Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zákazníci aerolinky Royal Jordanian budou mít víc pohodlí a spokojenosti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Rozhovor s panem Huseinem Dabbasem, ředitelem aerolinky Royal Jordanian.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ahr | foto: TIME TRAVEL

Kdy jste se přidal ke společnosti Royal Jordanian Airlines a jakými pozicemi jste od té doby prošel?
S Royal Jordanian jsem začal spolupracovat v roce 1979 a během mé kariéry jsem v těchto aerolinkách pracoval v mnoha různých sekcích. Od roku 1979 do roku 1989 jsem pracoval na různých pozicích obchodního oddělení. Poté jsem byl jmenován asistentem viceprezidenta marketingového oddělení. Tam jsem setrval až do roku 1992.

Mr. Husein Dabbas

V roce 1992 jsem se stal generálním manažerem pro  Spojené státy založených v New Yorku a tam jsem také pracoval do roku 1996. Mezi lety 1996 a 1999 jsem v Royal Jordanian zastával funkci asistenta viceprezidenta pro osobní prodej a marketing.

V období 1999-2001 jsem Aerolinky Royal Jordanian opustil a pracoval jsem jako náměstek ředitele ve společnosti Jordan Investment Board v Ammánu. Nicméně k rodině Royal Jordanian jsem se vrátil v roce 2001 a byl jsem dosazen na místo vedoucího marketingu a obchodního oddělení.  Tady jsem pracoval až do roku 2009. V srpnu 2009 mě představenstvo Royal Jordanian zvolilo jako výkonného ředitele a na této pozici figuruji dodnes.

Musíte být na společnost Royal Jordanian a na to, jak se během let zdokonalila, velmi pyšný. Zlepšil se servis a služby, zvětšil se počet vašich letadel, stali jste se prvními arabskými aerolinkami, které se připojily k velké alianci Oneworld. Jak si však aerolinky Royal Jordanian stojí dnes a jak vidíte jejich budoucnost?   
Rok 2011 bude pro aerolinky Royal Jordanian velkou výzvou. Zotavení z ekonomické krize neprobíhá tak rychle, jak jsme doufali. Hlavními příčinami poklesu letecké dopravy jsou také nedávné nepokoje v některých arabských zemích a rostoucí ceny paliva. Roste konkurence, trh se pomalu stává přeplněným a v našem regionu nyní začaly navíc operovat i nízkonákladové společnosti.

letušky

Nicméně aerolinky Royal Jordanian budou dělat maximum, aby mohly soutěžit s velkými jmény z našeho oboru. Do budoucnosti hledíme s optimismem. Chceme se zaměřit na rozvoj a zlepšení služeb, které Royal Jordanian zákazníkům nabízí ať už ve vzduchu nebo na zemi, abychom jim tak mohli nabídnout ještě více pohodlí a větší spokojenost.

Máme poměrně mladou flotilu letadel, kterou se ale vždy snažíme inovovat. Aerolinky Royal Jordanian plánují zmodernizovat flotilu letadel na středně dlouhé vzdálenosti, což bude zahrnovat i výměnu šesti stávajících modelů Airbusů A320 a 321 za nově vyrobená letadla stejného typu a přibude k nim i jedno nové letadlo typu A320. Před rokem obdržela Royal Jordanian první ze sedmi nových Airbusů A320 a 321, které by měly být přidány k naší flotile letos a v roce 2012.

V budoucnu, konkrétně začátkem roku 2014, obdrží naše aerolinky první z jedenácti Boeingů 787. Jedná se o jeden z nejmodernějších typů letadla na světě a pomůže tak s modernizací naší flotily na dlouhé vzdálenosti. Při jeho představení budou aerolinky Royal Jordanian zvažovat přidání dalších vzdálených cílových destinací, jako je například americký kontinent, Vzdálený Východ a Austrálie, čímž chceme ještě zvýšit spokojenost našich zákazníků.

Zákazníci aerolinky Royal Jordanian dostanou ještě více pohodlí a spokojenosti.

V České republice a na Slovensku stále přibývá zákazníků, kteří aerolinky Royal Jordanian znají a mají o jejich služby zájem. Chtěl byste našemu trhu něco vzkázat?
Aerolinky Royal Jordanian se velmi zajímají o Českou a Slovenskou republiku, i když do Česka a Slovenska přímé lety zatím nemáme.

Aerolinky Royal Jordanian propagují Jordánsko v zahraničí. Známe tam mnoho zajímavých míst, například Petra, jeden ze sedmi divů světa, Jerash se svými proslulými sloupy, Mrtvé moře jako to nejnižší místo na zemi nebo Maiinské moře se svými horkými prameny. Můžeme se ale zeptat Vás, pane Dabbasi, jaké je Vaše oblíbené místo a proč?
Nejdříve bych rád upřesnil roli, kterou Royal Jordanian v propagaci turismu v Jordánsku hraje. Aerolinky Royal Jordanian vždy plně podporovaly snahu Ministerstva zahraničních věcí propagovat Jordánsko celosvětově. V tomto ohledu stojí za zmínku, že před několika lety vyhrály Royal Jordanian cenu jako aerolinky, které nejlépe propagují svou zemi jako turistickou atrakci.

Aerolinky Royal Jordanian také poskytují výhodné slevy cestovním agentům, kteří do Jordánska pořádají skupinové cesty. Navíc jsou připraveny vypravit charterový let do jakékoliv země na světě a přepravit tak skupiny turistů.

Osobně často navštěvuji 2000 let staré město červených růží - Petru, jeden z novodobých sedmi divů světa. Jednou z mých nejoblíbenějších destinací v Jordánsku je Mrtvé moře, které se nachází jen asi 30 minut jízdy od Ammánu. Je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších přírodních výtvorů na celém světě. Je také největší světovou zásobárnou soli.

Jeho pobřeží lemují moderní hotely, terapeutické kliniky, komplexy restaurací, sportovišť a zábavních zařízení, které splňují všechny požadavky návštěvníků, kteří sem přijeli, aby mohli okusit, jaké to je vidět jednu z nejkrásnějších scenérií světa na vlastní oči. Na území Jordánska se na východním břehu řeky Jordán nachází památné místo, kde byl před dvěma tisíci lety pokřtěn Janem křtitelem sám Ježíš. Toto místo má tedy velký význam pro všechny křesťany.

letušky a stewardi

Kdybyste měl uvést nějaké rozdíly mezi Royal Jordanian a ostatními leteckými společnostmi, co byste řekl? Služby, péče, pohostinství, přátelský kolektiv…

Vše co jste zmínil, odlišuje aerolinky Royal Jordanian od ostatních. Když jsem se stal prezidentem společnosti zavedl jsem koncept takzvaných 4S, která jsou velmi důležitá pro každou aerolinku. Jsou to: safety, security, services a stakeholders (bezpečí, ochrana, servis a partnerství).

Zaujímají také jasnou pozici v celkovém plánu společnosti: bezpečí ve vzduchu i na zemi jsou pro nás prioritou, stejně jako bezpečnost letadla, cestujících a posádky. Servis, který nabízíme našim klientům, je pro nás nejdůležitější. Díky němu víme, že můžeme zákazníkům poskytovat maximální úroveň komfortu a spokojenosti a zachovat si tak dobré jméno, kterému se naše aerolinky těší.

Aerolinky Royal Jordanian

pro Českou a Slovenskou republiku zastupuje již od roku 1996 cestovní kancelář TIME TRAVEL

CK TIME TRAVEL se nachází na adrese: Na Zámecké 6/409 Praha 4.

Bližší informace naleznete na webových stránkách www.time-travel.cz a www.rj.com .

Nejčtenější

Lidé se stěhují na venkov, města jsou pro ně příliš drahá
Lidé se stěhují na venkov, města jsou pro ně příliš drahá

Stěhování lidí z měst na venkov se pomalu stává novým trendem. Nikoliv však pozitivním. Hlavním důvodem totiž není touha po vlastním domě se zahradou, jak tomu...  celý článek

Centrální vysavač se vody bojí.
Centrální vysavač se vody nebojí

To, že jsou centrální vysavače výkonnější, odolnější, hygieničtější, trvanlivější a snadněji se s nimi vysává než s ostatními typy vysavačů, je všeobecně...  celý článek

SEO má smysl pouze dlouhodobě.
SEO má smysl pouze dlouhodobě

Mnoho lidí se domnívá, že SEO funguje jako nějaké tlačítko – stačí jej zapnout a je hotovo. To je však mylný dojem. Má-li být optimalizace pro vyhledávače...  celý článek

Léto s Huawei má pořádnou šťávu
Léto s Huawei má pořádnou šťávu

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky.   celý článek

Živé kaskádové zahrady jsou nejen krásné, ale také zdraví prospěšné.
Živé kaskádové zahrady jsou nejen krásné, ale také zdraví prospěšné

Živé rostliny v interiéru čistí vzduch, snižují pocit únavy, zvyšují náš pracovní výkon a kreativitu a eliminují hluk. To jsou jen některé důvody, proč bychom...  celý článek

Další z rubriky

Vydejte se na vlastní pěst do Austrálie nebo na Nový Zéland
Vydejte se na vlastní pěst do Austrálie nebo na Nový Zéland

Chystáte do Austrálie či na Nový Zéland na pracovní jednání, nebo jste zatoužili poznat tyto rozmanité země? Vypravit se na túru do hor, přespat ve srubu...  celý článek

Vydejte se na okružní plavbu za památkami UNESCO.
Vydejte se na okružní plavbu za památkami UNESCO

Šikmá věž v Pise, pohádková Alhambra v Granadě, papežský Avignon – i tyto skvosty ze seznamu UNESCO můžete vidět během okružní plavby výletní lodí. Zveme vás...  celý článek

Jsou na vás hotely příliš přelidněné? Dokonalý ráj nabízejí rekreační domy.
Jsou na vás hotely příliš přelidněné? Dokonalý ráj nabízejí rekreační domy

Také si toužíte opravdu odpočinout od davů lidí a prožít dovolenou jen v kruhu svých nejbližších? Pronajměte si v destinaci svých snů třeba na týden rodinný...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.