Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Studny individuálního zásobování obyvatelstva

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
S neustálým zdražováním pitné vody je již řadu let zřizování nových studní, popřípadě opravy a čištění studní starších či nepoužívaných, velmi žhavým tématem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ENVIREX, spol. s r. o. | foto: ENVIREX, spol. s r. o.

Cesta k jejich vybudování má však svá pravidla i úskalí. Laik se může v této problematice obtížně orientovat, a proto je namístě požádat o konzultaci odborně způsobilou organizaci.

Odborně způsobilou je organizace, která prostřednictvím odborné způsobilosti svých pracovníků prokáže, že je schopna zajišťovat hydrogeologické a báňské činnosti v požadovaném rozsahu a kvalitě.

Tato organizace disponuje osobami s patřičnými kvalifikačními předpoklady, které na základě úspěšného složení zkoušky získaly osvědčení o odborné způsobilosti projektovat, provádět a vyhodnocovat geologické práce v oboru hydrogeologie. Toto osvědčení udílí ministerstvo životního prostředí.

Pro provádění vrtů hlubších jak 30 metrů, musí mít organizace navíc oprávnění k činnosti prováděné hornickým způsobem a odborné vedení organizace musí opět zaštiťovat odborně způsobilá osoba s osvědčením závodního a báňského projektanta. Tato oprávnění a osvědčení vydává Obvodní báňský úřad, který zároveň dozoruje tuto činnost.

ENVIREX, spol. s r. o. - vrt IIPřed vlastním zahájením prací je třeba řešit řadu aspektů. Prvním krokem je rozhodnutí, zda se bude ve finále jednat o studnu kopanou nebo vrtanou a zda bude studna hloubená jako vodní dílo nebo jako průzkumný hydrogeologický vrt.

Vzhledem k omezenému rozsahu článku a značně široké problematice se v dalším zaměříme pouze na zdaleka nejčastěji používanou alternativu a tou je zajištění vodního zdroje pomocí průzkumného hydrogeologického vrtu, realizovaného odborně způsobilou organizací. Po zdárném ukončení průzkumných prací je tento průzkumný vrt převeden v územním a vodoprávním řízení na vrtanou studnu a stává se vodním dílem.

Uvedený způsob zajištění vodního zdroje má pro zájemce řadu výhod. Svěří se do rukou odborníků, kteří by měli umět reagovat na veškerou problematiku, která se může při realizaci studní objevit.

ENVIREX, spol. s r. o. - vrt IIIZačíná to již správným situováním vrtané studny, pokračuje přes stanovení vhodné technologie vrtných prací a odpovídajícího technického zabezpečení vrtu a končí poskytnutím odpovídající technické dokumentace, nutné pro následné územní a vodoprávní řízení.

Výhod vrtaných studní je více. Předností je zejména rychlost provedení prací a možnost exploatace hlubší kvalitnější a vydatnější zvodně. V místech, kde je hladina podzemní vody hluboce zaklesnuta ve skalním podloží, se jedná často o jediný možný způsob, jak se k podzemní vodě dostat. Kopané studny lze doporučit snad jen v bázi údolí s vysokým stavem hladiny podzemní vody, kdy nám nejde příliš o její kvalitu.

Ceny vrtaných studní se liší v závislosti na hloubce, průměru a kvalitě vystrojení vrtu. Nejlevnější jsou tzv. maloprůměrové vrty, osazené pouze pažnicí průměru 110 - 125 mm. Chybí obsyp a těsnění mezikruží, často na úkor kvality vody a životnosti vrtu. Lze je doporučit pouze ve skalním podloží a pouze pro nízké odběry.

Pokud nám jde především o kvalitu, větší odběry, dlouhodobou životnost a spolehlivost vrtu, musíte se poohlédnout po kvalitněji provedeném díle se všemi náležitostmi, které má správná vrtaná studna splňovat. Pochopitelně, že za takto provedený vrt je nutno si připlatit.

ENVIREX, spol. s r. o. - logo

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Velké a tradiční energetické společnosti se vymezují vůči nepoctivým hráčům
Tradiční energetické společnosti se vymezují vůči nepoctivým hráčům

Energetické společnosti musejí být dnes mnohem aktivnější, protože zákazník je stále náročnější. Řada hráčů na trhu si ale plete obchodní aktivity s...  celý článek

Westray Barcelona - nejnovější trendy v nábytkářství -  dekory dřeva...
Novinky od Oresi: Moderní kuchyně pro život a radost z vaření

Současné kuchyně se stále vyvíjejí, aby nám přinášely víc komfortu a radosti. Oresi je největší prodejce kuchyní na českém trhu a své portfolio pravidelně...  celý článek

SEO má smysl pouze dlouhodobě.
SEO má smysl pouze dlouhodobě

Mnoho lidí se domnívá, že SEO funguje jako nějaké tlačítko – stačí jej zapnout a je hotovo. To je však mylný dojem. Má-li být optimalizace pro vyhledávače...  celý článek

Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.