Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vysokotlaký plynovod STORK: firma NET4GAS zahájila výstavbu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Společnost NET4GAS zahájila výstavbu české části česko-polského plynovodního propojení STORK. Vysokotlaký plynovod STORK (označení české části plynovodu) bude historicky prvním vysokotlakým propojením plynovodních soustav České republiky a Polské republiky v tzv. severo-jižním směru.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vysokotlaký plynovod STORK – výstavba zahájena firmou NET4GAS | foto: NET4GAS, s.r.o.

  • Společnost NET4GAS, s.r.o. zahájila výstavbu vysokotlakého plynovodu STORK
  • Vysokotlaký plynovod STORK má strategický energetický význam 
  • Zahájena stavba historicky prvního propojení plynovodních soustav ČR a PR

Vysokotlaký plynovod

Vysokotlaký plynovod STORK DN 500 s provozním tlakem 6,3 MPa buduje společnost NET4GAS, s.r.o. ve spolupráci s polským partnerem OGP GAZ – System, S. A. v oblasti Českého Těšína. Zároveň se jedná o projekt, který je podporován také Evropskou unií v rámci rozvojového programu EEPR (European Energy Program for Recovery / Evropský program pro hospodářské oživení).

Zahájení montáže vysokotlakého plynovodu STORK

"Stavba plynovodu přispěje nejen k potřebnému rozšíření přepravních kapacit, ale má i strategický význam z hlediska energetické bezpečnosti a diverzifikace energetických zdrojů," uvedl v této souvislosti jednatel společnosti NET4GAS, s.r.o. Jan Nehoda.

Účelem projektu je propojení vysokotlakého plynovodu mezi Polskem a Českou republikou v úseku Třanovice–Cieszyn–Skoczów. Česko-polskou hranici překonává vysokotlaký plynovod STORK severozápadně od Českého Těšína v katastru Zpupné Lhoty, což je místní část obce Chotěbuz, cca 500m dlouhým podvrtem pod silničním a železničním koridorem na obou stranách hranice a pod hraniční řekou Olší.

Tato náročná část výstavby byla ve spolupráci s polskou stranou úspěšně dokončena v listopadu 2010. Plynovod navazuje na novou výstavbu vysokotlakého plynovodu na polské straně, jehož součástí je rovněž i hraniční předávací stanice.

Vysokotlaký plynovod 1

Projekty na české i polské straně jsou společně spolufinancovány z prostředků programu Evropské komise EEPR (European Energy Program for Recovery / Evropský program pro hospodářské oživení). Celý soubor plynovodů a předávací stanice je budován jako jeden technologický celek s možností obousměrné přepravy zemního plynu.

Vysokotlaký plynovod STORK a zahájení jeho výstavby

„Trasa pro vysokotlaký plynovod STORK byla projektována tak, aby vedla mimo zastavěná území obcí a aby v maximální možné míře využila stávající energetické koridory v oblasti. Tím bylo docíleno minimálního zásahu do rozvojových plánů obcí a firem,“ dodal manažer projektu STORK Ivo Komorous.

Vysokotlaký plynovod STORK bude ve směru od současného ukončení přepravní plynárenské soustavy NET4GAS, s.r.o. v blízkosti areálu podzemního zásobníku plynu Třanovice procházet postupně katastrálním územím obcí Třanovice, Horní Žukov, Hradiště, Koňákov, Mistřovice, Stanislavice, Chotěbuz a Zpupná Lhota.

Vysokotlaký plynovod Stork. Podtrženo sečteno:

Zahájení výstavby: březen / duben 2011
Ukončení výstavby: září 2011
Délka plynovodu: 9 450 m
Tlak plynu v plynovodu

  • Projektovaný   7,35 MPa
  • Provozní  6,3 MPa

Investor projektu:  NET4GAS, s.r.o.

NET4GAS 2

Více informací naleznete na stránkách www.net4gas.cz  
   

Propojení plynovodu STORK s přepravní soustavou ČR

NET4GAS 3

Společnost NET4GAS, s.r.o. je výhradním držitelem licence na přepravu zemního plynu v České republice. Jako spolehlivý provozovatel přepravní plynárenské soustavy zaručuje tuzemským i zahraničním partnerům dostupnost a dostatečnost svých přepravních kapacit.
V České republice disponuje společnost NET4GAS, s. r. o. sítí plynovodů přesahující 3 600 km (2 455 km tranzitních a 1187 km vnitrostátních přepravních plynovodů). Ze všech neobnovitelných zdrojů energie je zemní plyn ve vztahu k přírodě tím nejšetrnějším. Na rozdíl od pevných paliv nezanechává po spálení popel, ani nezatěžuje okolí nebezpečnými zplodinami.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

V České republice hrozí z firem úniky osobních údajů.
V České republice hrozí z firem úniky osobních údajů

Téma ochrany osobních údajů nabývá poslední dobou na síle díky do značné míry revoluční legislativě EU, která zvýší ochranu osobních údajů občanů.  celý článek

Moderní technologie před zkouškou extrémních teplot.
Moderní technologie před zkouškou extrémních teplot

Teplotní rekordy přepisují i letos dlouhodobé rekordy. Jak se toto extrémní počasí podepsalo na technice, kterou využívají administrativní budovy? Jak obstály...  celý článek

Na Hrad kandiduje jediná žena. Ve hře Prezident 21 z žen vede Němcová.
Na Hrad kandiduje jediná žena. Ve hře Prezident 21 z žen vede Němcová

Do občanské hry Prezident 21 byly navrženy desítky žen. Do první padesátky se probojovaly například Eliška Wagnerová, Zuzana Roithová či Lenka Bradáčová....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.