Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z invalidního důchodu by Češi nevyžili, na pojištění ale zapomínají

9 2015
Každý měsíc přibude v České republice kolem 850 osob s uznanou invaliditou 3. stupně. Ti si budou muset měsíčně vystačit s částkou kolem 11 000 Kč a čeká je nejspíše propad životní úrovně. Na trhu ale existují speciální připojištění, která pomohou zabránit zhoršování finanční situace.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ve svém portfoliu je má i NN Životní pojišťovna, která navíc aktuálně nabízí možnost sjednat si připojištění komplexní invalidity za zvýhodněných podmínek.

V České republice je více než 400 tisíc invalidních důchodců. Ať už se do této náročné životní situace dostali následkem úrazu nebo nemoci, jejich životní standard pravděpodobně významně poklesl. Například lidé pobírající invalidní důchod 3. stupně si musí měsíčně vystačit s průměrnou částkou 11 254 Kč, to je jen 58 % průměrné čisté mzdy.

Podle průzkumů by z této částky dokázal vyžít pouze každý sedmý. „Invalidita není záležitostí pouze starších ročníků. Celou čtvrtinu invalidních důchodců v České republice tvoří lidé do 40 let,“ říká Kateřina Štěrbová, ředitelka marketingu a vývoje produktů NN Životní pojišťovny.

Nepříznivá diagnóza a status invalidního důchodce nemusí vést k naplnění obav z finanční nesoběstačnosti, které podle průzkumu NN Životní pojišťovny trápí 35 % populace. Pomoci dokáže vhodně zvolené připojištění, které pomůže pokrýt rozdíl mezi dosavadním příjmem a státní podporou.

„Pro případ invalidity nabízíme našim klientům možnost vybrat si ze dvou typů tohoto připojištění. Buď si mohou zvolit pojištění jen úrazové invalidity, anebo invalidity následkem nemoci i úrazu. Plnění je v případě pojistné události vypláceno buď ve formě měsíční renty, která každý měsíc vylepší osobní rozpočet, nebo je pojistná částka vyplacena najednou,“ upřesňuje Kateřina Štěrbová z NN Životní pojišťovny.

Nyní navíc NN Životní pojišťovna připravila speciální akci, kterou chce motivovat veřejnost, aby ve svém vlastním zájmu myslela i na riziko invalidity. Sjedná-li si klient do konce ledna 2016 připojištění komplexní invalidity s pojistnou částkou minimálně 500 000 Kč k nové i stávající smlouvě, získá pro případ invalidity následkem úrazu navýšené pojistné plnění o 50 %, a to i v případě prvního a druhého stupně invalidity.

Statistiky nově vyplácených invalidních důchodů za 1. kvartál 2015
TypPočetPrůměrná výše důchodu
3. stupeň2 28411 254 Kč
2. stupeň
1 143
6 828 Kč
1. stupeň3 4515 261 Kč


Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze