Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

TECTRA: měření, kalibrace, záznam, validace, monitoring

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
TECTRA na českém trhu nabízí měřící přístroje a kalibrátory: kalibrační pece, kalibrátory tlaku, trhačky, siloměry, procesní kalibrátory, mikroohmmetry, dataloggery, testery dielektrik, procesní analyzátory a EMC sestavy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

TECTRA, a.s. Dodavatel přístrojů a systémů pro měření, kalibraci a záznam teploty, tlaku, síly, elektric. odporu. | foto: TECTRA, A.S.

TECTRA a.s. dodává a poskytuje servis měřící, kalibrační a zkušební techniky v následujícíh oborech:

Procesní veličiny – měření a kalibrace procesních signálů

Kalibrační pece a lázně (-90 až 2500°C) s nejlepší stabilitou na trhu www.jofra.com, černá tělesa, procesní kalibrátory, kalibrátory tlaku (-1 až 1000 bar), digitální teploměry, termočlánky, odporové teploměry, dataloggery pro monitoring výrobního procesu, validační sestavy pro farmacii splňující normou FDA 21 CFR Part 11 a pro letecký průmysl splňující AMS 2750, etalony teploty, manometry, a dokumentační kalibrátory. Sběr dat z výrobního procesu je možné doplnit i o přenos naměřených hodnot pomocí LAN, GSM, WiFi a dalších technologií.

Pro kontrolu a kalibraci snímačů relativní vlhkosti jsou dodávány vlhkostní komory a vlhkostní generátory, analyzátory pro měření vlhkosti (%RH, ppm, rosný bod). 

Měření elektrických veličin a analýza elektrické sítě

TECTRA, A.S. obrázek 2Ohmmetry od společnosti TECTRA a.s. měří v rozsazích mikroohmů až Teraohmů s měřícími proudy až 2000A. S monitory kvality elektrické sítě lze zaznamenat i velmi rychlé poruchy a monitorovat spotřebu jednotlivých technologických celků. Vícekanálové wattmetry a inteligentní zdroje proudu i napětí pak slouží pro potřeby výzkumu a vývoje. Pro měření elektrických vlastností materiálů se dodávají i Testery dielektrik pro laboratoř i výrobní proces.

Nabídka přístrojů společnosti TECTRA a.s. je k vidění na www.tectra.cz

Materiálové testery

Pro mechanické testování materiálů a výrobků dodává společnost TECTRA a.s. trhačky, siloměry a měřiče kroutícího momentu včetně software. Široká nabídka pokrývá řešení od mechanických testerů po sofistikované systémy se špičkovým analytickým software.

Speciální aplikací materiálových testerů je pak analýza textury, kdy jsou ověřovány vlastnosti měkkých materiálů jako jsou například potraviny, kosmetika a chemické materiály. K dispozici je i software pro kontrolu farmaceutické výroby dle FDA 21 CFR Part 11.   

Procesní analyzátory www.ametekpi.com pro kontrolu výrobního procesu 

TECTRA, A.S. obrázek 1

Měření:

 • vlhkosti plynů (od 0,10ppmV), včetně agresivních plynů
 • H2S, SO2 v odsiřovacích procesech
 • H2S, COS, MeSH v zemním plynu
 • rosného bodu HC v zemním plynu
 • spalin (CO, O2, CH4) ke zvýšení účinnosti spalovacích procesů
  obsahu síry v naftě

Analyzátory pro speciální aplikace s různými principy měření:

 • UV, IR spektrální analýzu (daný plyn pohlcuje záření určité vlnové délky a tato absorpce je úměrná koncentraci)
 • Krystal QCM (Quartz Crystal Microbalance) fungující na principu mikrovah
 • Absorpce laserového záření

Měření magnetických veličin

Magnetické vlastnosti materiálů měří Gaussmetry a Teslametry, které se nabízejí i ve vícekanálovém provedení s širokou nabídkou Hallových sond. Dodávají se i linky pro magnetování.

Laboratorní technika

Nabídka společnosti TECTRA a.s. zahrnuje také přístroje pro chemické a biologické laboratoře. Společnost nabízí míchané i nemíchané laboratorní lázně, termostaty, blokové/suché termostaty, třepací lázně, denzitometry, centrifugy a mnoho dalších speciální řešení.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Léto s Huawei má pořádnou šťávu
Léto s Huawei má pořádnou šťávu

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky.   celý článek

Barbora Schelová, Human Resources Director společnosti Robert Bosch
Firma Robert Bosch je atraktivním zaměstnavatelem. Jak toho dosáhla?

Robert Bosch v Českých Budějovicích je největší průmyslovou firmou na jihu Čech. Její obrat rostl v minulých letech v dvojciferných číslech. A stejně tak počet...  celý článek

Westray Barcelona - nejnovější trendy v nábytkářství - dekory dřeva...
Novinky od Oresi: Moderní kuchyně pro život a radost z vaření

Současné kuchyně se stále vyvíjejí, aby nám přinášely víc komfortu a radosti. Oresi je největší prodejce kuchyní na českém trhu a své portfolio pravidelně...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.