Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Využijte svůj odpad, nabídneme vám technologii drcení, peletování

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zpracování odpadů se v naší zemi ještě nevěnuje taková pozornost jakou by bylo potřeba. Praxe ve vyspělejších zemích Evropy je mnohem odlišná a firmy si více hlídají co provedou se svým odpadem a jak ekonomicky jej zpracují nebo předají ke zpracování.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Využijte svůj odpad, nabídneme vám technologii drcení, peletování. | foto:  Eurotooling s.r.o. Hulín

Situace se zpracováním odpadu u nás není špatná, průběžně se zlepšuje, ale ještě nejsou u nás samozřejmostí pohledy na odpad, jako zdroj pro získání financí zpět, případně využití odpadu pro snížení dalších nákladů. Někdy je potřeba také investice do zařízení, které nám umožní tento odpad přeměnit na finančně příznivý produkt, případně zajistí další snížení nákladů. A to nemluvím o ekologickém pohledu na zpracování odpadů.

Využijte svůj odpad, nabídneme vám technologii drcení, peletování.

Využijte svůj odpad, nabídneme vám technologii drcení, peletování.

Myslím, že dosti zřetelné je to u zpracování dřevního odpadu. Zde je využití přímo určené možností jeho spalování, ale rozdíl je v tom, zda spalujeme přímo odpad nebo zda připravíme vhodnou štěpku, případně pelety nebo brikety, které nám umožní tuto energii ze dřeva využít více ekonomicky a efektivněji.

Zpracování jakékoliv formy dřevního odpadu je nyní více aktuální především u truhlářů, tesařů, výrobců dřevěných obalů a jiných zpracovatelů dřeva, protože zde vzniká odpad přímo využitelný pro topení a výrobu pelet. Technologie na drcení dřevního odpadu dodává firma Eurotooling s.r.o., která řeší jak drtiče dřevní štěpky, tak i zpracování nadrceného odpadu na pelety nebo brikety. Stroje na zpracování odpadu sice představují nějakou investici, ale umožňují zhodnocení odpadu a v dnešní době, kdy jsou různé kotle na štěpku a pelety, které umožňují automatické doplňování paliva, je poptávka značná.

Využijte svůj odpad, nabídneme vám technologii drcení, peletování.

Využijte svůj odpad, nabídneme vám technologii drcení, peletování.

Podobná situace je také u jiných odpadů. Zpracovatelé plastů mají řadu odpadů, které se vyplatí drtit a zpracovat na granulát pro další výrobu. Toto se u výrobců plastů děje běžně, nebo se odpad poskytuje firmám specializovaným na jejich zpracování. Firmy, které zpracovávají odpad se zaměřují také na zpracování elektrických kabelů a komponentů z vyřazených přístrojů. 

Využijte svůj odpad, nabídneme vám technologii drcení, peletování.

Využijte svůj odpad, nabídneme vám technologii drcení, peletování.

Stále více i menších firem, které pracují s kabely, jako montážní firmy, rozvodné firmy a jiné, si uvědomují možnost zpracovat své odpady bez potřeby je někde odvážet. Řada takových firem kontaktuje také firmu Eurotooling s.r.o. a pořizuje si specializované stroje na drcení a separaci kabelů. Tyto stroje dokážou oddělit měď a plastovou izolaci od sebe a zákazník pouze předá měď odběrateli. Je možné využít také jednoduché zařízení na rozřezání izolace kabelů, tzv. páračky kabelů.

Je řada technologií na zpracování odpadu, je potřeba, aby se zodpovědní lidé ve firmách zajímali o nové možnosti zpracování odpadu a firmy věnovaly investice v rámci ekologického přístupu na nové technologie. Některé můžete nalézt na našich stránkách www.eurotooling.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ložnice by měla být místem, kde se cítíte dobře.
Ložnice by měla být místem, kde se cítíte dobře

Ať už žijete s rodiči, nebo ve vlastním bytě, ložnice by měla být vaším útočištěm, kam si chodíte odpočinout po náročném dni. Doby, kdy v ní byly pouze šatní...  celý článek

Češi jsou kvalitní IT zaměstnanci, jenom to o sobě nevědí
Češi jsou kvalitní IT zaměstnanci, jenom to o sobě nevědí

TalentPeople.cz je portál zaměřený na uspokojení nabídky a poptávky na trhu práce v oboru IT. Společnostem nabízí ucelené informace o uchazečích s možností...  celý článek

Vinylová podlaha Thermofix – Dub chocolade
Podlaha pro rychlou a snadnou údržbu

Podlahy v domácnosti často čelí vysoké zátěži. Hledáte takovou, u které se nemusíte bát rozlitého pití nebo že vám ji poškrábe domácí mazlíček či dítě při...  celý článek

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám
Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Jak se jiné ženy postavily k nevěře a co jim pomohlo.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.