Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Za podpory Unipetrolu vysadili rybáři do Bíliny 20 000 jelců jesenů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Pracovníci Českého rybářského svazu vysadili na konci října do řeky Bíliny přibližně 20 000 jelců jesenů. Ryby byly vypuštěny na třech místech Želenicích, v Hostomicích a ve Stadicích. Šlo o třetí podobnou akci, kterou financoval Unipetrol v rámci spolupráce s ČRS zahájené v roce 2010.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Za podpory společnosti Unipetrol rybáři vysadili do Bíliny 20 000 jelců jesenů | foto: UNIPETROL, a.s.

"V létě letošního roku byl proveden průzkum rybí obsádky na několika úsecích řeky Bíliny. Právě jelec jesen, vysazovaný na jaře letošního roku, hojně osídlil tůně i proudná místa toku. S největší pravděpodobností se jednalo o dospělé jelce jeseny z jarního vysazování podpořené právě společností Unipetrol," uvedl Václav Jelínek, technik Severočeského územního svazu ČRS.

Za podpory společnosti Unipetrol rybáři vysadili do Bíliny 20 000 jelců jesenů2

Pro příští rok připravuje Unipetrol ve spolupráci s rybáři výsadek mladých úhořů (monté). Z historických záznamů je patrné, že se dříve v Bílině hojně úhoř vyskytoval a dokonce byl jednou z klíčových ryb povodí Bíliny.

"V letech 2010 až 2012 věnujeme celkem na vysazování ryb 250 tisíc korun a s touto aktivitou počítáme i v dlouhodobém výhledu. Je to jeden ze způsobů, kterými se snažíme přispět regionu ke zlepšení životního prostředí," uvedl za Unipetrol Pavel Sláma, ředitel úseku pro zdraví, bezpečnost, životní prostředí a kvalitu.

Podpora Ekologického centra Most

Společnost Unipetrol dlouhodobě spolupracuje také s Ekologickým centrem Most (ECM) a mimo jiné finančně podpořila realizaci speciálních výukových programů pro žáky základních a středních škol. Výukové programy vycházejí z výukového CD-ROM "Chemie a životní " a na něj navazujících edukačních aktivit.

Jak CD-ROM, tak výukové programy již byly v minulosti podpořeny společností Unipetrol RPA.  Ekologické centrum Most pro Krušnohoří (ECM) je otevřeným informačním střediskem o životním prostředí, které funguje již od roku 2000.
Činnost ECM se opírá především o aktivní informování veřejnosti, zajištění efektivní komunikace s průmyslovými podniky, veřejnou správou a veřejností a hledání společných řešení environmentálních problémů v regionu.

Jako jediné v republice disponuje bezplatným Zeleným telefonem, jehož prostřednictvím bylo zodpovězeno již více než 9 000 dotazů. Na podpoře ECM   se již od jeho založení významně podílí společnosti UNIPETROL RPA , s.r.o. a ČESKÁ RAFINÉRSKÁ a.s.

Za podpory společnosti Unipetrol rybáři vysadili do Bíliny 20 000 jelců jesenů1

Unipetrol se může pyšnit odpovědným podnikáním

Skupina Unipetrol považuje za svou prioritu vyvíjet, vyrábět a přepravovat výrobky s minimálními riziky nepříznivých dopadů na lidské zdraví a životní prostředí. Na ochranu životního prostředí skupina věnuje značné prostředky. Jen v letech 2006 až 2010 skupina Unipetrol v oblasti ochrany životních prostředí proinvestovala téměř 2,4 miliardy korun.

Společnost Unipetrol se v roce 1999 přihlásila k plnění celosvětového programu Odpovědné podnikání v chemii - Responsible Care. Program Responsible Care je dobrovolná celosvětově přijatá iniciativa chemického průmyslu zaměřená na podporu jeho udržitelného rozvoje vstřícným zvyšováním bezpečnosti jeho provozovaných zařízení, přepravy výrobků, zlepšováním ochrany zdraví lidí a životního prostředí. Program představuje dlouhodobou strategii koordinovanou Mezinárodní radou chemického průmyslu (ICCA).

V letech 2000, 2003, 2005 a 2007 společnost Unipetrol opakovaně obhájila své závazky z plnění programu vyplývající a Svazem chemického průmyslu (SCHP ČR) jí bylo na základě úspěšné veřejné obhajoby propůjčeno oprávnění užívat logo programu. V letošním roce obhájila právo používat logo Responsible Care již popáté.

Za podpory společnosti Unipetrol rybáři vysadili do Bíliny 20 000 jelců jesenů3

Více informací o aktivitách skupiny Unipetrol v oblasti ochrany životního prostředí je k dispozici na internetových stránkách společnosti.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ložnice by měla být místem, kde se cítíte dobře.
Ložnice by měla být místem, kde se cítíte dobře

Ať už žijete s rodiči, nebo ve vlastním bytě, ložnice by měla být vaším útočištěm, kam si chodíte odpočinout po náročném dni. Doby, kdy v ní byly pouze šatní...  celý článek

Češi jsou kvalitní IT zaměstnanci, jenom to o sobě nevědí
Češi jsou kvalitní IT zaměstnanci, jenom to o sobě nevědí

TalentPeople.cz je portál zaměřený na uspokojení nabídky a poptávky na trhu práce v oboru IT. Společnostem nabízí ucelené informace o uchazečích s možností...  celý článek

SEO má smysl pouze dlouhodobě.
SEO má smysl pouze dlouhodobě

Mnoho lidí se domnívá, že SEO funguje jako nějaké tlačítko – stačí jej zapnout a je hotovo. To je však mylný dojem. Má-li být optimalizace pro vyhledávače...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.