Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Účinná dezinfekce pro zvířecí pelíšky i celou domácnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ve více než čtyřech milionech domácností v ČR žijí podle odhadů téměř dva milióny psů a milión koček. Každá druhá domácnost u nás pečuje o některého z domácích mazlíčků. Statistiky říkají, že na počet obyvatel jsme v chovu zvířat na evropské špičce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Účinná dezinfekce pro zvířecí pelíšky i celou domácnost

V praxi to znamená, že skoro každá domácnost u nás řeší, jak mít psa, kočku, papouška či králíčka a přitom udržet v bytě nebo domě dostatečnou hygienu a vyhnout se infekcím, které mohou zvířata přenést na člověka. A na to je zde účinná dezinfekce.

Domácí mazlíčci mohou na lidi přenést například bakterie salmonely, listerie, kampylobakterie a podobné patogenní mikroorganismy. Kočky, psi, koně a další zvířata mohou na své srsti přenášet také kvasinky a plísně. Od papoušků nám hrozí onemocnění zvané psitakóza. Od nemocných koček mohou majitelé získat toxoplasmózu nebo zánět spojivek způsobený chlamydiemi. Podceňovat by se neměla ani průjmová onemocnění domácích mazlíčků, především pokud jsou ve společné domácnosti s dětmi. Na řadu proto přichází účinná dezinfekce. Ovšem taková, která neuškodí ani člověku ani zvířecímu miláčkovi.

Čištění a dezinfekce jsou nebe a dudy

Jednou z metod, jak se vyhnout zdravotním potížím a vážným komplikacím, je samozřejmě dodržování osobní hygieny (zejména správné a důsledné mytí rukou). Přímo v místech, kde domácí zvíře chováme, je ale současně na místě důsledná očista a dezinfekce. Klece, boudy, pelíšky, voliéry apod. jsou pro zvířata nepřirozeným prostředím, kde se postupně hromadí mnoho nebezpečných mikroorganismů. 

Kvůli nahromaděným choroboplodným zárodkům se vytváří infekční tlak a zvíře i další členové domácnosti pak mohou onemocnět. Pokud použijeme běžné čistící prostředky pro domácnost, musíme si uvědomit, že ani ty nejlepší z nich nemají dostatečnou schopnost zničit mikroby. K tomu potřebujeme speciální přípravky, kterými lze prostředí skutečně dezinfikovat. Účinná dezinfekce by měla zlikvidovat mikroby způsobující zánětlivé kožní, respirační a další přenosná onemocnění zvířat. 

Účinná dezinfekce pro zvířecí pelíšky i celou domácnost

Posviťte si na detaily

Pravidelné čištění, praní a dezinfekce vybavení pro zvířata by mělo být samozřejmostí. Zejména v případě, že je vybavení společné pro více zvířat. V kartáčích, dečkách, ale také v psích nebo kočičích plyšových hračkách se nachází nejen prach a špína, ale ukrývají se tam i původci přenosných kožních bakteriálních onemocnění a mykóz (dermatofilóza, bakteriální záněty kůže a sliznic, dermatofytóza, kandidóz, MRSA). Tyto mikroorganismy se také skrývají v pelíšcích, které je proto nutné pravidelně prát. 

Preventivně je vhodné provádět komplexní dezinfekci obydlí nebo příbytku zvířátka, pokud žije například v teráriu nebo kleci, jednou měsíčně. Frekvence se může lišit podle druhu zvířete a může být i častější. V případě stájí (například pro koně) se pak volí kompletní očista zpravidla alespoň jednou ročně. V případě výskytu infekčního onemocnění v chovu  jakéhokoli domácího zvířete je nutné provést dezinfekci ihned a všímat si všech ploch a předmětů, se kterými bylo infikované zvíře v kontaktu (to platí také například pro králíkárny či kurníky).

Jak si vybrat dezinfekční prostředek

Vhodné přípravky pro zmíněnou očistu a dezinfekci si vybírejte podle několika kritérií.  Mělo by jít především o přípravek určený pro veterinární oblast a chovy zvířat. Takové prostředky totiž musí splňovat legislativní požadavky. Budete mít jistotu, že bude přípravek bezpečný a jeho účinnost je prověřená. Přípravek by měl také mít široké spektrum účinnosti: na bakterie, viry, mikroskopické kvasinky a plísně, mykobakterie, případně na bakteriální spóry. 

Na druhou stranu nesmí být toxický, leptat pokožku či sliznice nebo jinak ohrožovat zdraví a životní prostředí. V neposlední řadě přihlížíme také k uživatelskému komfortu: vybírejte přípravek, který je univerzální a lze ho použít na širokou škálu materiálů, včetně kůže a textilu. Navíc se přesvědčte, že vybraný přípravek nezapáchá. 

Oceníte to nejen vy při úklidu, ale zejména vaši mazlíčci s několikanásobně lepším čichem. Jedním z dezinfekčních přípravků splňujícím veškerá náročná kritéria je účinná dezinfekce Chirox. Jedná se o špičkový dezinfekční přípravek, který je určený k dezinfekci a čištění chovatelských pomůcek a příbytků domácích mazlíčků, domácích i exotických zvířat.

Účinná dezinfekce pro zvířecí pelíšky i celou domácnost

Chytrá a opravdu účinná dezinfekce bez zápachu a odbarvování

Chirox je výrobek české provenience. Je velmi účinný, přitom nezapáchá a nevadí zvířatům. Je velmi šetrný ke zdraví a životnímu prostředí. Nedráždí kůži ani dýchací cesty a lze ho aplikovat i v přítomnosti zvířat. Oceníte také fakt, že nijak nebarví ani neodbarvuje dezinfikované materiály. Chirox je díky povaze svých účinných látek univerzálně použitelný k dezinfekci prakticky všech ploch a předmětů. Kromě dezinfekčních účinků má zároveň mycí vlastnosti – výborně odstraňuje nečistoty, takže ho můžete využít pro domácnost jako celek. Přípravek stačí rozmíchat ve vodě a je okamžitě připraven k použití. Lze ho aplikovat různými způsoby – postřikem, otěrem, anebo namočením. Textilie je možné namočit do roztoku a posléze vyprat běžným způsobem, nebo přípravek přidat k pracímu prášku do automatické pračky.

Jak čistit a dezinfikovat?

Před samotnou dezinfekcí proveďte důkladnou očistu všech povrchů od hrubých nečistot (trusu, zbytků krmiva, podestýlky, chlupů apod.). Dezinfekční roztok Chiroxu poté aplikujte na velké plochy postřikem (např. postřikovačem), na menší plochy otěrem. Malé předměty, pomůcky a textilie můžete přímo vložit do roztoku. Roztok nechejte ve všech případech podle návodu působit. Vždy se řiďte návodem na použití, i pokud jde o přípravu roztoku. Spektrum účinku Chiroxu je široké. 

Zahrnuje viry, bakterie, kvasinky, plísně, mykobakterie i spory. Není nutné používat další čisticí prostředky. Přípravek je vhodný i k údržbě kočičích toalet, protože působí, aniž by zanechal pachovou stopu, která by kočky odpuzovala od dalšího používání. Po vyschnutí nezanechává žádnou pachuť. Můžete tedy vyčistit i zvířecí hračky, které je ale nakonec nutné ještě důsledně opláchnout čistou vodou. Nesmíme zapomínat, že naši mazlíčci jsou živé bytosti stejně jako my, máme je rádi, proto dezinfekcí chráníme své i jejich zdraví.   
Více informací na www.chirox.eu

Účinná dezinfekce pro zvířecí pelíšky i celou domácnost
Autor:

Nejčtenější

Kdo fotí víc selfie: muži, nebo ženy? Výsledek vás možná překvapí.
Kdo fotí víc selfie: muži, nebo ženy? Výsledek vás možná překvapí

Léto je v plném proudu a víc než kdykoliv jindy teď máme mobilní telefon neustále po ruce. Umíte si ještě představit, vyrazit někam bez něho? Usnadňuje nám...  celý článek

Chcete vyrazit k moři s partou přátel? Jeďte jedním vozem.
Chcete vyrazit k moři s partou přátel? Jeďte jedním vozem

Mezi hlavní důvody, proč jezdí Češi na dovolenou autem, patří možnost neohlížet se na druhé a sestavit si vlastní harmonogram, tempo a zabalit si s sebou více...  celý článek

Bydlení pro milovníky města i přírody zároveň
Bydlení pro milovníky města i přírody zároveň

Brno, 25. července 2017: Mariánské údolí v Brně-Líšni patří k nejkrásnějším přírodním lokalitám na území Brna. Viladům Slunné údolí, vznikající na jeho...  celý článek

K hrnčířskému kruhu Jana Vítka přivedla touha dělat něco hmatatelného.
K hrnčířskému kruhu Jana Vítka přivedla touha dělat něco hmatatelného

Hrnčíř Jan Vítek žije v Myslkovicích u Tábora na jihu Čech. V kouzelném vesnickém domku s travnatým dvorem a velkou hrnčířskou dílnou vznikají stovky kusů...  celý článek

Trpělivé ruce mistra hrnčíře Jana Vítka již vyrobily stovky nádobí.
Trpělivé ruce mistra hrnčíře Jana Vítka již vyrobily stovky nádobí

Hrnčíř Jan Vítek žije v Myslkovicích u Tábora na jihu Čech. V kouzelném vesnickém domku s travnatým dvorem a velkou hrnčířskou dílnou vznikají stovky kusů...  celý článek

Další z rubriky

Letní scéna Harfa láká na kulturní léto plné zábavy.
Letní scéna Harfa láká na kulturní léto plné zábavy

Od 10. července do 3. září 2017 pro vás Letní scéna Harfa připravila celkem 37 představení, ve kterých se můžete těšit na celou řadu oblíbených českých herců....  celý článek

Polarizační sluneční brýle Horsefeathers
Horsefeathers jsou i plavky a polarizační brýle

Horsefeathers znáte jako outdoorovou značku na zimu. A věděli jste, že existují i plavky nebo brýle Horsefeathers – dioptrické i sluneční s polarizací? S...  celý článek

Nepodceňujte výběr octa při zavařování.
Pozor na výběr octa při zavařování a dochucování

Ocet sehrává v kuchyni důležitou úlohu, ale nesmíte podcenit jeho správný výběr. Kromě lihových octů, vhodných především pro nakládání, je k dochucování lepší...  celý článek

Další nabídka

arome.cz

Rozlučte se s kostrbatými očními linkami, takhle je zvládnete i levou rukou
Rozlučte se s kostrbatými očními linkami, takhle je zvládnete i levou rukou

Na rovnou linku potřebujete tolik pokusů, až vám ze samého odličování slzí oči, přesto se ale nedá říct, že by vás oční linka vyloženě zdobila? Zapomeňte na kos... celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.