Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozvoj lidských zdrojů má potenciál, nabízí ho ale minimum škol

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
I když řada vysokých škol možnost podání přihlášek uzavřela již před několika měsíci, stále existuje dostatek těch, které nábor studentů dosud neukončily. Patří mezi ně i Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) nabízející mimo jiné i studium personalistiky, konkrétně obor Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rozvoj lidských zdrojů má potenciál, nabízí ho ale minimum škol | foto: Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s.

Soukromá vysoká škola s dlouholetou tradicí

VŠO vznikla před více než 15 lety. Svým studentům poskytuje vzdělání v atraktivních oborech cestovního ruchu a letectví, ke kterým nedávno přidala také studium personalistiky. Snaží se o to, aby soukromé školy byly seriózní alternativou školám veřejným a svým zaměřením na zajímavé obory a kvalitní pedagogický sbor se to VŠO rozhodně daří. Zásadním cílem je pro ni především bezproblémové uplatnění studentů na trhu práce. Toho dosahuje nejen povinnou praxí, ale i jedinečnými obory, jejichž absolventi jsou v současné době velmi vyhledávaní.

Rozvoj lidských zdrojů má potenciál, nabízí ho ale minimum škol

Rozvoj lidských zdrojů

Rozvoj lidských zdrojů je důležitou součástí studia personalistiky, která ve firmách získává stále více prostoru. Jedná se o oblast, která se zaměřuje na profesní rozvoj a zvyšování kvalifikace zaměstnanců. Vždyť základem každého podniku jsou právě zaměstnanci. Kvalitní pracovníci zvyšují konkurenceschopnost a výkonnost celé firmy, a proto je důležité jejich rozvoj podporovat a podněcovat. Pracovníků, kteří v oblasti rozvoje zaměstnanců mají vysokoškolské vzdělání, není mnoho. Poptávka po nich je větší než nabídka – a tak jsou šance absolventů tohoto oboru VŠO na rychlé uplatnění opravdu velké.

Jak se po studiu personalistiky uplatnit?

Doc. Ing. Pavel Krpálek, CSc., odborník na rozvoj lidských zdrojů a podnikové vzdělávání, k možnostem budoucí kariéry, říká: „Možnosti absolventů jsou poměrně široké. Mohou se ucházet o pracovní pozice na personálním úseku v malých a středních podnicích. Ve velkých podnicích, kde je užší specializace, mohou nastoupit na odbory vzdělávání, kde nejlépe prodají své profesní znalosti. Budou totiž mít představu o tom, jak profilovat vzdělávací kurzy, jak řídit kariérní vzdělávání lidí apod. Do budoucna je potenciál uplatnění opravdu velký.“

Cestovní ruch a letectví

Kromě zmíněného rozvoje lidských zdrojů nabízí VŠO i obory z perspektivní oblasti cestovního ruchu a letectví. Na bakalářském stupni lze tedy vybírat z oborů Cestovní ruch, Letový provoz, Služby letecké dopravy v cestovním ruchu, Průvodcovská činnost v cestovním ruchu a Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy. Magisterské studium pak nabízí Management cestovního ruchu a Management leteckých podniků.

Splňte si své sny – i ty podnikatelské!

Vysoká škola obchodní chce, aby studenti měli možnost splnit si své sny. Rozhodla se proto pro další důležitý krok – podepsala memorandum o spolupráci s Prague Startup Centre, které pomáhá kreativním lidem realizovat zajímavé podnikatelské nápady. Odstartovala tak svůj dlouhodobý záměr podporovat nápadité projekty svých studentů a pomáhat jim prosadit se, což v dnešním vysoce konkurenčním prostředí není vůbec jednoduché.

Rozvoj lidských zdrojů má potenciál, nabízí ho ale minimum škol

Dejte na vlastní zkušenost

Na své potenciální studenty se VŠO těší v rámci Dní otevřených dveří, kde se zájemci mohou setkat s pedagogy i současnými studenty, prohlédnout si budovu školy a zjistit vše, co je zajímá. Nejbližší Dny otevřených dveří se konají 8. a 15. června vždy od 16 hodina v sídle VŠO na adrese Spálená 76/14, Praha 1.

Více informací naleznete na webových stránkách VŠO.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?
Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?

Již čtvrtým rokem proběhl mezinárodní letní dotazník Ferratum Barometer srovnávající výdajové návyky 16 zemí Evropy a Commonwealthu. Ten je pravidelně prováděn...  celý článek

E-shopů je hodně. Víte, jak obstát v konkurenci?
E-shopů je hodně. Víte, jak obstát v konkurenci?

Každý měsíc u nás vzniknou desítky e-shopů a také jich desítky zaniknou. Inspirovaly vás příběhy iDNES.cz o Pavlu Tesaříkovi, který stojí za fenoménem...  celý článek

Jak vybírat školní potřeby pro prvňáčky?
Jak vybírat školní potřeby pro prvňáčky?

Chystá se váš malý prvňáček poprvé do školy? Pak před vámi jako rodiči stojí důležitý úkol – pořídit mu vše potřebné od pastelek až po aktovku. Jaké školní...  celý článek

Soutěž: Vyhrajte zásobu dobrot pro nejmenší
Soutěž: Vyhrajte zásobu dobrot pro nejmenší

Chcete svému drobečkovi zpestřit jídelníček? Soutěžte o balíček plný dobrot.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.