Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zaměstnanost absolventů VŠTE je podle průzkumu vysoká

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Zaměstnanost absolventů naší školy dosahuje 95 procent. Ukázal to aktuální propočet podle společné metodiky ministerstev školství a práce a sociálních věcí. Ta se používá v pololetních cyklech podle hlavních termínů obhajob a státních zkoušek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zaměstnanost absolventů VŠTE je podle průzkumu vysoká | foto: Projektové a inovační centrum VŠTE, s.r.o.

Znamená to, že bez práce zatím zůstává pouhých pět procent z nich, ale i toto číslo je relativní, neboť jak upozorňuje Ludmila Opekarová, ředitelka Útvaru pro vnější vztahy, v průzkumu jsou zahrnuti i studenti, čekající na zápis na jiné vysoké škole nebo zapsaní do programu placeného celoživotního vzdělávání. „I ti se pro tuto statistiku vykazují jako nezaměstnaní. Výsledné číslo je tedy ještě o něco lepší. To je pro nás i studenty velmi dobrá zpráva. Potvrzuje se tak, že už výběr studijního oboru a vysoké školy ovlivňuje pozdější uplatnění na trhu práce,“ poznamenala.

Cenná je pro vysokoškoláky nejen získaná odbornost a specializace v oborech jako je strojírenství, doprava, stavebnictví nebo ekonomika podniku, ale i pracovní zkušenosti a kontakty se zaměstnavateli z odborných praxí. Ty na škole trvají celý semestr a jsou v českém vysokoškolském prostředí nadstandardní.

Lákavé praxe a stáže při studiu

Ostatně to potvrzuje i Alžběta Kropáčková, studentka třetího ročníku, která téměř pět měsíců strávila na praxi v Jaderné elektrárně Temelín. „Měla jsem možnost poznat, jak to funguje ve velké firmě. Jako studenti máme z různých brigád určité pracovní návyky, ale toto bylo opravdu úplně něco jiného. Řekla bych, že to všem studentům v budoucnu jenom pomůže,“ podotkla.

Pracovní stáže během studia dobře hodnotí i zaměstnavatelé. „Za pět měsíců máme možnost stážisty velmi dobře poznat a oni naopak zjistí, co obnáší práce v jaderné elektrárně. Něco podobného žádné pracovní pohovory nebo výběrová řízení nenabízí. Jak se lidově říká, ani my, ani studenti nekupujeme zajíce v pytli,“ uvedl Marek Sviták, mluvčí Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ.

Mezi další bonusy patří studijní pobyty v zahraničí. Ty pomáhají rozvíjet rovněž jazykové dovedností a schopnosti spolupráce. Vedle už dnes běžného programu Erasmus mají studenti možnost vyjíždět na pracovní stáže i na partnerské univerzity v Číně, Rusku a do Jižní Koree.

Zaměstnanost absolventů je pro uchazeče o studium často klíčová

„Z rozhovorů s maturanty při Dnech otevřených dveří vím, že si tyto souvislosti stále více uvědomují a budoucí profesi volí i s ohledem na své další uplatnění. Firmy totiž chtějí hlavně technicky vzdělané pracovníky, kteří ovládají alespoň jeden světový jazyk. Na špici zájmu je tradičně ekonomika podniku a také konstrukce staveb a logistické technologie. A co nás těší zvlášť, už i strojírenství,“ říká Vojtěch Stehel, ředitel Projektového a inovačního centra VŠTE. Škola přihlášky ke studiu přijímá až do 29. dubna. Šance na přijetí je závislá na počtu přihlášek, ale úspěšnost bývá kolem 70 procent.

Více informací o VŠTE, která má vysokou zaměstnanost absolventů, najdete na www.vstecb.cz.

Zaměstnanost absolventů VŠTE je podle průzkumu vysoká
Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Metalografická bruska a leštička
Další šance pro studenty. VŠTE zavedla předmět slévárenství

Nový volitelný předmět tlakové lití rozšíří od příštího semestru studijní nabídku českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické, kde druhé kolo...  celý článek

Barbora Schelová, Human Resources Director společnosti Robert Bosch
Robert Bosch je atraktivním zaměstnavatelem

Robert Bosch v Českých Budějovicích je největší průmyslovou firmou na jihu Čech. Její obrat rostl v minulých letech v dvojciferných číslech. A stejně tak počet...  celý článek

Na programu akce Nakupujeme zdravě budou prezentace a ochutnávky výrobků zdravé...
Nakupujeme zdravě s Ternem

Supermarket Terno České Budějovice připravuje pro své zákazníky a příznivce zdravého životního stylu akci Nakupujeme zdravě. Akce se bude konat v pátek 20....  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.