Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Víte, co se děje u vás doma? Podívejte se, odkudkoli chcete

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Je vypnutá žehlička? Jsou už děti doma? Díky inteligentnímu řízení domácnosti to můžete zjistit během pár sekund. Ať jste kdekoli, stačí jediný dotyk displeje vašeho mobilního telefonu nebo tabletu a máte o své domácnosti přehled a hlavně ji můžete i ovládat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vstáváte v sedm? Žaluzie se vytáhnou přesně v tomto čase. A po odchodu celé rodiny se automaticky zamknou všechny dveře. | foto: Somfy, spol. s r. o.

Co vlastně znamená inteligentní domácnost?

„Jde o domácnost, která se umí chovat podle vašeho životního rytmu a potřeb, a to díky bezdrátovému systému, v rámci kterého spolu zařízení a spotřebiče spolupracují a komunikují a vy je ovládáte z jednoho místa,“ vysvětluje odborník na automatizaci domácnosti Michal Tichý ze společnosti Somfy, která na trh letos uvedla inteligentní systém TaHoma.

Ten nad ostatními vyniká funkcí zpětné vazby, což znamená, že jste o provedení požadovaného úkonu (například stažení žaluzií, zavření garážových vrat a zhasnutí světel) informováni a máte tak jistotu, že je doma vše v pořádku nebo naopak rychle zjistíte, že děti zapomněly zavřít okna či zamknout dveře a na dálku to napravíte.

TaHoma® rozhraní (tablet/mobilní telefon)

TaHoma® rozhraní (tablet/mobilní telefon)

Proč byste si inteligentní domácnost měli pořídit?

Deset dobrých důvodů nabízí Asociace chytrého bydlení na svém webu www.achb.cz:

1. Je praktická. Technologie v domě vzájemně komunikují a pracují za vás.

2. Vše máte pod kontrolou. Inteligentní domácnost můžete snadno a rychle ovládat stiskem tlačítka, dotekem z tabletu, chytrého telefonu, ze smart TV. A to z domova i vzdáleně.

3. Vše máte v jednom systému. Všechny spotřebiče a zařízení jsou ovládány jedním systémem inteligentní elektroinstalace.

4. Přináší úspory. Chytrá domácnost optimálně využívá a reguluje energie, vytápění, klimatizaci, osvětlení a provoz zařízení. Dokáže prioritně využívat dostupné levnější zdroje energií.

5. Snadno kontrolujete energie. Měření a zaznamenávání spotřeby energií (voda, plyn, elektřina) je další výhodou. Aktuální stav energií můžete i srovnávat s hodnotami za předchozí období.

6. Zajišťuje bezpečí. Při odchodu zabezpečí prostory a v době vaší nepřítomnosti simuluje, že jste doma. Propojení s kamerami umožňuje vzdálenou kontrolu domu i dětí. Interkomy zajistí bezpečí u dveří.

7. Nabízí řešení na míru. Chytrá domácnost je modulární, proto umožňuje sestavit individuální řešení podle přání a možností každého uživatele a pro každý typ nemovitosti, stavbu či rekonstrukci.

8. Instalaci chytré domácnosti lze v čase rozšiřovat. Můžete začít s několika zvolenými moduly (například osvětlení, stínicí technika, vytápění) a podle možností je doplňovat.

9. Je flexibilní ke změnám. Funkce domu lze měnit a přizpůsobit novým potřebám, ať už změnou nastavení tlačítek, režimů, doplněním nebo změnou prvků, upgradem aplikací.

10. Užijete si komfort i zábavu! Každý si rád vychutnává ničím nerušený odpočinek. Z pohodlí sedačky lze na jeden dotek spustit vícero akcí současně a připravit vše pro dokonalý relax nebo zábavu s přáteli.

Přehled zařízení propojitelných se systémem TaHoma®

Přehled zařízení propojitelných se systémem TaHoma®

Domácnost, která sama reaguje na počasí

Vstáváte v sedm? Žaluzie se vytáhnou přesně v tomto čase. V kuchyni se o chvilku později zapne vaše oblíbená hudba nebo televize. A po odchodu celé rodiny se automaticky zamknou všechny dveře. Tak může vypadat scénář vašeho pracovního dne. Systém TaHoma® nabízí i tzv. Smart scénáře, díky kterým vaše domácnost sama reaguje na aktuální počasí, plánovanou spotřebu energie či vaše aktivity.

A jak může takový Smart scénář vypadat? „V letních dnech se žaluzie či rolety automaticky spustí, jakmile čidla teploty signalizují překročení nastavené hodnoty. Interiér se tak nepřehřeje a klimatizaci můžete nechat vypnutou. A naopak – když je uvnitř zima a venku svítí sluníčko, systém sám otevře rolety tak, aby sluneční paprsky místnost ohřály. Ztrátu tepla v místnosti pak můžete v zimě ovlivňovat i nastavením rolet tak, že se stáhnou při soumraku. Těmito způsoby dokážete v zimě ušetřit až 10 % nákladů na vytápění a v létě snížit teplotu v interiéru přirozeným způsobem bez klimatizace až o 9 °C,“ dodává Michal Tichý.

TaHoma® BOX – srdce inteligentního domu

TaHoma® BOX – srdce inteligentního domu

Větší bezpečí vaší rodiny i domácnosti

Součástí systému TaHoma jsou IP kamery, pohybové senzory či senzory otevřených dveří a oken včetně informací o stavu klik oken, které vás na pohyb uvnitř i vně domu okamžitě upozorní.

Případné zloděje pak mohou odradit i scénáře simulující váš pobyt doma, kdy se vaše stínicí technika, zavlažování zahrady či světla chovají jako byste byli v domě. Ve větším bezpečí je přitom i samotná stínicí technika, a to díky větrné či otřesové automatice, která žaluzie chrání před nepříznivým počasím.

Inteligentní domácnost se přizpůsobuje vašemu stylu života, šetří vám čas i peníze a přináší komfort celé rodině – a přesně to je budoucnost moderního bydlení.Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.