Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Znáte desatero bezpečné půjčky? Seznamte se

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Pokud si potřebujete půjčit peníze, je nejdůležitější vybrat si bezpečný úvěr, protože se díky tomu vyhnete zbytečným problémům, které by s neuváženou půjčkou od podivné a neprověřené firmy mohly nastat. Společnost FINEMONEY, SE pro vás napsala desatero bezpečné půjčky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Znáte desatero bezpečné půjčky? Seznamte se | foto: FINEMONEY, SE

1.Mějte přehled o svých financích

Jedním z nejdůležitějších bodů je mít přehled o financích. Je to předpoklad, jak předejít zbytečným komplikacím. Hlídejte si kolik, kde platíte, za co utrácíte a kolik vám těsně před výplatou zbývá peněz.

2.Šetřete

Ne nadarmo se říká: „Kdo šetří, má za tři.“ Jak jste na tom vy? Kolik máte ušetřeno? Myslete na rezervu, vždycky se může něco stát a vy budete urychleně potřebovat peníze. Díky finanční rezervě se vám bude daleko lépe spát a budete v klidu, protože v případě nečekané události budete připraveni.

3.Zmapování situace na trhu

V dnešní době je na trhu nesčetně společností, které nabízejí výhodné i nevýhodné úvěry. Udělejte si průzkum, než se rozhodnete pro jednu z nich. Nenechte se zlákat či zatlačit k podpisu smlouvy bez důkladné znalosti situace na trhu.

4.Nerozhodujte se ukvapeně

Vše si nastudujte, informujte se a rozhodujte se až po důkladném uvážení. V případě půjčování peněz je opatrnost opravdu na místě. Při rozhodování je dobré také myslet na situace, kdy nebudete schopni úvěr splácet.

5.Naučte se počítat

Zjistěte si, kolik ve skutečnosti za úvěr zaplatíte, nebudete pak nepříjemně překvapeni. Důležité je také znát RPSN, roční procentuální sazbu nákladů.

6.Čtěte pozorně malá písmenka ve smlouvě

Úvěrový poradce je tu pro vás, měl by vám tak poradit a vysvětlit vše, co vám není jasné, i malá nečitelná písmenka ve smlouvě. Pokud vám neodpoví na všechny vaše otázky, raději si vyberte jinou společnost.

Znáte desatero bezpečné půjčky? Seznamte se

7.Řešte své problémy

Každý problém má své řešení, ale sám se nikdy nevyřeší. Pokud už taková situace nastane, neodkládejte její řešení na později. Vyřešte ji hned, dokud ještě není úplně pozdě.

8.Seznamte se s odbornými termíny

Rozumíte všem odborným termínům ve smlouvě? Pokud ne, od toho je tu váš úvěrový poradce, aby vám vše vysvětlil. Po podpisu smlouvy už nikoho nebude zajímat, že jste to špatně pochopili.

9.Nepouštějte se do administrativy, pokud jí nerozumíte

Pokud nejste s administrativou kamarádi, přenechejte její vyřizování na odbornících. Úvěrový poradce za vás vyřídí vše potřebné, je to jeho práce.

10.Uvádějte o sobě vždy pravdu

Tím, že budete v žádosti o úvěr uvádět nepravdivé informace, si ničím nepomůžete. Naopak si jen přitížíte, protože pravda nakonec stejně vyjde na povrch a vám to jen způsobí větší problémy.

Znáte desatero bezpečné půjčky? Seznamte se

Dbejte na desatero bezpečné půjčky, ať vás finanční záplata neuvalí do dalších problémů

Jako největší problém v případě půjčování peněz vidí ředitel společnosti FINEMONEY, SE, Ing. Milan Čáp neopatrnost lidí. „Společností, které vám v těžké situaci půjčí peníze, je na trhu hodně, ale jen málo z nich je solidních a myslí převážně na spokojenost klienta a ne na svůj profit. Dávejte si v případě půjčování peněz opravdu dobrý pozor, ať vám finanční záplata pomůže z problémů a neuvalí vás zbytečně do dalších. Rozhodně nevěřte společnostem, které už na začátku vypadají podezřele. Pokud naleznete leták s číslem ve schránce, nebo ho uvidíte nalepený na sloupu, opravdu to není nejšťastnější volba. Velké a prověřené společnosti totiž nepotřebují shánět klienty pomocí letáků na lampách. Vždy si o společnosti zjistěte dostupné informace na internetu, v obchodním rejstříku a také velmi dobře poslouží reference od známých,“ uzavírá Ing. Milan Čáp, ředitel společnosti FINEMONEY, SE.

Více informací o společnosti FINEMONEY, SE, která pro vás vytvořila desatero bezpečné půjčky, najdete na www.finemoney.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

PAVLAS AUTOTRANS spol. s r.o. - Michal Pavlas
Řidič sk. C+E MKD

PAVLAS AUTOTRANS spol. s r.o. - Michal Pavlas
Olomoucký kraj

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.