Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ROP Střední Čechy: Už pět let rozdělujeme dotace z fondů EU

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Rok 2011 je již pátým rokem, kdy Řídící orgán Regionálního operačního programu Střední Čechy schvaluje žádosti o prostředky z fondů EU na rozvoj Středočeského kraje. Díky velkému zájmu a mnoha kvalitním projektům ze strany žadatelů patří ROP Střední Čechy mezi operační programy s nejlepšími výsledky, pokud jde o čerpání prostředků z fondů EU.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Už pět let rozdělujeme dotace EU | foto: Regionální operační program

Zejména rok 2010 byl pro úřad velice úspěšným. I nadále se budeme důsledně držet systému kontroly hospodárnosti projektů. Díky tomuto přístupu se nám podařilo v uplynulých dvou letech ušetřit na schválených projektech více než 400 milionů Kč.

Významným krokem ze strany ÚRR v roce 2010 bylo zavedení modifikovaných plateb, kdy mohou příjemci dotace z ROP SČ využívat možnost platby prostředků z fondů EU průběžně a nikoliv následně po skončení projektu. Díky tomuto postupu, který uplatňuje ROP Střední Čechy, žadatelé nejsou nuceni zabezpečit financování projektů z úvěrů či vlastních zdrojů, ale dostávají prostředky z fondů EU průběžně.

Hlavní změnou ROPu je revize finančních zdrojů mezi jednotlivými prioritními osami ROP SČ. Prioritou regionu Střední Čechy je integrovaný rozvoj měst, venkova a regionů, což je předmětem podpory v prioritní ose 3. Proto byla alokace této prioritní osy v rámci provedených alokací posílena na místní komunikace o 800 milionů Kč. Dále byly v rámci revize ROP rozšířeny podmínky pro čerpání prostředků  v obcích.

ROP Střední Čechy

ROP SČ v číslech

 • Podáno celkem 1136 žádostí
 • Vyhověno bylo 419 žádostem
 • V roce 2010 rozděleno 5,1 mld. Kč
 • Smluvně pokryto již 60 % celkové alokace ROP, tj. 9,6 mld.
 • Celkem proplaceno 4,6 mld. Kč
 • V roce 2011 bude rozděleno cca 3 mld. Kč

Plány ROP SČ do budoucna

Na webu se rovněž v brzké době objeví termíny a místa konání seminářů, které budou na jaře letošního roku pořádány v regionu a na které se přes webové stránky i přihlásíte. Na seminářích seznámíme žadatele o dotaci se systémem podávání projektu a příjemce s povinnostmi v průběhu realizace.

V tomto roce také zahájíme přípravu na nové programovací období v letech 2014 - 2020 s cílem získat pro Středočeský kraj významné prostředky z fondů EU i pro následující období. Našim společným hlavním cílem i pro tento rok je co nejefektivnější využití fondů EU pro růst životní úrovně občanů Středočeského kraje, což se nám díky aktivnímu přístupu žadatelů o dotace daří.

Rekonstrukce historického centra města Čáslav

Předmětem projektu byla rekonstrukce části historického centra města Čáslav.
Řešené území je součástí městské památkové rezervace, důležitým obchodním místem a častým cílem návštěvy místních obyvatel a turistů.

Projekt zahrnoval rekonstrukci Kostelního náměstí a jemu přiléhající části Žižkovy brány, ulici Gen. Františka Moravce, která navazuje na centrální náměstí J. Žižky z Trocnova, již dříve zrekonstruovaného, úpravy ulice J. Mahena propojující Kostelní náměstí a ulici Gen. Františka Moravce.

Rekonstrukce historického centra města Čáslav

Vzhledem k významu tohoto místa byla nárokována vysoká technická kvalita jak po stránce architektonické, tak i po stránce bezpečnostní a hygienické. Krásnější město obohatilo obyvatele Čáslavi, rezidenty z okolních obcí a také nesporně přispělo ke zkvalitnění turistické atraktivity místa.

Výše dotace z ROP SČ:
26 402 880 Kč
Celkové výdaje projektu:
33 003 600 Kč 

Rakovník - rekonstrukce mostu

Rakonvník rekonstrukce mostu 2

Projektem se úspěšně vyřešil špatný stav mostu, který se nachází v obci Rakovník a převádí hlavní komunikaci přes Rakovnický potok.

Předmětem stavby byla rekonstrukce vrchní i spodní stavby - odstranění vrstev vozovky včetně konstrukce chodníků a náhrada nevyhovující nosné konstrukce za novou, z předpjatého betonu v délce 27 metrů. Nový most je dobře připraven na možné krizové situace, jeho nosnost je bez tonáže a poskytuje komfort pěším i řidičům, jimiž je velmi často užíván.

Výše dotace z ROP SČ:
14 471 308,65 Kč
Celkové výdaje projektu:
15 962 595,80 Kč

Kam přealokované prostředky především půjdou?

 • doprava 
 • školství
 • cestovní ruch 
 • zdravotnictví
 • sociální infrastruktura
 • volnočasové aktivity

Prioritou bude zejména financování projektů s výrazným vlivem na trhu práce a ekonomický růst regionu Střední Čechy. Z přealokovaných prostředků ROP SČ vyhlásil Výbor Regionální rady výzvy č. 58 - 64 v celkové výši 700 milionů Kč. Výzvy se týkají oblastí podpory 1.1 a 1.2 v prioritní ose doprava, dále oblasti podpory 3.2 Rozvoj měst a oblasti podpory 3.3 Rozvoj venkova.

Více o aktuálních výzvách a dění v ROPu Střední Čechy se můžete více dočíst na webových stránkách www.ropstrednicechy.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?
Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?

Již čtvrtým rokem proběhl mezinárodní letní dotazník Ferratum Barometer srovnávající výdajové návyky 16 zemí Evropy a Commonwealthu. Ten je pravidelně prováděn...  celý článek

Asistenční služby jsou nezbytností. Hlavní roli hraje jejich kvalita.
Asistenční služby jsou nezbytností. Hlavní roli hraje jejich kvalita

Cestování Čechů se v posledních letech mění. Požadavek na bezpečnost v zahraničí vyvíjí tlak na cestovní kanceláře i pojišťovny. Cestovní pojištění napříč...  celý článek

Dluhopisy nastartovaly pivovar ve Frýdlantu a výnos potěšil mecenáše
Dluhopisy nastartovaly pivovar ve Frýdlantu a výnos potěšil mecenáše

Zámecký pivovar Frýdlant znovu sklízí úspěch u zákazníků i na odborných soutěžích. Pomohla mu k tomu i finanční injekce od milovníků piva a těch, kdo nechávají...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.