Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sladovna v Písku potěší děti i dospělé

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Historie galerie Sladovna sahá do roku 2006, kdy byla založena obecně prospěšná společnost Sladovna Písek, která si vzala za cíl vytvořit kulturní prostor zaměřený nejen pro malého návštěvníka. Sladovna v Písku potěší děti i dospělé.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V roce 2009 byly otevřeny stálé expozice Radka Pilaře a Po stopách ilustrace. První zmíněná expozice se věnuje píseckému rodákovi, který celý svůj život zasvětil tvorbě určené dětem. Expozice Po stopách ilustrace, jak již název napovídá, mapuje vývoj ilustrace dětské knihy.

ROP Jihozápad

V současné době jsou v galerii další dvě stálé výstavy, které vznikly za finanční podpory z Regionálního operačního programu Jihozápad. Od poloviny května je v provozu expozice Sladovnictví a nejnovějším prostorem je Pilařiště. Cílem obnovy prostor bylo zachovat historické a kulturní dědictví Jihočeského kraje a dále podpořit rozvoj cestovního ruchu ve městě Písek. 

ROP Jihozápad

Expozice Sladovnictví se nachází ve střední části tohoto památkově chráněného objektu a svým návštěvníkům představuje zajímavou formou výrobu sladu. Prohlídka nastíní historii sladovny, dobu jejího rozkvětu, ale i úskalí, se kterými se musela potýkat v době světových válek. Pilařiště je pak určeno pro děti do 6 let. Výstava je navržena tak, aby měly děti možnost se všestranně rozvíjet a mohly naplno využít svoji fantazii.

V současné době mohou návštěvníci kromě již zmíněných stálých expozic zhlédnout výstavy Mraveniště II., Trnkova zahrada 2, Divočina bez hranic, Svět piva 2015, Jaromír Carda – Pokouším se žít.

Sladovna Písek

Adresa: Velké náměstí 113, 397 01 Písek

E-mail: info@sladovna.cz

Otevírací doba: po–ne 9.00–18.00 hodin

Internetový odkaz: www.sladovna.cz

Projekty Rekonstrukce Sladovny 7. etapa – Galerie dětský svět a Rekonstrukce technické památky Sladovna na expozicí sladovnictví jsou podpořeny z Regionálního operačního programu Jihozápad.

ROP Jihozápad

 

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.