Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Školství v Praze 1 - Praha 1 investuje do škol, peníze jdou na opravy budov i moderní výuku

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Městská část Praha 1 investuje do škol každoročně velké prostředky. Investice však nejsou určeny pouze na rekonstrukce, ale i na modernizaci výuky. "Investice do školství v Praze 1 je investicí do budoucnosti našich dětí," říká radní Martin Skála (ODS).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Praha 1 investuje do škol, protože investice do vzdělání dětí je to nejlepší | foto: Praha 1

Městská část Praha 1 se rozhodla postupně vybavit všechny učebny svých škol, určených pro interaktivní a multimediální výuku.

"Snažíme se o neustálé zdokonalování úrovně výuky ve školách a interaktivní a multimediální výuka je tou správnou cestou," zdůvodňuje Martin Skála, původní profesí učitel, a dodává, že ve velmi blízké budoucnosti už nebude výuka bez využití moderních technologií myslitelná."

Podle něj Praha 1 investuje do škol hlavně kvůli tomu, že investice do vzdělání dětí je tím nejlepším umístěním finančních prostředků. "Investici do školství v Praze 1 vnímám jako vklad do budoucnosti a prosperity nejen naší městské části.

Úpravy učeben na tento typ výuky realizujeme už třetím rokem v rámci projektu, jehož cíl označujeme jako "Škola 21. století". V nejbližších dnech bude technické vybavení instalováno do posledních ze 190 určených učeben," vysvětluje radní.

Školství v Praze 1

Světové ocenění pro školství v Praze 1

Velkého úspěchu se dostalo dalšímu projektu MČ Praha 1, který má název"Chceme děti ještě chytřejší" a jenž byl vysoce oceněn na mezinárodní konferenci GETS (Global Educational Technological Summit) v kanadském Calgary.

Zúčastnila se jí více než stovka zástupců z více než třiceti zemí a ti vysoce ocenili především softwarové zajištění výuky na domácích počítačích (4 500 výukových sad), simultánní a navazující přípravu učitelů, včetně pokračující výměny zkušeností prostřednictvím e-learningového portálu http://domino.praha1.cz.

Vyzdvižen byl i přístup Městské části Praha 1, a to konkrétně její podpora kreativity učitelů formou soutěže. Bylo konstatováno, že podobný model má pro rozvoj interaktivní výuky zásadní význam a že je jednou z možných cest, jak zlepšit výuku na základních školách po celém světě.

"Myslím, že na takový úspěch může být pyšná celá Praha 1 a že je to také důkaz toho, že námi zvolená cesta je správná," doplňuje Martin Skála.

Více informací o školství v Praze 1 a o tom, jak Praha 1 investuje do škol najdete na www.praha1.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UNYP poskytuje svým studentům nejlepší kariérní příležitosti.
UNYP poskytuje svým studentům nejlepší kariérní příležitosti

Na Univerzity of New York in Prague (UNYP) se uskutečnil zatím nejúspěšnější kariérový týden. Týden kariéry - UNYP Career Week -zahrnoval řadu akcí, které...  celý článek

E-shopů je hodně. Víte, jak obstát v konkurenci?
E-shopů je hodně. Víte, jak obstát v konkurenci?

Každý měsíc u nás vzniknou desítky e-shopů a také jich desítky zaniknou. Inspirovaly vás příběhy iDNES.cz o Pavlu Tesaříkovi, který stojí za fenoménem...  celý článek

Asistenční služby jsou nezbytností. Hlavní roli hraje jejich kvalita.
Asistenční služby jsou nezbytností. Hlavní roli hraje jejich kvalita

Cestování Čechů se v posledních letech mění. Požadavek na bezpečnost v zahraničí vyvíjí tlak na cestovní kanceláře i pojišťovny. Cestovní pojištění napříč...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.