Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nejen že si letos na Slovensku zajezdíte na zbrusu nových sjezdovkách, ale čeká vás spousta dalších příjemných překvapení. Třeba v podobě akčních ubytovacích balíčků nebo výhod s návštěvnickou kartou. Vrcholem lyžařské sezóny bude Světový pohár žen v alpském lyžování, který se vrací na Chopok.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky | foto: Liptov

Krásná scenérie zasněžených štítů Západních a Nízkých Tater i Velké Fatry v kombinaci s perfektními podmínkami pro lyžování a kvalitním zázemím tvoří dohromady jeden z turisticky nejlákavějších regionů Slovenska. Liptov, obklopený pohořími, se může pochlubit bohatou nabídkou ski parků. Lyžařské středisko Jasná, které získalo mnohá ocenění v mezinárodním hodnocení Skiaretest vyhledávají čeští lyžaři velmi často. Vyhovuje jim vysoký standard a kvalita sjezdovek, cenová dostupnost zimních pobytů a také to, že se nemusí potýkat s jazykovou bariérou. Díky nově zavedeným leteckým spojením z Popradu letos Liptov počítá také s vyšší návštěvností klientů z Pobaltí, Skandinávie a Ruska. Tím se zařazuje, co se týče zimní rekreace, mezi významné regiony evropského formátu. Potvrzuje to i jeho nabitý zimní program. Klidně tu můžete na svahu potkat některou z královen lyžařského sportu. Nejvýznamnější událostí, která se tu bude konat, je totiž mistrovství světa v alpském lyžování žen 4. - 6. března 2016.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

V Liptově se dá lyžovat mnohem déle než jinde

Zimní sezóna v Liptově oficiálně startuje už 4. prosince. Doby, kdy bylo nejlepší lyžování (a s ním i možnost výběru zimního pobytu) omezené na leden a únor, jsou dávno pryč. Díky špičkovým technikám zasněžování a modernímu vybavení si nyní můžeme užívat sezónu o poznání déle než v minulosti. Mezi tradičně nejnavštěvovanější lyžařská střediska v Liptově patří Jasná Nízke Tatry, Ružomberok - Malinô Brdo, Ski Žiarce Pavčina Lehota, nebo Ski Centrum Opalisko v Závažnej Porube. Pokud jste si zamilovali svahy Chopku, můžete se v letošní sezóně těšit na kilometry nových tratí na severní a jižní straně.

„Na Chopok jezdím posledních pět let a se službami pro lyžaře jsme s manželem čím dál spokojenější,“ říká Andrea z Čeladné, „vyhovuje mi velké parkoviště a pohodlný přístup k lanovce. Instruktoři se věnují dětem i dospělým, jsou tu atrakce i snowpark. Pro nás je to kompletní alpské středisko.“

To, že je nám Liptov blízko, z něj dělá ideální místo rodinné dovolené s vynikajícími podmínkami i pro začínající lyžaře. Takovými sjezdovkami jsou třeba Májová Priehyba-Jasná a Jelení Grúň. Na jižní straně Chopku se pak můžete těšit na nový nejdelší sjezd měřící 6 800 metrů. Největší lyžařský areál Jasná chystá překvapení v podobě nových terénních překážek, na které bude stačit méně sněhu. To znamená, že se může začít lyžovat dříve než jindy.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Nechte se zlákat na nevšední zážitky s užitečnou mobilní aplikací

Pokud rádi zkoušíte něco nového a láká vás adrenalinová zábava, můžete si dopřát ten správný odvaz právě v Liptově. Slovenské skiareály totiž každoročně rozšiřují nabídku sportovních aktivit na sněhu.Kromě klasického lyžování a snowboardingu se tu dá vyzkoušet dobrodružná jízda na skialpech nebo freeride.Hitem zimních radovánek se staly také netradiční zábavné atrakce jako například skifox, snowbike, snowscoot, kitewing nebo třeba noční sáňkování.

Kde se dá něco takového zažít? A kdy mají otevřeno? Přesně to vám zodpoví aktualizovaná mobilní aplikace LIPTOV, která slouží pro bezproblémovou orientaci turistů po regionu Liptova. Díky ní se rychle dozvíte všechny informace o provozu lanovek, slevách, skipasech, otevíracích hodinách a také o vstupech do aquaparků. Sportovci, kteří rádi poznávají volný terén, si mohou s touto aplikací kontrolovat stav běžeckých stop a freeridových tras. Nespornou výhodou je také využití telefonu k náhledu na trasy skibusů, podrobnému popisu ubytování, restaurací, obchodů i mnoha dalších služeb.

Co by to bylo za lyžařskou sezónu bez pořádné soutěže. Letos se návštěvníci střediska Malinô Brdo budou moci předhánět v počtu nalyžovaných kilometrů. Stačí se zaregistrovat na internetových stránkách www.skiline.cc a pak už jen sledovat své sportovní výkony, které se sčítají.

Liptov se může pochlubit také výbornými terény pro milovníky běžek. Letos se projedou i po trase přes Vlkolínské Lúky a z Hrabovské do Čutkovské doliny. Další zajímavá trať vede například z Liptovské Kokavy na Podbanské v Západních Tatrách. Celkem čítají zdejší běžkařské trasy více než 70 kilometrů a jsou různě obtížné. Nabízejí ty nejkrásnější výhledy na horská panoramata ze všech možných stran. Další aktivitou, kterou si můžete užít na Slovensku, je bruslení. Jezdit se dá na ledové ploše Hrabovské přehrady nebo přímo v areálu známé Koliby u dobrého pastiera.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Božský odpočinek v bazénech i zábava na party

K liptovské zimě neodmyslitelně patří také příjemná relaxace v aquaparcích Bešeňová a Tatralandia, kterou čeští návštěvníci milují. Proto se jim vyplatí pořídit si kartu Liptov Region Card, s níž mohou zdarma využít SKI & AQUA Bus a také získají různá cenová zvýhodnění při vstupech na 60 atrakcí po celém regionu. Díky GoPassu navíc můžete rovnou vstoupit do aquaparku či na sjezdovku, aniž byste museli čekat v dlouhých frontách u pokladen.

Stejně jako skiareály budou i aquaparky letos v zimě nabité nevšedními zážitky. Třeba v Kúpelích Lúčky si po lyžovačce můžete dopřát relax a upevnit zdraví v novém venkovním areálu vitálního světa pod širým nebem s finskou saunou, ochlazovacím bazénem a vířivkou. Společenskou lahůdku má pro své návštěvníky Tatralandia. Kromě oblíbených atrakcí vodního světa můžete 12. 12. navštívit Liptov Arénu, kde se koná druhý ročník turnaje v bojových sportech Diamond Fight Night. Součástí našlapaného galavečera se světelnou show bude afterparty v Holiday Village Tatralandia.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky
Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky
Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Už jste plánovali letošní Silvestr? Můžete ho strávit hezky v teple, jako na tropickém ostrově, aniž byste museli jezdit někam daleko. Liptovské aquaparky připravily pro své návštěvníky Silvestrovskou party se spoustou zábavy, na kterou jen tak nezapomenou.

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Zimní Liptov bude stát za to, aquaparky i sjezdovky chystají novinky

Zimní dovolená na Slovensku nabízí mnoho možností, jak si naplno vychutnat volný čas. To je patrné i ve městech. V Liptovském Mikuláši se například zaměřili na turisty, kteří si užívají kulturu a zajímavé procházky po stopách historie. Vznikly tu totiž dvě nové prohlídkové trasy. Jedna nese název PRVENSTVÁ TURIZMU a je spojená s návštěvou nově zrekonstruovaného Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva. V jeho unikátních sbírkách můžete vidět mnoho rarit - například kostru jeskynního lva, model meteoritu nebo pravěkou kultovou masku. Druhá prohlídková trasa s názvem 730 ROKOV LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠA se otevírá u příležitosti oslav první písemné zmínky o městě.

Nenechte si ujít největší lákadla liptovského regionu, určitě vás okouzlí svou krásnou přírodou i pestrou škálou aktivit.

Autoři: Petr Žižka a Iva Kulihová

Autor:

Nejčtenější

HET liga plná hvězd startuje. Sledujte všechny zápasy živě a vsaďte si.
HET liga plná hvězd startuje. Sledujte všechny zápasy živě a vsaďte si

Kdo je favoritem na titul v hvězdami nabité lize? Dokáže Slavia obhájit loňský triumf? Jak si povedou nováčci Baník a Sigma? Vsaďte si a vychutnejte si...  celý článek

Chcete vyrazit k moři s partou přátel? Jeďte jedním vozem.
Chcete vyrazit k moři s partou přátel? Jeďte jedním vozem

Mezi hlavní důvody, proč jezdí Češi na dovolenou autem, patří možnost neohlížet se na druhé a sestavit si vlastní harmonogram, tempo a zabalit si s sebou více...  celý článek

K hrnčířskému kruhu Jana Vítka přivedla touha dělat něco hmatatelného.
K hrnčířskému kruhu Jana Vítka přivedla touha dělat něco hmatatelného

Hrnčíř Jan Vítek žije v Myslkovicích u Tábora na jihu Čech. V kouzelném vesnickém domku s travnatým dvorem a velkou hrnčířskou dílnou vznikají stovky kusů...  celý článek

Maledivy: dovolená opravdu u moře
Maledivy: dovolená opravdu u moře

Maledivy poskytují nám, suchozemcům, zážitek úplně jiného druhu. Sotva ráno vstanete, už jste na pláži. Z ložnice do tyrkysově zbarveného moře to máte jen...  celý článek

Kdo fotí víc selfie: muži, nebo ženy? Výsledek vás možná překvapí.
Kdo fotí víc selfie: muži, nebo ženy? Výsledek vás možná překvapí

Léto je v plném proudu a víc než kdykoliv jindy teď máme mobilní telefon neustále po ruce. Umíte si ještě představit, vyrazit někam bez něho? Usnadňuje nám...  celý článek

Další z rubriky

Turisté a cyklisté pozor! S mobilní aplikací PhoneMaps se už nikdy neztratíte.
Turisté a cyklisté, s mobilní aplikací PhoneMaps se nikdy neztratíte

Chcete se vydat na pěší túru do okolí vašeho domova? Nebo byste raději podnikli výlet někam do zahraničí, například do majestátných Alp, Pyrenejí nebo třeba do...  celý článek

Vydejte se na vlastní pěst do Austrálie nebo na Nový Zéland
Vydejte se na vlastní pěst do Austrálie nebo na Nový Zéland

Chystáte do Austrálie či na Nový Zéland na pracovní jednání, nebo jste zatoužili poznat tyto rozmanité země? Vypravit se na túru do hor, přespat ve srubu...  celý článek

Amenity Resort Lipno: užijte si na dovolené dokonalý komfort.
Amenity Resort Lipno: užijte si na dovolené dokonalý komfort

Přejete si letošní léto strávit jinak, než v přeplněném hotelu u moře? Dopřejte si dovolenou na úrovni, o které jste vždy snili! Zasloužíte si to! Amenity...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.