Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nejen že si letos na Slovensku zajezdíte na zbrusu nových sjezdovkách, ale čeká vás spousta dalších příjemných překvapení. Třeba v podobě akčních ubytovacích balíčků nebo výhod s návštěvnickou kartou. Vrcholem lyžařské sezóny bude Světový pohár žen v alpském lyžování, který se vrací na Chopok.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky | foto: Liptov

Krásná scenérie zasněžených štítů Západních a Nízkých Tater i Velké Fatry v kombinaci s perfektními podmínkami pro lyžování a kvalitním zázemím tvoří dohromady jeden z turisticky nejlákavějších regionů Slovenska. Liptov, obklopený pohořími, se může pochlubit bohatou nabídkou ski parků. Lyžařské středisko Jasná, které získalo mnohá ocenění v mezinárodním hodnocení Skiaretest vyhledávají čeští lyžaři velmi často. Vyhovuje jim vysoký standard a kvalita sjezdovek, cenová dostupnost zimních pobytů a také to, že se nemusí potýkat s jazykovou bariérou. Díky nově zavedeným leteckým spojením z Popradu letos Liptov počítá také s vyšší návštěvností klientů z Pobaltí, Skandinávie a Ruska. Tím se zařazuje, co se týče zimní rekreace, mezi významné regiony evropského formátu. Potvrzuje to i jeho nabitý zimní program. Klidně tu můžete na svahu potkat některou z královen lyžařského sportu. Nejvýznamnější událostí, která se tu bude konat, je totiž mistrovství světa v alpském lyžování žen 4. - 6. března 2016.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

V Liptově se dá lyžovat mnohem déle než jinde

Zimní sezóna v Liptově oficiálně startuje už 4. prosince. Doby, kdy bylo nejlepší lyžování (a s ním i možnost výběru zimního pobytu) omezené na leden a únor, jsou dávno pryč. Díky špičkovým technikám zasněžování a modernímu vybavení si nyní můžeme užívat sezónu o poznání déle než v minulosti. Mezi tradičně nejnavštěvovanější lyžařská střediska v Liptově patří Jasná Nízke Tatry, Ružomberok - Malinô Brdo, Ski Žiarce Pavčina Lehota, nebo Ski Centrum Opalisko v Závažnej Porube. Pokud jste si zamilovali svahy Chopku, můžete se v letošní sezóně těšit na kilometry nových tratí na severní a jižní straně.

„Na Chopok jezdím posledních pět let a se službami pro lyžaře jsme s manželem čím dál spokojenější,“ říká Andrea z Čeladné, „vyhovuje mi velké parkoviště a pohodlný přístup k lanovce. Instruktoři se věnují dětem i dospělým, jsou tu atrakce i snowpark. Pro nás je to kompletní alpské středisko.“

To, že je nám Liptov blízko, z něj dělá ideální místo rodinné dovolené s vynikajícími podmínkami i pro začínající lyžaře. Takovými sjezdovkami jsou třeba Májová Priehyba-Jasná a Jelení Grúň. Na jižní straně Chopku se pak můžete těšit na nový nejdelší sjezd měřící 6 800 metrů. Největší lyžařský areál Jasná chystá překvapení v podobě nových terénních překážek, na které bude stačit méně sněhu. To znamená, že se může začít lyžovat dříve než jindy.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Nechte se zlákat na nevšední zážitky s užitečnou mobilní aplikací

Pokud rádi zkoušíte něco nového a láká vás adrenalinová zábava, můžete si dopřát ten správný odvaz právě v Liptově. Slovenské skiareály totiž každoročně rozšiřují nabídku sportovních aktivit na sněhu.Kromě klasického lyžování a snowboardingu se tu dá vyzkoušet dobrodružná jízda na skialpech nebo freeride.Hitem zimních radovánek se staly také netradiční zábavné atrakce jako například skifox, snowbike, snowscoot, kitewing nebo třeba noční sáňkování.

Kde se dá něco takového zažít? A kdy mají otevřeno? Přesně to vám zodpoví aktualizovaná mobilní aplikace LIPTOV, která slouží pro bezproblémovou orientaci turistů po regionu Liptova. Díky ní se rychle dozvíte všechny informace o provozu lanovek, slevách, skipasech, otevíracích hodinách a také o vstupech do aquaparků. Sportovci, kteří rádi poznávají volný terén, si mohou s touto aplikací kontrolovat stav běžeckých stop a freeridových tras. Nespornou výhodou je také využití telefonu k náhledu na trasy skibusů, podrobnému popisu ubytování, restaurací, obchodů i mnoha dalších služeb.

Co by to bylo za lyžařskou sezónu bez pořádné soutěže. Letos se návštěvníci střediska Malinô Brdo budou moci předhánět v počtu nalyžovaných kilometrů. Stačí se zaregistrovat na internetových stránkách www.skiline.cc a pak už jen sledovat své sportovní výkony, které se sčítají.

Liptov se může pochlubit také výbornými terény pro milovníky běžek. Letos se projedou i po trase přes Vlkolínské Lúky a z Hrabovské do Čutkovské doliny. Další zajímavá trať vede například z Liptovské Kokavy na Podbanské v Západních Tatrách. Celkem čítají zdejší běžkařské trasy více než 70 kilometrů a jsou různě obtížné. Nabízejí ty nejkrásnější výhledy na horská panoramata ze všech možných stran. Další aktivitou, kterou si můžete užít na Slovensku, je bruslení. Jezdit se dá na ledové ploše Hrabovské přehrady nebo přímo v areálu známé Koliby u dobrého pastiera.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Božský odpočinek v bazénech i zábava na party

K liptovské zimě neodmyslitelně patří také příjemná relaxace v aquaparcích Bešeňová a Tatralandia, kterou čeští návštěvníci milují. Proto se jim vyplatí pořídit si kartu Liptov Region Card, s níž mohou zdarma využít SKI & AQUA Bus a také získají různá cenová zvýhodnění při vstupech na 60 atrakcí po celém regionu. Díky GoPassu navíc můžete rovnou vstoupit do aquaparku či na sjezdovku, aniž byste museli čekat v dlouhých frontách u pokladen.

Stejně jako skiareály budou i aquaparky letos v zimě nabité nevšedními zážitky. Třeba v Kúpelích Lúčky si po lyžovačce můžete dopřát relax a upevnit zdraví v novém venkovním areálu vitálního světa pod širým nebem s finskou saunou, ochlazovacím bazénem a vířivkou. Společenskou lahůdku má pro své návštěvníky Tatralandia. Kromě oblíbených atrakcí vodního světa můžete 12. 12. navštívit Liptov Arénu, kde se koná druhý ročník turnaje v bojových sportech Diamond Fight Night. Součástí našlapaného galavečera se světelnou show bude afterparty v Holiday Village Tatralandia.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky
Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky
Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Už jste plánovali letošní Silvestr? Můžete ho strávit hezky v teple, jako na tropickém ostrově, aniž byste museli jezdit někam daleko. Liptovské aquaparky připravily pro své návštěvníky Silvestrovskou party se spoustou zábavy, na kterou jen tak nezapomenou.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Zimní dovolená na Slovensku nabízí mnoho možností, jak si naplno vychutnat volný čas. To je patrné i ve městech. V Liptovském Mikuláši se například zaměřili na turisty, kteří si užívají kulturu a zajímavé procházky po stopách historie. Vznikly tu totiž dvě nové prohlídkové trasy. Jedna nese název PRVENSTVÁ TURIZMU a je spojená s návštěvou nově zrekonstruovaného Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva. V jeho unikátních sbírkách můžete vidět mnoho rarit - například kostru jeskynního lva, model meteoritu nebo pravěkou kultovou masku. Druhá prohlídková trasa s názvem 730 ROKOV LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠA se otevírá u příležitosti oslav první písemné zmínky o městě.

Nenechte si ujít největší lákadla liptovského regionu, určitě vás okouzlí svou krásnou přírodou i pestrou škálou aktivit.

Autoři: Petr Žižka a Iva Kulihová

Autor:

Nejčtenější

Průzkum Europ Assistance prozradil, kam se chystají Češi na dovolenou
Průzkum Europ Assistance prozradil, kam se chystají Češi na dovolenou

Plánujete letošní dovolenou, nebo už máte rekreaci domluvenou? Podle letního průzkumu společnosti Europ Assistance se 65 % Čechů chystá na dovolenou v...  celý článek

Antal Business Centre nové kancelářské prostory na Praze 4 – Pankrác
Antal Business Centre - nové kancelářské prostory na Praze 4, Pankrác

Pár kroků od budoucí stanice metra D – Olbrachtova vznikly nové administrativní prostory. Nabízeny jsou k prodeji i pronájmu, velikostně již od 105 m2, takže...  celý článek

Nový vůz bez starostí i úspor? S operativním leasingem ANO
Nový vůz bez starostí i úspor? S operativním leasingem ANO

Časy se mění a pohled Čechů na vozy také. Čím dál více z nás vnímá auto jako spotřební věc, kterou nepotřebujeme vlastnit. Mnohem důležitější je spolehlivost a...  celý článek

Máme pro vás 35 výletních tipů na letní dovolenou
Máme pro vás 35 výletních tipů na letní dovolenou

Počet Čechů, kteří cestují raději autem než letadlem, rok od roku roste. Za loňský rok jich byla již více než polovina. Je jedno, zda vyrazíte jen na krátký...  celý článek

Cukrovku lze vyléčit. Ale zatím jen chirurgicky.
Cukrovku lze vyléčit. Ale zatím jen chirurgicky

Nadpis možná působí trochu absurdně, ale musíme se smířit se zjištěním, že léky cukrovku léčí, zatímco operace ji může vyléčit. Toto zjištění je jedním z...  celý článek

Další z rubriky

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE na Slavnosti vína a dětský den.
Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE na Slavnosti vína a dětský den

Poslední májovou sobotu, 27. května 2017 od 14 hodin, ožije hlavní město vína tradiční akcí Slavnosti vína, která se bude konat ve Vinařství roku 2014 – v...  celý článek

Vydejte se na vlastní pěst do Austrálie nebo na Nový Zéland
Vydejte se na vlastní pěst do Austrálie nebo na Nový Zéland

Chystáte do Austrálie či na Nový Zéland na pracovní jednání, nebo jste zatoužili poznat tyto rozmanité země? Vypravit se na túru do hor, přespat ve srubu...  celý článek

Za typickými hrázděnými domy jižního Německa, na slunné pláže ostrove Tenerife...
S průvodci na cesty od freytag & berndt zjistíte, jak chutná svět

Také patříte mezi ty, co považují výjezd do cizích krajů za jedinečný zážitek? Pokud plánujete vydat se na cesty a zatím nevíte, kterou z destinací naší...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.