Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vydejte se na poznávací zájezd Malý okruh Čínou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Novinkou cestovní kanceláře Osvěta Hořovice je tematický poznávací zájezd Malý okruh Čínou. Začtěte se do vyprávění těch, kteří se již na tento zájezd vypravili, a nechte se okouzlit touto velkolepou exotickou zemí plné dobrodružství.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vydejte se na poznávací zájezd Malý okruh Čínou | foto: Osvěta Hořovice - cestovní kancelář

V dubnu letošního roku jsme se zúčastnili se skupinou asi třiceti lidí tematického a poznávacího zájezdu Malý okruh Čínou, který zahrnuje návštěvu Pekingu a okolí, včetně Velké čínské zdi.

Po nočním letu jsme za krásného počasí přistáli na třetím největším letišti světa – v Pekingu. Čekal nás zde připravený minibus a česká i čínská delegátka. Velkolepý Peking má přibližně 17 milionů obyvatel. Hlavní třídou je zde 50 kilometrů dlouhá ulice Věčného Míru. Na tuto tepnu navazují bulváry plné výškových budov a nově vysázené zeleně, v rozlehlých parcích často cvičí nebo tančí skupiny lidí.

Největším společenským a relaxačním parkem je Behai, který býval rekreačním sídlem císařů. Projeli jsme se zde lodičkou po krásném jezeře a navštívili Nefritový ostrov se známou mongolskou věží dagoba v tibetském stylu.

V centru Pekingu se nachází největší náměstí světa – náměstí Nebeského klidu. Najdete zde mauzoleum vládce Tunga, historické muzeum a obelisk, který je památníkem hrdinů čínského lidu.

Vydejte se na poznávací zájezd Malý okruh Čínou

Vysoce moderní metro i čajový obřad

Nezapomenutelným zážitkem je například projížďka zdejším metrem, které má více než 200 stanic. Vše je čisté a upravené, plně automatizované moderní soupravy zde jezdí přesně na čas.

Účastníme se také čajového obřadu, což je ochutnávka několika druhů čaje, a navštěvujeme továrnu na výrobu hedvábí z kokonů housenek nočního motýla bource morušového. Samozřejmě nemůžeme vynechat pravé čínské tržiště se zeleninou, ovocem, ale i praženými nebo grilovanými cvrčky, tarantulemi, škorpiony, vrabčáky a žábami.

Zakázané město láká na svou úchvatnou architekturu

Navštívili jsme také Zakázané město, které bylo po dlouhou dobu veřejnosti zapovězeno. Jedná se o staré císařské sídlo panovníků Číny, převážně dynastie Ming a Ging, kteří zde vládli podobu pěti set let. V současné době je tato dechberoucí památka skládající se z paláců a nádvoří zapsaná v seznamu UNESCO. Zakázané město je obklopeno vodním příkopem a nedobytnou zdí.

Další dny pobytu věnujeme celodenní prohlídce tří významných chrámů. V lamaistickém chrámu jsme spatřili největší sochu Buddhy na světě, která má na výšku 18 metrů a je vyrobená ze santalového pozlaceného dřeva.

Na okraji Pekingu se v rozlehlé zahradě s pavilóny a jezerem uprostřed rozkládá Letní palác císařů. Tento komplex má tři umělé hory a pět pahorků se spoustou chrámů a divadlem na vodě. Nedaleko odtud se v horách nachází hrobky dynastie Ming.

Vydejte se na poznávací zájezd Malý okruh Čínou

Roztomilé pandy v zoo a návštěva olympijského stadionu

Další den ráno odjíždíme do zoologické zahrady, kde můžete obdivovat devět roztomilých pand. Těchto vzácných zvířat je na světě asi jen dva tisíce kusů a každá z nich denně spořádá 25 kilogramů bambusu. Za jejich nepovolené ulovení čeká pytláky trest smrti.

Volno v programu vyplňujeme návštěvou továrny na zpracování polodrahokamů jadeit a nefrit, ze kterých se vyrábí šperky a sochy. Odpoledne přijíždíme k olympijskému stadionu a komplexu budov, který byl vybudován pro Olympiádu 2008. Známá je podoba hotelu připomínající pochodeň, olympijská věž a určitě populární stadión pro 90 000 diváků „Ptačí hnízdo“ a k tomu přilehlá 3 kilometry dlouhá olympijská promenáda.

Nedaleko odtud, rovněž v centru, se nachází mohutné mrakodrapy. Všechny převyšuje 200 metrů vysoká budova, která má úctyhodných 80 pater. Naši pozornost upoutává také mrakodrap připomínající svým vzhledem rozkročené pánské kalhoty. Právě zde sídlí čínská televize. Samozřejmě jsme navštívili i jeden z největších moderních supermarketů, který má 7 podlaží a nabízí moderní zboží z celého světa. Večer končíme v restauraci, kde se podává pravá pekingská kachna na medu.

Vydejte se na poznávací zájezd Malý okruh Čínou

Čínská zeď a příjemné vesnice, které tvoří kontrast modernímu Pekingu

Monumentální Čínská zeď vyžaduje celodenní výlet. Vede přes vysoké kopce, na kterých jsou upravené hradby, vojenská stanoviště a nekonečné množství schodů. I se všemi odbočkami je více než osm tisíc kilometrů dlouhá a vysoká až 12 metrů.

V době válčících císařství byla postavena jako obranná zeď Číny před nájezdy z Mongolska. Na stavbě se z donucení podílelo jeden a půl milionu lidí a jejich úmrtnost byla vysoká. Bylo pro nás nezapomenutelným zážitkem se po této velkolepé zdi procházet, pořídili jsme zde nádherné fotografie výhledů do okolí.

Navštívili jsme také několik vesnic, tržiště a obchody, besedovali s domorodci a přijali pozvání starosty jedné z tamních horských vesniček na piknik s ochutnávkou grilovaných pstruhů. Venkov zde má velké množství rezerv a šancí do budoucna.

Navštivte Peking a jeho okolí a nechte se uchvátit zdejšími nekonečně dlouhými čistými a upravenými ulicemi, bulváry lemované zelení, mohutnými mrakodrapy, obchodními centry, ale i historickými chrámy.

Poznávací zájezd Malý okruh Čínou

Desetidenní poznávací zájezd Malý okruh Čínou nabízí cestovní kancelář Osvěta Hořovice, která je zde pro vás již 26. sezónu.

Vydejte se na poznávací zájezd Malý okruh Čínou

CK Osvěta provozuje také cestovatelský portál www.kdykolivkamkoliv.cz, kde naleznete tisíce zájezdů nejvýznamnějších českých cestovních kanceláří.

Více informací najdete na www.ck-osveta.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejkrásnější česká návrhářka obléká celebrity.
Nejkrásnější česká návrhářka obléká celebrity

Ivana Mentlová obléká největší české módní ikony, má svoji vlastní designerskou značku a již šestou kolekci navrhuje prémiovou řadu Silverline pro českou módní...  celý článek

Pomoc, prodávám nemovitost! Na koho se obrátit?
Pomoc, prodávám nemovitost! Na koho se obrátit?

Nejraději byste za sebe postavili armádu právníků, obchodníků a techniků. A moc nevíte, odkud začít, abyste neudělali chybu, která nepůjde vzít zpátky. Jak...  celý článek

Cestování po Praze i z letiště: rychle a spolehlivě s vychytanou taxi aplikací
Cestování po Praze i z letiště: rychle a spolehlivě s vychytanou taxi aplikací

Cestujete po Praze nebo na Letiště Václava Havla? Potřebujete zajistit spolehlivou přepravu osob i zavazadel? Chcete se vyhnout poplatkům za parkování?...  celý článek

Bizerba na Interpack 2017 představí chytré řešení
Bizerba na Interpack 2017 představí chytré řešení

Řešení digitální transformace, bezpečnosti potravin, plnících systémů, ale i produkty z oblasti logistiky a etiketování a další svá moderní řešení představí...  celý článek

Rodiče pozor: 9 mýtů ohledně letních táborů angličtiny pro mládež.
Rodiče pozor: 9 mýtů ohledně letních táborů angličtiny pro mládež

Nedávno začalo jaro a někteří z nás už přemýšlí, co s dětmi v létě. Vzít si dovolenou? Měsíc u babičky? Většinou zvítězí tábory. Klasika. Co to letos trochu...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.