Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Projekt Restart na druhou stále pomáhá s návratem na trh práce

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ani mnoho odpracovaných let, zkušenosti a píle nejsou zárukou, že člověk nepřijde o práci. Nelehkou životní etapu ztráty zaměstnání se propouštěným zaměstnancům snaží ulehčit a aktivně pomoci v restartu na trhu práce projekt Restart na druhou v Ústeckém kraji realizovaný Krajskou pobočkou Úřadu práce České republiky v Ústí nad Labem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

„Restart na druhou“ stále pomáhá | foto: Úřad práce České republiky

Pro koho je projekt určen?

Do projektu mohou před ukončením pracovního poměru vstoupit zaměstnanci, kterým končí pracovní poměr z důvodu organizačních změn, nevyplácení mzdy nebo hromadného propouštění. 

Zapojit do projektu se mohou i zaměstnanci, kterým končí pracovní poměr na dobu určitou a zaměstnavatel mu neprodlouží pracovní smlouvu z výše uvedených důvodů. 

Cílovou skupinou projektu nejsou zaměstnanci škol a školských zařízení, zaměstnanci veřejné správy a zaměstnanci zadavatelů a poskytovatelů a dalších subjektů působících v oblasti sociálních služeb.

Co projekt svým účastníkům nabízí?

Projekt nabízí především aktivní pomoc. Neprodleně po uzavření Dohody o vstupu do projektu s účastníkem odborný poradce vede vstupní rozhovor, jehož cílem je zjistit informace, jako např. vzdělání, znalosti a zkušenosti účastníka, možnosti do budoucnosti. Následně je vypracován projektový plán a diagnostika. 

K orientaci na trhu práce a nastalé životní situaci pomáhají školení v oblasti pracovního práva, psychologie a finanční gramotnosti. Školení soft skills (v oblasti měkkých dovedností) je zacílené na dovednosti nezbytné pro hledání zaměstnání. Jeho součástí je sestavení životopisu, motivačních dopisů či trénink pracovního pohovoru. 

Dále mají účastníci možnost absolvovat rekvalifikační kurzy a v neposlední řadě je důležitá pomoc při hledání zaměstnání formou zasílání nabídek zaměstnavatelů či sjednání pracovních pohovorů.

Novému zaměstnavateli nesou účastníci bonus v podobě příspěvku na mzdové náklady zaměstnavatele až do výše 16 000 Kč měsíčně po dobu až 8 měsíců.

Jaké jsou v současné době výsledky projektu?

Nejdůležitějším ukazatelem jsou spokojení klienti. V současnosti pomoci projektu využilo téměř 340 osob, na dalších minimálně 110 jejich příležitost čeká. 

Z jednotlivých modulů školení bylo vydáno 900 osvědčení úspěšným absolventům, dosud pouze necelé tři desítky účastníků využily příležitosti absolvovat rekvalifikaci. Nové pracovní uplatnění se podařilo nalézt více než polovině účastníků.

Kde se přihlásit a získat více informací?

Na každém okresním pracovišti Úřadu práce ČR v Ústeckém kraji na vás čekají odborní pracovníci projektu, kteří všem ochotně poradí a poskytnou bližší informace o možnostech, které projekt nabízí.

Více o projektu Restart na druhou v Ústeckém kraji najdete zde.

„Restart na druhou“ stále pomáhá

Restart na druhou v Ústeckém kraji je projekt financovaný prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost z ESF a ze státního rozpočtu ČR.

Loga
Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Petr Urbánek v Českém Švýcarsku s rodinou
Aby tady chtěly žít i naše děti, přeje si lídr hnutí ANO v Ústeckém kraji

Rodina a domov jsou pro kandidáta na hejtmana hnutí ANO 2011 Petra Urbánka víc než důležité. I proto na sebe bere osobní odpovědnost za naplnění jednoho z...  celý článek

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše
Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Klíše - Přednášky, semináře, ležení v knihách a psaní esejů. Zkrátka denní chléb každého vysokoškoláka. Co by to ovšem bylo za studentský život bez...  celý článek

Mechanické invalidní vozíky a chodítka je často výhodnější si půjčit
Mechanické invalidní vozíky a chodítka je často výhodnější si půjčit

Zdravotnické pomůcky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, proč si je tedy kupovat? Zvláště, když například mechanické invalidní vozíky nebo chodítka můžete...  celý článek

DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.