Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rychlé SMS půjčky v Čechách již běžným zvykem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Drobná SMS půjčka není řešením dlouhodobých finančních výpadků, ale dokáže pomoci v případě náhlé potřeby menších finančních obnosů. Výhodou je její snadné vyřízení prostřednictvím mobilního telefonu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rychlé SMS půjčky v Čechách již běžným zvykem | foto: Kredia

Obzvláště vůči nebankovním půjčkám panuje v Česku velká nedůvěra. Ta pramenní především ze složitých podmínek těchto půjček a obav z možného vymáhání nepřiměřeně vysokých částek.

V zahraničí jsou ale především krátkodobé nebankovní půjčky zcela běžnou a prověřenou záležitostí a ani na českém trhu nejsou úplnou novinkou. Při správném využívání je taková půjčka dobrým sluhou a nikoli špatným pánem. Předem je ale nutné počítat s tím, že poplatky za krátkodobé půjčky jsou relativně vysoké.

Společnost Kredia je poskytovatelem malých SMS půjček, které věřitel splatí v krátkém časovém horizontu. Půjčka nemá za úkol řešit dlouhodobý nedostatek financí nebo potřebu větších prostředků, vyřeší ale krátkodobý výpadek, kdy například před výplatou nezbývá dostatečný obnos na neplánovaný výdaj.

Kredia nabízí SMS půjčky ve výši od 1000 do 10 000 korun s možností vybrat si splatnost 15, 22 nebo 30 dnů. Podle doby splatnosti se odvíjí i částka, kterou dlužník zaplatí navíc při vrácení. Například při půjčce 3 000 korun na 30 dnů je celkový poplatek za úvěr 990 korun. Zákazník tedy musí do uvedené lhůty zaplatit 3 990 korun, což odpovídá RPSN 3113 %. U takto malých a krátkodobých půjček jsou vysoké roční procentní sazby nákladů běžné, jelikož půjčka nepoužívá klasické úročení, ale funguje jen na základě paušálního poplatku za zpracování.

Zákazník už neplatí žádné další poplatky, do celkové ceny je ale ještě zapotřebí promítnout cenu odeslané SMS dle ceníku jeho mobilního operátora. Částku lze splatit i před vypršením termínu, poplatek se však v tomto případě nemění. Systém půjček je navíc nastaven tak, že spotřebitel je od počátku ochráněn před tím, aby si vypůjčil více než je v jeho možnostech.

Kredia

První půjčku ve výši 1 000 Kč tak lze získat pouze po registraci skrze formulář na internetových stránkách www.kredia.cz. Po prvním schválení zašle společnost zájemci rámcovou smlouvu s ověřovacím kódem. Po jeho potvrzení už bude první částka na cestě na účet zákazníka. K půjčce není potřeba dokládat příjmy nebo mít ručitele.

Po úspěšném splacení první částky se maximální výše další půjčky zvedne o 1000 Kč. To platí i při dalších úspěšných transakcích až do té doby, kdy klient dosáhne maximálního limitu 10 000 Kč. Více si přes SMS půjčit nelze.

Tvar zprávy odesílané na telefonní číslo 907 07 je jednoduchý, uživatel do ní vepíše pouze částku a požadovanou dobu splatnosti oddělené mezerou. Například pro půjčku 3000 korun se splatností 15 dní bude mít zpráva tvar 3000 15. Ve všech případech obdrží klient fakturu (zdarma e-mailem, zaslání poštou je zpoplatněno), ze které je jasné kdy a jaký obnos má zaplatit.

Kredia umožňuje vyrovnat závazek na účet u celkem čtyř různých bank (Česká spořitelna, ČSOB, Raiffeisenbank, Komerční Banka), což zrychlí celý platební proces. Po první půjčce už veškeré další žádosti probíhají pouze přes SMS a není potřeba již vyplňovat formuláře ani se zabývat ověřovacími kódy ve smlouvě. Požadovaná částka je převáděna na bankovní účet klienta do několika minut po schválení.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?
Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?

Již čtvrtým rokem proběhl mezinárodní letní dotazník Ferratum Barometer srovnávající výdajové návyky 16 zemí Evropy a Commonwealthu. Ten je pravidelně prováděn...  celý článek

Praktický pohled na automatizaci procesů.
Praktický pohled na automatizaci procesů

V oblasti řízení je procesní pohled na organizaci, její aktivity a její okolí beze sporu velmi praktický. Umožňuje chápat souvislosti, oddělit důležité od...  celý článek

Lékárna.cz má nové logo: tradiční kříž doplňují srdce, pilulky a náplasti.
Lékárna.cz má nové logo: tradiční kříž doplňují srdce, pilulky a náplasti

Jednička mezi internetovými lékárnami spustila zbrusu nový web a představila i nové logo. Kříž, který je tradičním symbolem lékáren, v sobě ukrývá i další...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.