, že obratem odpovědět na otázku o kolik bude výroba v Číně levnější, kolik procent z nákladů klient ušetří, není možné. "Ano, výrobní náklady v Číně jsou stále nižší, ale neplatí to obecně a vždy. Ceny vstupních surovin jsou již víceméně globální, pokud se jedná o plně automatizovanou výrobu, evropské továrny mohou těm asijským zdatně konkurovat, navíc přece jenom mnoho asijských výrobců má ještě rezervy v logistice výroby, úsporách a tak dále." 

"Dalším konkurenčním faktorem pro výrobu v Číně je rostoucí cena přepravy a pro většinu produktů také clo pro dovoz do EU. V důsledku nové čínské politiky stoupá v Číně průměrná mzda, sílí tlak na ochranu životního prostředí, posiluje čínská měna. Avšak i přes tyhle všechny aspekty je výroba v Číně celosvětový fenomén a ještě dlouho dobu bude. Čína je ekonomická velmoc s obrovským výrobním potenciálem, který je nyní otevřený a dostupný celému světu. Vyrábět v Číně má stále spoustu výhod, cena je pořád tou hlavní motivací," přiblížil jednatel 1.CORY.CZ.

Výroba v Číně s 1.CORY.CZ je kvalitní

Ano, výroba v Číně mi cenu produktu zlevní. Ale co pověstná čínská nekvalita? Nedoplatím na ni?

Kvalita se měří očima zákazníka, a to si v poslední době uvědomují i čínské továrny. "Protože našim zákazníkům garantujeme kvalitu a řešení případných problémů, máme s každým čínským výrobcem osobní kontakt a vazby, to znamená, že výroba v Číně a celý její proces je pod naším dozorem, abychom dosáhli cílové kvality (popřípadě potřebných certifikátů), požadovaného balení, termínů dodávek, a tak dále,“ uklidňuje Pavel Čtvrtlík.

A dodává: „Kvalita je vždy dána nastavením konkrétního výrobně-obchodního procesu a díky bohatým zkušenostem z byznysu z Číny máme co nabídnout.“

Zlevněte cenu svých produktů zakázkovou výrobou v Číně

Podrobné informace o společnosti 1.CORY.CZ, jejích službách a referencích najdete na internetových stránkách: www.1.cory.cz.

Autor:

Nejčtenější

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Když střeva vypovědí službu

Když střeva vypovědí službu

Člověk by si řekl, že má svůj život prakticky pod kontrolou. Že si sám rozhoduje o tom, kdy jí, kdy odpočívá, kdy spí a...

Další z rubriky

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Najdete na iDNES.cz