Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výběr cestovního pojištění pouze podle ceny může přijít velmi draho

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
O tom se přesvědčila i paní Lenka z Hradce Králové, která byla vloni s rodinou na dovolené v Turecku. „Při nákupech naše holčička nechtěně srazila stojan v obchodě. K mému nemilému překvapení se naše cestovní pojištění na způsobené škody nevztahovalo, takže jsme museli zaplatit 300 eur ze svého.“

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Základem každého cestovního pojištění by měla být i neomezená asistenční služba v českém jazyce. | foto: ERV

Paní Lenka přiznala, že pojištění sjednávala na základě srovnání cen a pojistné podmínky příliš nestudovala. Podobně se podle průzkumu ERV Evropské pojišťovny, která se na cestovní pojištění specializuje, chová většina Čechů. „Pojistné podmínky důkladně prostuduje pouze 15 % lidí, třetina se o ně vůbec nezajímá,“ potvrzuje Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské. Z průzkum také vyplývá, že téměř pětina lidí vyráží na dovolenou bez cestovního pojištění.

Pojištění, které sjednáte pouze na základě ceny, nemusí poskytovat dostatečnou ochranu. Vždy je nutné se důkladně seznámit alespoň s jeho rozsahem a limity. Ta nejlevnější velmi často obsahují pouze pojištění léčebných výloh pro případ nemoci či úrazu. Statistiky z posledních let však ukazují, že roste počet případů, kdy turisté způsobí škodu někomu třetímu. V těchto případech mohou jít škody do statisícových částek.

„Trendem posledních let je, že poškození takové škody stále častěji vymáhají právní cestou,“ potvrzuje Vlastimil Divoký. Zapomínat bychom také neměli na své osobní věci. ERV Evropská každoročně řeší stovky případů ztráty, poškození a odcizení zavazadel či osobních věcí.

ERV pojišťovna

Neomezená asistence v češtině

Základem každého cestovního pojištění by měla být i neomezená asistenční služba v českém jazyce. Proto ERV Evropská pojišťovna vlastní celosvětovou síť Euro-center, která klientům pomohou řešit nouzové situace přímo na místě, zajistí adekvátní lékařskou péči v prověřených zdravotnických zařízeních.

Především rodinám s dětmi se může vyplatit pojištění pro případ zrušení zájezdu, tedy tzv. storno. „Případy zrušení cesty tvoří téměř 50 % všech hlášených pojistných událostí. Často se stává, že dítě před cestou onemocní a rodina musí dovolenou zrušit,“ vysvětluje Vlastimil Divoký z ERV Evropské.

Kvůli cestovnímu pojištění nemusíte nikam chodit. Stačí si ho sjednat přes internet na www.ervpojistovna.cz. Zabere to pár minut. A podobně snadno lze přes web nahlásit i pojistnou událost. U počítače stačí absolvovat pouze čtyři jednoduché kroky a okamžitě začíná její vyřizování. ERV Evropská pojišťovna patřící do skupiny ETIG, největší světové skupiny cestovních pojišťoven, je jediným specialistou na cestovní pojištění v České republice a využívá více než 100 let zkušeností.

Nuda, nebo zápřah?
Nuda, nebo zápřah?

Kolik kroužků má mít vaše dítě?

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.