Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Studujte biomedicínské inženýrství, které posunuje hranice léčby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Chcete studovat perspektivní obor na renomované vysoké škole, díky kterému najdete uplatnění na trhu práce? Mít jistotu, že se věnujete smysluplné činnosti, jejímž výsledkem může být bez nadsázky i navrácení pacientů do života? Studujte Fakultu biomedicínského inženýrství (FBMI), druhou nejmladší fakultu, na ČVUT v Praze.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studujte biomedicínské inženýrství, které posunuje hranice léčby

Biomedicínské inženýrství má budoucnost

Biomedicínské inženýrství představuje aplikaci inženýrských postupů v medicíně a biologii. A má zelenou hned z několika důvodů.

Chemické, fyzikální, elektrotechnické, ale i další principy inženýrských oborů využívá biomedicínské inženýrství k měření biologických procesů v lidském těle. Výsledkem jsou stále dokonalejší diagnostické metody a přístroje, které umožňují včasné odhalení nemoci a stanovení efektivní léčby pacientů.

Ruku v ruce s tím jde další část biomedicínského inženýrství, ve kterém se využívá technických postupů v konstrukci přístrojů nahrazujících či podporujících funkci orgánů a v konstrukci terapeutických přístrojů.

Den otevřených dveří na Fakultě biomedicínského inženýrství

Poznejte, jak vypadá biomedicínské inženýrství v praxi, a přijďte se podívat na Den otevřených dveří, který připravila Fakulta biomedicínského inženýrství na 25. ledna 2013 od 11.00 do 15.00 hodin ve svých prostorách na adrese: nám. Sítná 3105, Kladno.

Studujte biomedicínské inženýrství, které posunuje hranice léčby
Studujte biomedicínské inženýrství, které posunuje hranice léčby

Biomedicínská technika populárně

Studenti středních škol se tu mohou seznámit s výzkumem a vědeckými týmy fakulty, prohlédnout si laboratoře i přístrojovou techniku.

Zájemci se dozví bližší informace z výzkumů vědeckých týmů zaměřených například na nanokompozitní a nanokrystalické materiály pro implantologii a biomedicínu.

Uvidí simulované pracoviště jednotky intenzivní péče nazvané "umělý pacient". Seznámí se s interakcí XUV záření s biologickými objekty i s biotelemetrickými systémy, které umožňují snímat, on-line zpracovávat, zobrazovat a archivovat biologické signály pacienta v reálném čase.

Při prezentaci nebude chybět ani kvantifikace hodnocení rehabilitačního procesu. Výzkumná skupina se zabývá monitorováním a kvantifikováním procesu rehabilitační péče o pacienta s ložiskovým postižením mozku a využitím (3D) virtuální reality pro rehabilitaci pacientů s poruchami rovnováhy.

Uchazeči o studium nahlédnou i do problematiky nekonvenční umělé plicní ventilace, která řeší respirační nedostatečnost s minimálním nežádoucím působením na pacientovy plíce.

Stranou nezůstanou ani nové trendy v medicíně katastrof, nanosenzory pro biomedicínu, CzechHTA - hodnocení zdravotnických prostředků a aplikace v neurologii se zaměřením na vyhodnocení okamžité polohy očí, hlavy, končetin a těla za účelem nepřímého vyšetření rovnovážného ústrojí.

Získejte certifikát na Dnu otevřených dveří FBMI

Studenti na Dnu otevřených dveří Fakulty biomedicínského inženýrství nemusí být pouhými posluchači odborných komentářů v rámci výzkumných týmů a diváky nevšedních pokusů. Některé z nich si budou moci sami vyzkoušet. Ti, kteří navíc absolvují připravenou dobrodružnou výpravu za vědou s "herním indexem", získají certifikát a malý dárek.

Podrobné informace o Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT, oborech, možnostech studia, učebnách, katedrách a výzkumu najdete na internetové adrese www.fbmi.cvut.cz.

V případě zájmu o podrobné informace o studiu je možné kontaktovat i studijní oddělení FBMI (nám. Sítná 3105, Kladno), telefon 224 358 497 nebo 224 358 473.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Moderní technologie před zkouškou extrémních teplot.
Moderní technologie před zkouškou extrémních teplot

Teplotní rekordy přepisují i letos dlouhodobé rekordy. Jak se toto extrémní počasí podepsalo na technice, kterou využívají administrativní budovy? Jak obstály...  celý článek

Léto s Huawei má pořádnou šťávu
Léto s Huawei má pořádnou šťávu

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky.   celý článek

Vybíráme nové auto: Jakou značku zvolit?
Vybíráme nové auto. Jakou značku zvolit?

Výběr nového auta není při dnešní nabídce vůbec snadný. Správně zvolit značku a model, motorizaci, typ financování. Na co by se měl zákazník zaměřit, když...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.