Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

S protony se šance na život bez následků zvyšuje

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Ema je energická žena, která svůj život rozděluje mezi rodinnou pizzerii a výchovu dvojčat. Vzhledem k rodinné anamnéze, kdy její matka i babička měly rakovinu prsu, neponechává ani Ema nic náhodě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Protonová terapie | foto: Proton therapy center

Prosazuje zdravý životní styl, hlídá skladbu i původ potravin a v rámci prevence také posledních deset let pravidelně navštěvuje mamografická vyšetření. To poslední, krátce před Vánoci, upozornilo na pravděpodobnost nádoru. Následná biopsie podezření potvrdila. Jak jí vysvětlila ošetřující lékařka, jde o rané stádium rakoviny prsu.

Léčba bude každopádně vyžadovat chirurgický zákrok a následně ozařování. „Pokud jde o operaci, lékařka zmínila lumpektomii, později mi vysvětlila, že jde o vyjmutí nádoru z prsu i s lemem zdravé tkáně, aby byla jistota. Možná, že ale nebude třeba odstraňovat, vzhledem k rozsahu onemocnění, celý prs,“ vzpomíná Ema. „To mě trochu uklidnilo, nevím, jestli jsem se vlastně tenkrát víc bála slova rakovina nebo představy, že mi uříznou prs.“

Protonová terapie

Ema si uvědomila, že před pár dny viděla článek o možnosti využití protonové terapie při rakovině prsu. Rázná žena začala shánět informace dostupné v Čechách i v zahraničí a zjistila, že podle těchto materiálů a vzhledem k tomu, že nádor je v levém prsu, je pravděpodobně vhodným adeptem pro proton.

„Fotonová terapie nepředstavuje nějaké okamžité nebezpečí, ale díky tomu, že záření se dostane i na zdravé tkáně a orgány, konkrétně na srdce a plíce, může v horizontu několika let dojít k onemocnění srdce nebo se vedlejší účinky klasického ozařování projeví třeba jako rakovina plic,“ vysvětluje dnes už poučená pacientka.

Vyzbrojena argumenty vyrazila Ema za lékaři. Ošetřující onkoložku možnost protonové léčby zaujala a odkázala Emu na Protonové centrum v Praze. Zdejší odborníci potvrdili, že levostranný nádor je k protonové léčbě vhodný a navržený ozařovací plán potvrdil minimalizaci rizik poškození zdravých tkání. Dávka ozáření, kterou by dostalo srdce je v případě protonové léčby nulová a ozáření plíce je nižší o 81 % ve srovnání s tradiční fotonovou léčbou. Na tyto argumenty slyšela i Emy zdravotní pojišťovna a schválila úhradu léčby.

Protonová terapie

„Jsem šťastná, že jsem mohla podstoupit bezpečnou léčbu. Lidi by měli vědět, že právě takový způsob léčby má přímý vliv na kvalitu života v dalších letech,“ říká jedna z pacientek Protonového centra s rakovinou prsu.

www.ptc.cz
e-mail: pacient@ptc.cz
tel.: 222 999 000

Hlavní zprávy

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.